bugün

Hayata anlam katan yiyeceklerden biri. 7/24 yenilebilir. Löp löp yağa dönüşebilir.
çikolata kaplı olanına takla atarım.

edit: çikolatasızına da atarım. hak geçmesin. izmit e gitsek de alsak... ya da otogardan mı alsak ?
izmitli olmayanların izmitli olanlardan daha fazla yediği tatlıdır. Tatil vakti usül gereği izmitten geliyorsan memlekete eşe akrabaya alınır lakin eve fazladan bir tane alınmaz, izmitli olmayan eş akraba daha fazla pişmaniye yemiş olur böylece.
gece gece sol frame'de bu kadar tepelere taşınmaması gerekendir. devlet bile beyaz ekmeği yasaklıyorken sözlük moderasyonunca sol framee gelmesi yasaklanmalıdır.
Geç tanıştığım bir diğer lezzettir. Taze yapılmış olanı; dumanı üstünde sıcak pide ekmeğiyle kapışmaya adaydır gözümde.
pişman ın kız versiyonu diye söyleyen adamın kötü espirisidir.
herhangi bir şehirden memlekete dönerken kastamonu' dan alınması gerekendir, aksi takdirde pişman olunabilir.
ağzı burnu batırmadan yemek için tek lokmada yutulması gereken güzelliktir. fakat küp şeklindeki lokmalar tüketiciye kıllık olsun diye mi ağza atılabileceğinden daha büyük boyutlarda orasını gerçekten merak ediyorum. eğer varsa* buradan türkiye pişmaniyeciler odası başkanına sesleniyorum; kardeşim şu lokmaları ağza atılabilecek büyüklükte dilimletin!
şu an yemekte olduğum on numara tatlımsı.
O kadar yememe rağmen hiç pişman olmadığım tatlı gıda.
Ayrıca (bkz: olsa da yesek)
şu an sokaktan geçen amcanın sıcacık yaptığı mükemmel tatlı. gözyaşlarına boğulabilirim böyle lezzet yok.
dünyanın en güzel şeyi.
(bkz: kastamonu çekme helvası)
(bkz: saray helvası)
isteyene makul bir ücret karşılığında kargolayabileceğim memleketim tatlısı.

pişmaniyeee.. taze sütlü kakaolu pişmaniyeler..pişmaniyeee.. *
kutunun içini açıp bakınız kaç tane var diye, yoksa kötü anlar yaşayabilirsiniz.
yediğine pişman olunmayandır.
Şeker komasına girme sebebi. Ama vazgeçemiyor insan.
vanilyalı olanı ne kadar leziz ise, kakaolu olanı da o kadar lezzetsizdir. kakaolu da pişmaniye ama lezetsiz pişmaniye.
izmit'ten geçerken alınması gereken tatlı.
kocaeli de okuyan her öğrenciye, adım başı her yerde zorla da olsa satılan tatlıdır.
farsça bir sözcük olan paşmina dan gelir. yünlü kumaş demektir. bu kumasin dokusu da pişmaniye gibidir. ismi buradan türemiştir.
bakkalda 1,25 tlye satılıyor. çok güzel lan.
Okullarda seçmeli olarak "Pişmaniye Yeme" dersi verilmeli bence. Yenmesi bu kadar zor bir şeyin eğitimi olmalı. "Pişmaniye 101" mesela.
adının neden pişmaniye olduğunu merak ettiğim halde araştırmayıp hala merak ettiğim keçemsi besin maddesi.
en sevdiğim yiyecek, atıştırmalık, tatlıdır. güzel memleketimin güzel lezzeti. çok seviyorum seni.