bugün

entry'ler (219)

bir çayı kırk saatte içen insan

Sinir bozan insan modelidir. Sinir bozan kısmı da "bir çay içelim hemen kalkarız" demeleridir. Gelin görün ki kalkmaz. Daha beteri de o çay ile 2 3 sigara birden içer.

en ideal memur araçları

almış olduğu rüşvete göre modeli artacak ya da düşecek araçlardır.

çay sigara

Hiç çalışmayan adamın yaptığı eylemdir. iki iş yapar, sonra hemen "Kanka şurada bir çay sigara yapalım" . Tamam kardeşim yapalım da, sen 10 dakikada bir çay sigara yaparsan sen dayaklık bir adam olursun. Sonra da oturur ağlar "işi yetiştiremedim" diye. Sopalık adam profiline büyük katkı yapar çay sigara.

otele gizli gizli içki sokmak

Şirket eğitimlerinde alkol yasak olur ve personel adayları bu eylemi gerçekleştirir. Kızların çantaları en büyük yardımcıdır.

dünyaya başka bir pencereden bakmak

bir konuyu, bir olayı çok farklı açılardan değerlendirmek. korkmayın anormal değilsiniz, sadece değişiksiniz.

olcan adın a adını sormak

(bkz: dünyaya başka bir pencereden bakmak)

ömer üründül

aguero ya aguyera diyen yorumcumuzdur.

ömer üründül

arjantin - belçika maçında di maria sakatlandıktan sonra tuhaf tuhaf analizler yapıp, sonunda da "şimdi iç kanaması" vardır diyerek doktorluğunu kanıtlamış yorumcudur.

büyük mağazaların milleti silkmesi

Gösteriş meraklısı insana yapılan en güzel harekettir. Egoya hizmet eder bu mağazalar. Senin 150 lira verdiğin tişört ile aynı kaliteyi ben 20 lira gibi bir fiyata alabilirim ki, bir tişört için 20 lira bile çok gelebilir.

cübbeli ahmet hoca

Diğer hocalardan tek farkı laf cambazıdır. Onun dışında sömüren bir din adamından hiç bir farkı yoktur.

ramazan ayında insanların çekilmez olması

maalesef ki açlığın, susuzluğun ve sigarasızlığın insanlara vermiş olduğu durumdur. kişi kendi psikolojisi bozulunca sağa sola istemeden de olsa ters tepkiler verebiliyor. bu da 30 gün boyunca toplumsal bir komediye dönüşebiliyor. dokunsan patlayacak bomba gibi oluyorlar. söz söylenmiyor, iş yapılamıyor, güler yüz eksik. eğer oruç sizi bozuyorsa, siz insanları bozmayın ki bu işin bir kıymeti olsun.

isimdeğilcisim

Marketlerin ürünlerine sarmış olan yazardır. Muhtemelen evdeki market alışverişlerini o yapar. Parmaklarına kuvvet demek düşer bize.

bimin malları

Orijinal markalara yakın isimleri göreceğiniz ürünlerdir. Gelin görün ki hepsi bim in uyduruk markalarıdır.

sauron

Yüzük ile artistlik yapan adamdır.

işte bütün servetim bu yüzük

(bkz: Sauron)

profesyonel

Patronların ya da yöneticilerin elemanlarına karşı sıkıştığı zaman kullanıp kendilerini kurtardıları kelimedir.
- bir arkadaşımın düğünü var ve benim orada olmam lazım.
+ bizim o gün çok önemli bir toplantımız var.
- toplantı bensiz de olabilir. X var y var. Onlar da aynı işi yapabilirler. Gerçekten benim için çok önemli yoksa bu kadar ısrar etmezdim.

(yönetici ne desem kurtarırım da elemana izin vermem diye düşünür)

+ biraz profesyonel ol canım. iş yapıyoruz burada. Bu çok daha önemli bir konu. izin veremem. Toplantıya geliyorsun.

dükkanında her şeyi satan esnaf

Dükkanı açarken bir konu üzerine açan, zamanla başka konular üzerine de satış yapan esnaftır. Adam önce halk Ekmeği satmaya başlar, iki ay sonra çıtır çerez bir şeyler satar, sonra oyuncak falan görmeye başlarsın. Her ay farklı bir şey koymuş ve yeni bir Reyon açmıştır. Esnafı tanımlarken kavram karmaşası içine girerseniz bilin ki bu adam başlıktaki adamdır.

vine

karikatür gibi tiplerin ergen çocuklar için çekmiş olduğu kısa videoları koyduğu dandik bir site.

yaşadığı şehirdeki üniversiteyi tercih eden aday

üniversiteye gitmenin sadece okul okumak olmadığını anlayamayacak insandır. bir yerde kendi aileni kurmadan önce yaptığın staj gibidir. gelen parayı kontrollü kullanmak, kendi işini kendin görmek, vb. konularda çok ciddi artılarını görebilirsiniz. yoksa dersler falan problem değil. olağanüstü bir durum olmadığı sürece zaten o okuldan bir şekilde mezun oluyorsun. yeter ki o kapıdan içeri gir. hepsini birden yürütebilmek mesele.

samanyolu ndaki aslan belgeselleri

yıllardır aynı aslanın peşindesiniz. bari arada diğer aslan ailelerini inceleyin be kardeşim.