bugün

entry'ler (177)

plantronics blackbeat 105

fiyat/performansı gayet iyi bluetooth kulaklık.

(bkz: Blackbeat 100)'den tek farkı, ikisi bir arada şarj kablosu olması. Bu sayede hem telefonunuzu hem de kulaklığı aynı anda şarj edebiliyorsunuz.

tavsiye olunur.

spigen

(bkz: spigen legato arc r72e) modelinin kutusunda:

"This product contains chemicals known to the state of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. Wash hands after handling."

uyarısı yer alan marka!

spigen legato arc r72e

Kutusunun üzerinde:

"kanser yapıcı, doğum defetlerine ve kısırlığa neden olan kimyasallar içermektedir. California yasalarına göre bu mesajın yazılması mecburidir. Dokunduktan sonra ellerinizi yıkayınız"

uyarısı yer alan bluetooth kulaklık.

yeni aldım lakin acayip tedirginim..

bluetooth kulaklık almak isteyenlere tavsiyeler

Aynı anda 2 adet bluetooth kulaklık sipariş ettim. Biri kendime " (bkz: Spigen Legato Arc R72E)", diğeri anneme " (bkz: Plantronics BlackBeat 105)". ikisini de deneme fırsatım oldu.
Buyrun size karşılaştırmalı yorumum:

-ikisinin de malzeme kalitesi ve tasarımı çok şık. Elinize aldığınızda çin malı hissiyatı uyandırmıyor.

-Legato'nun titreşim seviyesi BlackBeat105'e göre daha kuvvetli.

-Legato'nun ses kalitesini daha çok beğendim. Zaten isminde de yazdığı gibi "Qualcomm® aptX™ HD Audio" özelliği var bu da "CD kalitesinde ses" anlamına geliyormuş. Ötekinin sesi kötü mü? Hayır değil ama doğru kulaklık ucunu taktığınızdan emin olmak gerekiyor.

-Legato'nun 3 farklı ses modu var, tiz ve basları keyfinize göre ayarlayabiliyorsunuz, diğerinde bu özellik yok.

-BlackBeat105'in mikrofon bölgesinde dokunduğunuzda kendi kulağınıza ve karşı tarafa hışırtı gidiyor ki bence sinir bozucu. Legato'da ise böyle bir sorun yok.

-ikisinin de bluetooth kapsama alanı aynı. uzak bir odaya koyduğunuzda evin içinde aynı yerlerde hışırtı yapmaya başlıyor. Telefonu evin merkezinde bir yere konumlandırınca her odadan kopmadan konuşulabiliyor.

-BlackBeat105'in en ayrıcalıklı yanı şarj kablosu. bu zaten onu blackbeat100'den ayıran tek özellik. ikisi bir arada USB girişi ile aynı anda hem telefonunuzu hem de kulaklığınızı şarj etme imkanınız var. Legato'da da bu yok.

-Legatonun tasarımındaki en önemli özellik, kablolarının içine toplanıyor olması ki bu sayede derli toplu bir görüntü oluşuyor. Uzun vadede bozulur mu bilmem. Gerçi 10 bin kez açıp kapatma testine tabii tutulmuş olduğu söyleniyor.

-Legato'da hoşuma gitmen tek şey kutunun üzerindeki uyarı: This product contains chemicals known to the state of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. Wash hands after handling. (insan bi tedirgin oluyor).

korkunçlu

korkunç öğeler barındıran, ama korkutmayan şey.

başçeşme

Balıkesir'de bir mezarlık. Bunu öğrendikten sonra Birsen Tezer'in Balıkesir şarkısı artık daha bir anlamlı.

http://m.youtube.com/watc...2Fwatch%3Fv%3DCPERhy5iQZg#

fatmagül ün suçu ne

beren saat'in oyunculuğunu kanıtladığı dizidir. onu izlerken özgü namal'ı izler gibi oldum.. en az onun kadar başarılı...

fenerbahçe için iki dakika seviniyoruz

bundan böyle her sene 16 mayıs saat 21:45te 2 dakikalığına yapılması gereken sevinme eylemidir.. kutlu olsun..

tam gün yasası

Tam gün yasası çıkar;
kamudaki doktorlar istifa eder, özele geçer;
kadrolar boşalır;
torpil çalışır.
Sonuç: kadrolaşılır...

aşk olsun

"senden böyle bir şey beklemezdim, şaşırdım ve kırıldım" anlamına gelen söz öbeği..

en iyi drama dalında altın küreye aday olan,
animasyon sahnelerinde kullanılan fosforlu/canlı renklerin, morların pembelerin, insanı alıp bir masal diyarına götürdüğü
fantastik film.
yakın geleceğin sinema filmleri hakkında bize ipucu veren bir yapım. gidilip görülesi.

parmağı mum ışığından geçirmek

işaret parmağını hızlı bir şekilde yanan mum alevinin içinden geçirmektir.
elektrikler kesildiğinde mum ışığında yapılan sohpetlerin en büyük eğlencesidir.
canınız acımaz, parmağınız yanmaz, ama yanlışlıkla parmağınız muma değer de erimiş mum elinizie dökülürse o mum donana kadar parmağınız cayır cayır yanar..
ev ahalisi :
"evi yakacaksın evladım" diye söylenmeye başlar..

elektrik kesilince yapılanlar

el yordamıyla çakmak aramak.

tango muzigi

tango yapan birisi tarafından dinlendiğinde kişinin kalp atışlarını hızlandırabilen bir müzik türüdür.
aynı zamanda kokteyllerde canlı müzik gruplarının çalmayı pek sevdikleri müziktir.
en güzel örneklerini dinlemek için;
(bkz: color tango)
(bkz: juan D Arienzo)
(bkz: carlos di sarli)
(bkz: astor piazzola)

açım diyen çocuğuna mutfak orda cevabı veren anne

kızımm! alıyorum, yemiyorsun.
dolapta bir sürü şey var. salam var,ekmek var.
git kendine sandwich yap ye! diye cevap veren annedir. *

6 aralık 2009 kayserispor bursaspor maçı

galatasaraylıların da heyecanla takip ettiği maçtır. zira maç bu şekilde biterse galatasaray iBB'yi yenmesi halinde lider olacaktır.

premonition

anafikri:
"kaderinizi değiştiremezsiniz, ama değiştirebileceğiniz bazı şeyler vardır. bunun için henüz vaktiniz varken sevginizi dile getirmekten çekinmeyin."
olan, güzel düşündürücü, sıradışı bir filmdir.

avira antivir

1 yılı aşkın süredir kullandığım sorunsuz çalışan ücretsiz antivirüs programı..
tek kusuru güncellerken bilgisayarı yavaşlatması; ama o kadar kusur kadı kızında da olur..

marketlerdeki poşet açma sorunu

her seferinde bir yığın ürünün önümde birikmesine sebep olan sorundur.
annemler para işleriyle uğraşırken, ürünleri poşetlere doldurmak bana kalır..
ilk başlarda sinirlenirdim; artık sakin sakin açana kadar bekliyorum..
bazen tek bir poşeti açmak 45 saniye sürse bile *

sözlük yazarlarının en çok sevip oynadığı oyunlar

tabu xl.