1. 1.
  çernobil faciası sonrası boşaltılan 50.000 nüfuslu şehir. çernobil faciasından 1 saat sonra boşaltma işlemi başlamış ve 50.000 kişi 3 saat içerisinde tahliye edilmiştir. şimdi hayalet şehir olarak varlığını sürdürmekte.
  8 ... hebeley episode ii
 2. 2.
  1986 26 nisan'ından beri 1986 26 nisanını yaşayan kent. herşey yerli yerinde, herşey hazır, insan yok. kurt köpekleri hasta ya da ölmüş, canlı yok. ağır radyasyona maruz kalmış askeri ekipman, taşıtlar, helikopterler, oyuncaklar, bisikletler hepsi orada bekliyorlar evlerin önünde. sanki bir çocuk apartman kapısından koşarak çıkacak ve yere fırlattığı o bisiklete binip yan sokaktaki arkadaşlarının arasına karışacakmış gibi.
  8 ... cernobildensagcikmisuranyum
 3. 3.
  nükleer enerjinin ne denli tehlikeli olduğunu bize gösteren şehir.
  2 -3 ... dragonhead
 4. 4.
  alan weisman'ın the world without us kitabında yaptığı düşünce deneyinin, gerçek olmuş hali.
  tam 23 senedir, tabiat bu şehri yavaş yavaş tüketiyor. futbol stadyumunun ortasındaki yeşil saha ormana dönüşmüş, şehrin merkezi olan kültür binası iklim ve etrafını sarmalayan bitki örtüsü yüzünden yıkılmaya yüz tutmuş, şehrin siluetinin en önemli parçası olan ve eğer çernobil faciası yaşanmasa, bir hafta sonra açılışı gerçekleştirilecek olan lunapark ise hiç kullanılmadığı halde çürüyüp gitmiş.

  şu dünyada görmeyi en çok istediğim yerlerden biri. radyasyon seviyesi de baya düşmüş vaziyette. şehre tur düzenleyen firmalar mevcut.
  5 ... david brent
 5. 5.
  Call of Duty 4ün en gerilimli bölmünün geçtiği hayalet şehir. Oyundaki mekanlar, gerçeğe neredeyse birebir uygulanmıştır. Dünya üzerindeki nefis hayalet şehirlerden biridir ayrıca.
  4 ... ofkeli kalabalik
 6. 6.
  dünyanın en büyük hayalet şehri. will smith'in ben efsaneyim filmi burda da çekilebilirdi. filmdeki şehirden farksız çünkü pripiat.
  1 ... morsque
 7. 7.
  çernobil nükleer faciası nedeniyle 24 yıldır kimsenin yaşayamadığı, 900 yıl boyunca da yaşayamayacağı şehir.
  ... feher
 8. 8.
  şu anda param olsa gidip gezeceğim şehirdir. çünkü etraf sessiz, insan yok ve hayvanlar ağır radyasyona uğramış ve mutasyon geçirmiş. ama şunu da unutmamak gerekir ki oraya gezmek için 18 yaşını beklemek zorunda olduğunuz da bir gerçektir.
  1 ... blackhawk
 9. 9.
  26 Nisan 1986 gecesi patlayan Çernobil Santrali dolayısıyla acilen boşaltılan hayalet şehir.40.000 kişinin burada yaşadığı söylenir.sinemması,yüzme havuzu,lunaparkı ve futbol sahası ile zamanın Sovyetlerinin modern bir şehridir.24 yıldır bu şehirde kimse yaşamıyor.binalar çürüme döngüsüne girmiş.

  modern warfare'in one shot one kill bölümü bu mekanda geçer.
  ... kedi008
 10. 10.
  duygu yüklü bir ukrayna şehridir. çernobil faciasından sonra hayalet şehir ünvanını almıştır. ayrıntılı bilgi için. http://tr.wikipedia.org/wiki/Pripyat
  yok bu bana yetmez diyorsanız;
  http://en.wikipedia.org/wiki/Prypiat_%28city%29
  1 -1 ... kanopik kavanoz