bugün

"Pavyon ne demek" diye soran torununa en basit şekilde anlatmaya çalışan anneannenin güldüren anları: "Eğlendiğini zanneden kerizleri yoluyorlar orada".
(bkz: Popüler Pavyon dansları)
Yılbaşında %20 zam gelen pavyon fiyatlarına %100 zam daha geldi.
Kaldığım ilçe olan gelibolu'da da 1 adet bulunan mekândır. Gelibolu'dan 2.5 milyona taksi aldım, çalışıyorum. Şimdiye kadar 2 müşteri götürdüm pavyona.
o ortamda tek dikkatimi çeken canlı müziğin kalitesidir. geri kalanı beni bozar.

https://www.youtube.com/watch?v=OepGJyu5KME
Radyo banko'da çalıştığım dönemde, açılışta gidip kapanışa kadar canlı performans kaydı alırdık. Çok üzüldüğüm mekandır. 20-23 yaşlarında bir sürü yaşıtım kadın vardı. Uğradıkları taciz ve şiddete şahit oldukça erkek olduğuma bin pişman olduğum ortamdır.
Kuşkusuz kocaman, kalabalık bir terapi merkezidir.
Bulunduğumuz yerde adım başı pavyon var. işe, okula giderken falan herhangi birinin içine düşebilirsiniz. O denli çok!
bir diğer adı ile müzikhol. Genelde sizi içirmeye çalışan kadınlarla doludur. Blue TV pavyon belgeselini izlemenizi tavsiye ederim.
ilginç bir dizi. pavyondan kadın çıkarıp otele götürme meselesini yemek dönüşü olarak adlandırmışlar. otelden mekana geri dönünce masa donatılıyormuş, kadına daha çok içki söylenmesi gerekiyormuş falan.

eskorta gitmek çok daha ucuz olduğu halde millet para harcadığı kadını istiyor galiba. bu arada konsomatris illa ki müşteriyle yatacak diye bir şey yok. eğer isterse veya mekanın hatırlı müşterisiyse olabiliyor.
çok iyi yalan söylenen ve çok iyi inanılan mekan. yalan dünya.
2. sezonunun 4. bölümü de yayınlanmış olan blu tv dizisi. son bölümde "yemek dönüşü" tabiri anlatılmış. hayatımda ilk kez duyduğum ve gördüğüm şeyler. bazı erkeklerin eğlence anlayışının ne kadar ucuz olduğunu gösteriyor.

tanım: kadınların metalaştırıldığı ve sergilendiği parlak ışıklı curcunalı yer.
toplumda dindar gözüken cumhur ittifakına mensup erkeklerin daha çok gittiği yer.
Düşük bütçeli, dar gelirli çalışanların ve bağkur emeklilerinin tercih ettikleri eğlence mekanlarıdır.
Çalışmıştım. Acınası hayatlar 1998 senesinde yatacak yer karşılığı akşam temizler süpürür bulaşıkları yıkardım . arkadaşım aşçısıydı. Ne yıllardı be..

O kadınların gündüz ki hayatları,çocukları, kocaları, gece gülmeleri, dağıtmaları, ağlamaları tuvaletin önündeki eski karaköy zürafa sokak güzeli..

Hepsi hikaye gibi ama gerçek.
Çulsuz olduğunu çaktırmamak burda mesele. telefoncuya girince de aynı muameleyi görüyorsun abi iphone xr kaça diye sormakla abi kayınıma kontür yollar mısın sorularına alacağın karşılık arasında uçurum var.
özellikle ankara'da yaygın bir eğlence şekli.

Eski patronum sağolsun "pavyon" denilen mekanlara 3-4 kere girmişliğim var.

hayatımda gördüğüm en garip ortam olabilir, ki her türlü ortamda bulunmuşumdur.

"Çoluğunun çocuğunun rızkını yemek" denilen olayın gerçek olduğunu burda gördüm.

60 yaşında orta halli dayılar gidip tüm maaşlarını bir gecede orada ezebiliyorlar.

Ankara havası çalmaya başlıyor mesela, adamlar çıkıyorlar sahneye, çalışan kadınlarla dayamalı mayamalı oynuyorlar. Buna da hayvan gibi para veriyorlar. ismi dans parasıymış. taaa 6-7 sene önce 250-300 liraydı. tek şarkılık bu.

Rakımı içip patronla kaynatırken bir yandan da hayretlerle etrafı izliyordum. Her taraf karanlık, yüzlerce renkli hareketli ışık, etrafta 3 santim etekli, elinde içki olan konslar geziyor. Ama bakışlarından anlıyorsunuz ki o işin piçi olmuş, yemiş bitirmişler. köpekbalığı gibiler.

Bu arada ev araba tarla sattıran pavyon hatunları da gerçektir.

Garip bir bağımlılık sanırsam.

Ve "varoş" denilen kavramın para ile alakası olmadığını da anlıyorsunuz.

Adam ferrari ile geliyor, zaten locası hazır. Bir gecede 10k harcıyor belki. Garsonlara da 5k dağıtıyor.

Ama kıro her yerde kıro.
18 ime geleyim ilk işim pavyona gitmek.
Ankara daki dostlar sağolsun bir pavyon muhabbeti başlatırdı.
Anlatılanları dinledikçe, verilen paraları duydukça yok artık dedirten öyle şeyler.
Eğlenmek için gidip sonrasında beş parasız kalan da varmış.
Tabi hastalık derecesinde bağımlılık yaptığı da oluyormuş.
Keyfe giderken sonrasını da düşünmek gerekirmiş demek ki.
Ankara'da bolca bulunur
Hatta bir rivayete göre ilk maaşını alan kişiler genelde pavyona gider maaşın bir kısmını burada yermiş.

Kadınlarda öyle ahım şahım güzel değil
Klasik çakma sarışın hafif balık etli veya biraz göbekli
Full makyajliymis..
insan merak etmiyor değil.
Orta yaşlılar için club dır.
menopozlu varisli karıların sahneye çıkıp oynadığı samimiyetsiz ortam. en leş insanları para karşılığında yanına karı vererek kral yapmaya çalışan toplumun aile yapısını bozan işyerlerine verilen isim.

ankaralıyım bir kere gittim bir halta benzemiyor.
artık açılsa da gitsek. "kocacım" diyen samimi kadınlara hasret kaldık.
tam bir insan müzesidir. gerçekten gidip izlenesi bir ortam. evet