1. 1.
  heroes adlı dizinin ilerleyen bölümlerde en önemli karakteri olacağı izlenimini veren kişisi.
  4 ... salca
 2. 2.
  yakinlarinda bulunan ba$ka bir kahramanin yeteneklerini kopyalayabilen heroes karakteri.

  --spoiler--
  6. ve 7. bolum olan hiro s ve better halves bolumlerinde yeteneklerinin iyice farkina varir.
  --spoiler--
  5 ... antistar
 3. 3.
  yanındakilerin yeteneklerini absorbe eden heroes karakteri. ancak son bölümlerde görülmüştür ki kendisi sadece absorbe etmekle kalmaz aynı zamanda düşüncesini, yeteneklerini absorbe ettiği kişiye yönlendirerek onun özelliklerini tekrar kullanabilmektedir. bu da kendisini sylar ın karşısında durabilecek tek kişi yapmaktadır.

  zaten bu yeteneği kopyalayamasa çok boktan bir karakter olurdu. düşünün ki abiniz yanınızda uçuyor. 500 metrenin üstünde mesafeye çıkınca düşmeye başlıyorsunuz. aranızda hep bir mesafe olması gerekiyor.
  5 ... micro cuts
 4. 4.
  heroesun ctrl + c / ctrl + v * * fonksiyonlu karakteri. bu dizide bir de ctrl + x / ctrl + v * * fonksiyonlu bir karakter vardır ki;
  (bkz: sylar)
  69 -4 ... delismen
 5. 5.
  heroes dizisinin en karizmatik karakteri. ozel yetenekli bircok insan bulunmakta dizide, fakat peter petrelli karakteri tüm bu özel yetenekli insanlarin özelliklerini taklit edebildigi icin en cok varyasyona sahip karakterdir ve muhtemelen eger birseyler basarilacaksa bunu basaranlar arasinda ilk sirada yer alacaktir. onun kötü versiyonu olan sylar ile birlikte sanki ölmez iki armada gibi durmaktadirlar. ancak anlasilan o ki eger sylar'i birisi oldurecekse bu ancak peter olabilir.
  3 ... rabbit
 6. 6.
  heroes'un 1x20 bölümünde karizması tavana vuran karakter. matrix'teki neoyu 20 kere cebinden çıkarır kendileri.
  4 -1 ... zebellah
 7. 7.
  sezon 1 bölüm 20 itibariyle hayatta en çok yerinde olmak isteyeceğim karakter karizmasına erişmiştir. Hala bölümün tesirinden kurtulmaya çalışmaktayım.

  (bkz: o neydi öyle be)
  5 ... rabbit
 8. 8.
  claire ın cell regeneration özelliğini edinmesine karşılık "neden bu adamın yüzü 5 sene sonra yarılmış bir şekilde karşımıza çıktı peki?" sorusunu aklımıza getiren şahıs.
  tim krieg bulur bi yolunu. toparlar hikayeyi.
  4 ... micro cuts
 9. 9.
  "peterelli" demenin daha tasarruflu olduğu karakter. napıyoruz; "pet" hecesini iki kere söylemiyoruz boşuna. yüzündeki yara da claire ile tanışmadan önce olduğu için hâlâ orada der, köşeme çekilirim.

  --spoiler--
  1*20 de peterelli ile claire hiç tanışmamıştı. o yüzden hiro gelecekten dönüp veledi kurtar dedi. (bkz: yamuluyorsam düzeltin)
  --spoiler--
  4 ... paradigma
 10. 10.
  dizideki herkesin gücüne sahipsin üstüne sylar la karşılaşıp onun güçlerine de sahip oluyorsun, yine de sylar karşısında bir halt yiyemiyorsan bırak abicim bu işleri, git hemşirelik yap
  8 -1 ... hizir