bugün

pes 2014'ün gölgesinde kalacaktır.

(bkz: ahan da bura yazdım)
şu an 30 yaş ve civarındaki yıldızların pek de etkili olarak yaratılmayacak oyundur.
(bkz: frank lampard)
(bkz: steven gerrard)
(bkz: rio ferdinand)
(bkz: gianluigi buffon) ve daha niceleri.
(bkz: ileride rant yapar diye başlık açmak)
pes serisinin 2015 yılında çıkacak olan (çıkmış olan) oyunu.

geçmişten gelen not: o gün geldiğinde bu yazdığımı okuyarak "vay a.." diyeceğim bir entry girmeme neden olan başlık, ayrıca 2015 gelse de oynasak, heyecanlandım.
güiza'yı korner direği olarak göreceğimiz oyun.
(bkz: messi)
ölmez de sağ kalırsak; oyun yapım aşamasındayken konami ekran görüntüleri yayınlar "vay be görüntülere bak ama fifanınkiler daha güzel ne iş" gibi sözler söyleriz bu görüntülere bakarak oyun çıktığındaysa "fifanın a.ına koyiim pes gibisi yok ehe" der ve her sene aynı heyecanı yaşarız..
yine grafiğe abancak oynanabilirliği zayıf oyundur.
(bkz: yazılmamış oyuna başlık açmak) (bkz: pes 2071)
"fifa 15 buna zilyon çeker, keşke hiç çıkmasaydı" gibi geyiklere neden olacak oyundur. *
Pes'in yine sönük olarak çıkardığı bir oyun olacaktır. Lisans sorunu daha çözümlenememiştir.
fox engine ile yazılacaktır.
2014 sürümünü daha da geliştirip iyice fifa'ya benzetilmesi gereken oyun.
fifaya daha çok bezmesi için japon mühendislerin 1 sene öncesinden çalışmalarına başladığı oyundur. Japon başbakanı "futbolu da biz biliriz" diyerek fifa15 şimdiden göndermede bulunmuştur.

sonuç: pes2010dan sonra başlayan düşüş belki pes2015de durur.
önümüzdeki yıl çıkması beklenen oyundur. umut ediyoruz 2014'deki eksiklikler giderilmiş olarak gelir.
Fenerin forvetinde tayyip olsun.
Daha fazla özellik ve takım eklenmesini umduğum pes serisinin 2015'te çıkacak oyunudur.
Pes 14 gibi bir facia olmaz inşaallah.
taş ve sopalarla oynanacak bilgisayar oyunu.
inşallah ps4 ün gücünü de kullanarak çok güzel bir oyun çıkarırlar, ps4 de olan tek futbol oyunu fifa14 ü denedikten sonra umutluyum pes 2015 den tabii onlar 2014 de yapmadıklarını 2015 de yaparlarsa.
pes 2013 'e benzemesi temennimiz olacaktır. zira bu sene pes 14 de fifa14 de hayal kırıklığı.

edit : hatta kontrol bakımından pes06 veya fifa 2005 e benzeyebilir.
keşke almanya ligi olsa oyunudur.
26 eylül 2014 te çıkıyormuş.

http://www.milliyet.com.t...tarihi-teknoloji-1886840/
Hiç umut vermeyen oyundur söyleyeyim peşin peşin. Bakın tüm samimiyetim ile söylüyorum, herhangi bir pes serisini çıkartıp editleseler, takım formaları, transferleri ayarlasalar vallahi de billahi se tillahi de pes 14'ten kötü olamazdı.

Bu yüzden bu oyundan da umutlu değilim, beni zorla EA'cı yaptı amınakoyduğum caponları.

Beni yanıltın lan, lisede sizin için ps salonlarına para döken ben ve benim gibi arkadaşlarım, kardeşlerim adına.
2014 e benzer çıkarsa yine oynanmayacak olan oyundur kendileri. Hatta bunca yıllık pes fanlarının fifaya geçmesine neden olacaklardır.