1. 1.
  scent of a woman filminin sonlarında kulaklara çalınan tango. astor piazzolaya yorumu oldukça naif ve sade iken itzhak perlman yorumu daha büyüleyicidir. insana bulutların üstünde yürüyormuş hissi mıhlar.
  5 ... kaptan arka kapi
 2. 2.
  insanın içinin ürpermesine yol açan bir eser. 20 kere dinlenilse bile bıkılmaz heralde denilen, kemanın sesinin ne kadar güzel olduğunu hatırlama neden olan muhteşem bir beste.
  1 ... fozgeg
 3. 3.
  muhteşem bir tango klasiğidir. dinlerken tüylerinizin diken diken olmaması ve huzur bulmamanız işten bile değildir.
  2 -1 ... bushi
 4. 4.
  http://www.youtube.com/watch?v=dBHhSVJ_S6A+
  2 ... eric draven
 5. 5.
  carlos gardel in müthiş eseri. tango öğrenmek şart oldu diye düşündürüyor insana.
  4 ... witch
 6. 6.
  hani çok büyük bir manzara karşısında şarap içersiniz ya, önce koklar, sonra küçük bir yudum alır ve dilinizde erimesini beklersiniz. öyle lezzetli bir şarkıdır bu da. dinledikçe aşık olasım gelir.
  1 ... peride3
 7. 7.
  astor piazzola yorumu da dinlemeye değer olan etkileyici bir tango parçası.
  ... fata morgana
 8. 8.
  insanı çoşturan bir müzikal yapıya sahip carlos gardel parçasıdır.dinleyip de loop a alıp deliler gibi dinlemeyenler dövülesidir,şiddet gösterilesidir.
  (bkz: şiddet çözüm değil)
  ... live is life
 9. 9.
  dinlendiği zaman sanki çok romantik bir şeyden bahsediyormuş hissine kapıldığımız efsanevi ispanyolca tango şarkısı.
  oysa ki;
  por una cabeza: "bir kafa boyu" demektir.

  şarkıda ise at yarışı oynayan bir adamın karısıyla yaşadığı küslük ve pişmanlık anlatılmaktadır. karısı adamın at yarışı oynamasını istememekte, lakin adam bu isteğine karşı koyamamaktadır.

  şarkının sonu ise şöyle biter:

  bu kadar yarış yeter, daha fazla kumar oynamayacağım, daha fazla izlemeyeceğim, fakat yine bir pazar günü, bir atın birinci olacağına emin olursam, yine her şeyim üzerine iddaya girerim, ne yapabilirim ki..
  3 ... damurasan
 10. 10.
  al pacino' nun da başrollerde yer aldığı kadın kokusu filminin en güzel sahnesinin arka fonundaki baştan çıkarıcı müzik. dans etmeden duramazsınız hayallerde.. o sahnedeki kişi sanarsınız, birden al pacino kollarında belki de.. tango tarzının yanında latin halini de dinlemenizi tavsiye ederim. tangoyla aldığınız aşk ve nefret hatta hırçınlık tadını, latin tarzında daha yumuşak ritmlerle biraz nazlı tınıların tadını alırsınız.. ayrı dünyalarda iyi yolculuklar dilerim..
  -1 ... dolunaybeyinli