bugün

Vs'nin alacağı versus. Bu devirde hala kitap mı okuyorsunuz? internete ne yazsan çıkıyor, roman yerine de filmler var zaten. ikisi de zaman kaybıdır.
normal kitap her türlü domaltır, ancak fakir sefil bir öğrenci olarak pdf kullanıyorum.
O sayfa kokusunu almadan olmaz. Evet.
o sayfanın kenarını katlamak gerek,not düşülmeli ve kitaplıkta yeri olmalı .tabi kokusunu vs saymıyorum bile . normal kitabın yerini yıllar geçse de hiç bir şey tutmaz .
Sanki çok kitap okuyan bir milletmişiz gibi birde pdf mi normal kitap mı tartışması mı yapıyoruz..

Gerçekten çok ilginç..
Sayfaları çevirirken çıkan hışırtı sesi, sayfaların kokusu...Başka birşey demeye gerek yok bence.
normal kitabın alacağı karşılaşma. pdf okuyamam, konsantre olamam okumaya. matbaa kitabı candır.
o sayfayi cevirmeden kitap kokusunu ara sira koklamadan kitabi kaldigim yerden ayirip bakinca ne kadar kaldigini incelemek bitmesin diye icten icte dua etmek bitince Kitaplığın önünden geçerken hüzünle bakmak... bunlar olmadan pekte zevk alınmaz ama okumak okumaktir. kitap olmayan yerde pdf abdurrahman çelebi.
Pdf kitap tasinabilirdir. Mobilde, tablette, bilgisayarinizda kullanabilirsiniz. Hatta e kitap okuyucu diye bir olay var ki hayranim. imkanim olsa da bi kindle edinsem. Eger kutuk gibi kitaplar okuyorsaniz veya okumak zorundaysaniz kitap okuyucularin bazi avantajlari bulunuyor. Cunku icerisinde yuzlerce kitap barindirabiliyorsunuz, dilediginiz zaman bir baska kaynaga kolayca gecebiliyorsunuz. Entegre sozlukleri olmasi yabanci dilde okudugunuz kitaplari anlamayi kolaylastirabiliyor. Uzerine not alabiliyorsunuz vesaire.

Bunun yaninda normal kitap ise kokusu, verdigi hissi ve klasikligi acisindan vazgecilmez. Her zaman icin normal kitap tercih edecegim, fakat onyargili olmayip alternatifleri de kullanmakta her zaman icin fayda vardir.

görsel
Bunun gibi kütüklerden iki tane taşımak neredeyse imkansızdır.
epub'un dağıtacağı versustur.
şahsen pdf veya tablet pcde kitap okumak bana daha cazip ve az sıkıcı geliyor. en azından dünyadan tamamen kopmamış sayılıyorsun.
kitapların pdf versiyonları daha uzunmuş gibi geliyor. bir kitap okuma zevki veremiyor pdf'ler.
normal kitapın derim. çünkü daha samimi geliyor bana.
Geçenlerde kitapçıya gittiğimde daha önce pdf'sini okuduğum bi kitabı gördüm. Yuh amk bu ne tuğla gibiymiş dedim, Gözüm korktu. Eminim o kitap elimde olsa kitaplığımda öyle boynu bükük dururdu bi türlü okuyamazdım.
Normal kitap tabii ki. O koku yok mu o koku. Çocukken o kokuya tav oldum ben. Teknoloji bir yere kadar.
teknoloji, akıllı telefon, bilgisayar vs. bizi bazı şeylerden mahrum edebiliyor kitap kokusu gibi.
Uyumadan önce telefondan okumak daha kolay oluyor ama onun dışında normal kitap okumanın zevkini hiçbir aygıt vermez.
Pdf tercihimdir, daha fazla ağaçların kesilmesini istemem. Gelecekte ağaçlara ihtiyacımız olacak. Dünya yaşanılmaz bir yere doğru gidiyor. Doğaya sahip çıkmalıyız. 4-5 Kitap taşımak yerine telefona, tablete bir sürü kitap barındırabilirsiniz.
bende telefondan pdf kitap okuyorum ama normal kitaptaki tat bambaşka hele o yapraklari çevirirken gelen koku.
pdf de yok işte o.
Elbette formatı ne olursa olsun dijital kitap.
Dijital kitap okumak daha kolaydır.
Yer işaretlerinize, altını çizdiğiniz bölümlere rahatlıkla ulaşabilir, kolaylıkla arama yapabilirsiniz.
Ayrıca basılı hali 2-3 kiloluk akademik ders kitaplarını kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz.
kötü yanı aletin şarjı yoksa sap gibi kalmanızdır. Bir de büyük ebatlı sanat kitaplarını küçücük ekranlarda okumak işkence olabiliyor.
Yani insan ne bilgisayar monitöründe ne de tablette bir Hieronymus Bosch tablosunu doya doya inceleyemez.
fiziki kitabın hazzı başkadır. fiziki albümün de öyle.
ben eminim ki pek çoğunuzun eline almadığı miktarda kitap okumuşumdur ve bunun bin civarında bir kısmı normal kitap ve kalanını da 2600 tane epub bulunan arşivimden okudum. kitap hissiyatını pek de önemsemiyorum. bir kısım kitaplarda özenle hazırlanmış kapak ve grafikerin albenisi var ama benim için genelde içerik önemli oluyor.
Önemli olan okuyabilmektir. ikisi de kabulümüz.
normaline aşık olup çocukluğumu ve ergenliğimi sayfalar arasında geçirsem de şimdi -bütçe sebebiyle- pdf'e yönelmek zorunda kaldım.

pdf kitap indirmelik site bilenler aydınlatırsa sevinirim. baktığım sitelerde çılgınlı virüsler cirit atıyor da...

edit: yorumlar için teşekkür ederim. almak istediğim roman 40 tl seyrinde. devam etmek istediğim kitap serisinde daha 2 kitap eksik. ders kitabı da alacağım.
Allah çocuk okutana kolaylık versin. ülke hep okuyana açtı şimdi okuyanlar aç.
E-kitap okuyucun varsa pdf, yoksa Halis Muhlis kokulu kitap.
PDF’yi tablet veya telefondan okuduğun zaman uzun vadede baş ağrısı ve görme bozukluğu yaratıyor. illa ekrandan okuyacağım dersen e-kitap okuyuculardan almak şart. Onlar tam da gerçek kitap sayfası normalinde ışığa sahip ve zarar vermiyor. Onun da fiyatı pek hesaplı değil. Gidip kitap satın alsan kitap fiyatları da aldı başını gidiyor. Her türlü zarara gireceksin yani. Ya maddi ya bedensel.