bugün

entry'ler (419)

travma sonrası stres bozuklugu

Kırım Tatar Türklerinin "ey güzel kırım" adlı türkülerinde işledikleri konu.

Bazı göçmenler işi arsızlığa vurmuş olabilirler ama vatansız kalmaktan hicap duyan muhacir Türkler neyse ki çok var. Türkiye Cumhuriyeti devletine de sonsuz minnet duyuyorlar.

metamfetamin

Son zamanlarda ülkedeki müge anlı, Esra Erol gibi reality showlarda sıkça gördüğümüz manyak, dengesiz, acımasız, kafasında kurup cin musallatı falan diye zırvalayan kim varsa bundan kullanıyor. Maalesef çok yaygın ve çok tehlikeli bir uyuşturucu. Bir zamanlar bonzai denen uyuşturucu konusunda insanlar bilinçlendiriliyordu. Şimdi de yapılması şart. Okul önlerinde satan torbacıların içeriden çıkamamaları lazım.

kuşları çok seven insan

insanoğlunun içindeki ve dışına vurmuş çirkinliğinden kaçıp dünyanın en güzel varlıklarını seven kişidir.

biri sizden hoşlanırsa ne yapıyorsunuz

Biri benden hoşlanıyorsa genellikle o kişiye çok acıyorum. Gariban ne kadar yoklukta kaldıysa bana kadar gelmiş. Yazık

Ahahah şaka bir yana, gerçekten hayatı zorlaştırmamak ve net olmak şart.

another brick in the wall

Ürkütücü olmasının sebebi klibi olabilir. Kıyma makinesine düşen çocuklar çok korkunçtu.

gaziantep te derin dondurucuda bulunan çocuk

Müge Anlı işliyordu bu konuyu. Bebeklerden biri sağ bulunmuştu ama maalesef diğer bebeği öldürmüşler.

Bebek ve öldürmek kelimelerini yan yana getirmek bile korkunç. 3 yaşında lan daha! Artık dayanamıyorum AMK. idam gelsin!

neden uyuyamıyorum

(bkz: 25 eylül 2022 bağcılar da korkunç anne katliamı)

Videosu da korkunç. Kanım dondu. Bu gece uyku haram.

civciv bebek ve yavru kediyle oynamak

Tertemiz, masum, dünya tatlısı meleklerle oynamaktır.

insanoğlu, sen yeryüzünün lanetisin. Dünkü Bağcılar cinayetinin etkisi herkesin üstünde. insanlığımdan utanıyorum.

Neyse. Civciv, bebek ve yavru kedi denmiş. Onlar Allah'ın en büyük lütfu. Olmasalar kafayı yerdik bence. Bu dünyanın çekilecek bir tarafı yok.

25 eylül 2022 bağcılar da korkunç anne katliamı

Bütün gecem mahvoldu, lanet olsun! Kalbim sıkıştığı için uyuyamıyorum amk. Kazık kadar herifim, oturup hüngür hüngür ağlayasım var. içimin sıkıntısından evde duramıyorum.

Bu olaya canlı şahit olanları tahmin edemiyorum bile.

O kadının kafasını yerden almak zorunda kalan polis veya sağlık ekibinden vatandaşa üç maaş ikramiye ve 15 gün izin verilsin lütfen. En azından gidip bir yerde tatil yapsın, psikiyatriste de gitsin.

