bugün

entry'ler (177)

namaz kılmayan mü min

Namaz kılmayan müslümandır. Namaz kılan müşrikler ve münafıklarda vardır. Hatta namazın ilk şartı onu dosdoğru kılmak ise namaz kılan mü'min sayısı o kadar azdır ki parmakla sayılmaz.

işin bokunu çıkarmayan efsanevi nesil

Evet efenim, işin bokunu çıkarmayan efsanevi nesildir. Bir efsanevi nesil kompleksidir gidiyor, problemin mahiyeti aslında çok basittir, büyüdüğünü hissetmek isteyen yazar egosudur ne derseniz deyin, " lan artık biz bile efsane olduk demek ki epey büyüdük lan hatta yaşlandık naber lan bebeler", efenim iyice boku çıktı artık buna bir dur diyelim diyeceğim de, artık dur diyen efsanevi nesli ortaya çıkartabilir o yüzden hiç gereği yoktur.

1994 1998 yılları arasında doğmuş efsanevi nesil

kendini efsanevi zanneden nesildir. bu tür yazarlar yazarlık yaptığını zannederken, oğlum bilgisayarla oynama ders calış da üniversiteyi kazan diye içeriden ses gelme ihtimali yüksektir. Hakan pekerin efsane şarkısını bilmeyen bir efsane nesil olamaz. Onlar daha ufaktır ne efsanesi gidin top oynayın kantır oynayın okuldan kaçın ne efsanesi lan.

said nursi nin kendisini peygamber ilan etmesi

Ayrıca kendisi risalesinde şöyle bir şeyden de bahsetmiştir; Hz. Cebrail ve Hz. peygamber vahiy sürecinde iken hz. cebrail gayb kitabını elinden düşürür ve o kitabı hz. ali bulur. Böylece hz. ali gayb bilgisi içinde olan kitaba sahip olmuştur. Kıyamete kadar hz. ali gaybın bilgisine sahip olmuştur. Artık gerisini siz düşünün.isteyene kaynakta verilir.

elalemin sikinin herkese dert olması

bilinçaltının dışar vurum şeklidir, sol framede yer alan cinsel içerikli konularda buna dahildir.

bulutların gidişini izlemek

Yaşlı bir ruhun belirtisi olduğunu düşündüğüm şeydir. Bulutları seyrederek dinlenme şeklidir.

90 ların özlenenleri

Gazoz kapağı

ağlayan erkeğe denebilecekler

ortalık yerde hüngür hüngür ağlayan normal bir erkeğin acısını tahmin bile etmek istemiyorum, içim acır bir şey demeden allah yardım etsin der geçerim.

türkiye nin tek büyük takımının galatasaray olması

(bkz: bizans oyunu)

rabbimiz bu kez devlet hastanesi dedi

Rabbim bu kez tel aviv dedi diyen kemal unakıtanın fakir halidir.

onuncu nesil yazarı on yaşında sanmak

doğru orantının her zaman işe yaramayacağını anlamamaktır. 1.nesil yazarın bir yaşında olması gibi. matematik yanılmıştır.*

sigarada araba içmek

tahayyülü neredeyse mümkün olmayan durum. Hayal etmeye çalışıyorum olmuyor bir yerde hata var ama çıkartamıyorum.

çocukken seçilen mesleğin bir hayal olduğu gerçeği

Hiç bir zaman bu soruya verecek bir cevabım olmadı;
-Oğlum büyüyünce ne olacaksın
+ Hiiiiiiiç
- Hiiiç olmaz ki bir şeyler ol
+ yok ben nihilistim o yüzden *

bu ülkenin geleceği nasıl sikilir

daha okula başlar başlamaz üstün ırk kompleksiyle yetişmeyle yapılacak bir şeydir. türküz doğruyuz çalışkanız....

tuğrul eryılmaz

ntvde yaptığı bu yorumlardan sonra itibar etmeyeceğim insandır.Onu eleştirmen diye oraya koyanın.**

ekmek almaya giderken annenin terliklerini giymek

bunun yanında odun kömür almaya giderken çöp dökerken dahil olabilir. pratik olan şeyin yapılmasıdır. gayet normal bir durum olmasının yanında ironiktir, neden giyiyoz lan biz onu.*

2013 oscar ödül töreni

Şu anda ntvde kıvırtarak yorum yapan gözlüklü şişkoya gıcık olmama sebep olan ödül töreni.

orası allah ile benim aramda

Martin lutherin söylemi olma ihtimali yüksektir. Girmeyin lan aramıza.

uyumadan önce gelen az çiş

bir çok zaman canımı sıkan şeydir, uyku bastırmıştır kalkmak istemezsiniz, "ulan şimdide işemezsem çocuklar gibi altıma işemiyim sonra" evhamına sebep olur. Sizi iki arada bir derede bırakan durumdur.

kızlar tarafından beğenilmeyen erkek

yaşına göre değişken olan faktörleri mevcuttur, genç kızlar için popülarite ve yakışıklılık, evlenecek yaşta olanlar para, yaşlı olanlar ise elektrik ve para ister bunlara sahip olmayan kişi ise kızlar tarafından beğenilmeyen erkektir.