25 eylül 2022 bağcılar da korkunç anne katliamı

En azılı suçluların bile önemli bir kısmı annesini öldüremez. Bir seri katil bile belki yapamaz bunu. Bu kişi artık şeytandan beter bir vaziyette. Umarım en kısa zamanda acılar içinde geberir.

ortaköy de gece kulübünde dövülen kişiler

ileriki günlerde mafya hesaplaşmasına dönüşebilecek feci olay. Bu aralar Ortaköy'deki eğlence mekanlarından uzak durmak lazım.

ortaköy de gece kulübünde dövülen kişiler

Sarışın abla ücreti mukabilinde hizmet veren biri gibi duruyor ama çok cesur kadınmış. Kendini erkeğe siper ediyor. Dört kişiye on kişi dalanlardan daha adam.

zengezur türk cumhuriyeti

Tamamen yalandır. Zengezur Azerbaycan toprağıdır. Bu iddiayı ortaya atanlar iran destekliler. Zengezur geri alınınca Azerbaycan sınırlarına dahil olacak.

sokak tavukları

Aşırı tatlı lan. Kimseye zararı olmayan tavuklarla uğraşmayın, sikerim taallukatınızı!

Sokakta ördek bile görmüşlüğüm var. Keşke köpek olmasa da Londra'da olduğu gibi belediyeler ördekler için yürüyüş yolu yapsa.

müge anlı ile tatlı sert

Programı izledim. O herif ısrarla "kız bende değil" deyip duruyor. Çocuğun henüz ortada olmamasından dolayı maalesef öldürülmüş olmasından korkuyorum. 15 yaşındaki çocuğu istismar edip pişkin pişkin davranabiliyorsa çocuğu ortadan kaybetmiş olma olasılığı var maalesef. inşallah yanılırım ve Yasemin sağ salim ortaya çıkar.

eski sevgilinin whatsapp ta hiç çevrimiçi olmaması

Numarayı değiştirse profil fotosu ve durumu kaybolur. Eğer fotoğraf ve durumunu görebiliyorsanız engellememiştir. Fakat sırf merak ettirmek ve sizin yazmanızı sağlamak için çevrimiçi olmayıp bildirimlerden mesajlara cevap veriyor olabilir.

Yani karşınızda usta bir manipülatör var. Ha, niye engellemiyor diyeceksiniz. Haklısınız. Bütün yolları kapatırsa geri dönemez. Açık kapı bırakıyor aklı sıra.

entropinin günlük hayattaki yansımaları

(bkz: ölüm)

Durumun evrimle ilgisi yok. Evrim mükemmellik vaad etmez. Koşullara uyum sağlamayan elenir gider. Saçma sapan yorum yapmayın.

Entropi kaosun düzene dönüşmesidir. ilişkiler başlar, ilişkiler biter. insanlar doğar ve ölür. icabında bir kavanoz acuka zamanla küf tutar, yoğurt ekşir, ekmek bayatlar.

Evrende yeniliklerin olması için bozulma şarttır.

eski sevgilinin whatsapp ta engellememesi

Bir daha kimse tarafından o kadar çok sevilmeyeceğini içten içe biliyorsa o kişiyle bağını koparmak istemez ki yoluna başkasıyla devam edemesin.

Aslında kaybetmek istemeyen ama adım atacak ve af dileyecek yüreği de olmayan insan işidir.

müge anlı ile tatlı sert

Mücahit denen herif hem sapık hem tırnakçı çıktı. Gariban, kimsesiz bir kızla evlenmiş. Çocuğuyla ilgilenmemiş. Zavallı kadıncağızı bir sürü kişiyle aldatmış. işin asıl önemli tarafı, otobüs muavini iken gözüne kestirdiği kızları takip edip kaçırmakla falan tehdit etmiş.

Ayşe bağcı'ya ailesi yasaklı madde verildiğini düşünüyor. Kız resmen aklı alınmış gibi davranıyor çünkü.

eski sevgilinin whatsapp ta engellememesi

Abi Allah aşkına saçma sapan yorumlar yapmayın ya. Diyelim ki sevgiliniz var. Cinsiyetten bağımsız olarak eski sevgilisi hâlâ rehberinde olsa ve WhatsApp'ta engelli olmasa rahatsız olmaz mısınız lan? Bu ne genişlik?

Eski sevgili WhatsApp'ta engellemiyorsa yavşaktır. Ya içip içip arayacaktır, ya da sevgisi tam olarak bitmemiştir ve içinde bir umut vardır.