bugün

entry'ler (143)

ben onu adam ederim diyen kız

Yanılan kızdır.
Sadece sevgili olarak değil aileniz hatta kendiniz de dahil herkes için geçerli olan bir kural: kimseyi değiştiremezsiniz. Yapamayacak olmanızın yanında yapmamalısınız da. Bi düşünün, harcadığınız enerjiye değer mi? O enerjiyle daha başka neler yapabilirdiniz? Bu hayatta yapılabilecek en saçma tercih başka insanlarla uğraşmayı seçmektir. Kendinize odaklanın, mutlu olacağınız ve enerjinizden çalmayan insanları o zaman hayat size zaten getirecektir.

en sıkıcı yolculuk deniz yoludur

Beş gün hiç durmadan giderek adriyatik denizini ve ardından messina boğazını geçerek sardinya adasına ulaşan biri olarak katılacağım söylem. Ne var ki zaman zaman inanılmaz güzel ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız manzaralar olduğu da bir gerçek. Gün doğumu ve batımları, gece gökyüzünde bütün yıldızların net bir şekilde gözükmesi, ayın kırmızımsı bir renkte doğup yükseldikçe beyazlaması…

yazarların çocukken para kazanma yöntemleri

Ben anne tarafından da baba tarafından da ilk torun olduğum için sadece uyanıp var olmaya başlamam yetiyordu zaten isteklerimin yağdırılmasına.
Hiçbir fikrim olmayan yöntemlerdir.

iyi insan olmak için sebepler

Doğru ve huzurlu hissettirmesi.

en büyük pişmanlığınız

Geçmişte keyif almam gerekirken saçma sapan şeyler düşünerek mutsuz olduğum günler. Şuan olsa daha da tadını çıkarırdım. Şikayet ettiğim veya kafaya taktığım şeyler aslında gerçek sorunlar bile değilmiş. Tabii bir yandan belki o günlerde o ruh haline bürünmeseydim şuan olduğum kişi olmazdım, belli başlı seçimleri daha farklı yapardım ve başka bir hayatım olurdu.
Ağız tadıyla bir pişman da olamıyoruz amk hayatında.

günün sözü

Ayarını bozduğun kantar gün gelir seni tartar. Hayırlı cumalar.

yazarların kullandığı ilk işletim sistemi

Sene 2003tü ilk bilgisayar alındığında bana windows xp idi. Bir iki gün sonra da internet gelmişti o akşam sabaha kadar kalkmamıştım başından. *

yakışıklı erkeği çirkin gösterecek şeyler

Akpli olması.
Siyasal islamcı olması.
Her şeyin en doğrusunu bildiğini sanması.

şeyma

ismimdir.
Önceleri hiç sevmezken 20 yaşımdan sonra sevmeye başladım.

uludağ sözlük gece modu

Acilen saatlerine düzenleme gelmesi gerekir. Sabah işe başlamadan önce bi kahve içerken sözlüğe gireyim diyorum bakıyorum kapkara hala. Moralim bozuluyor. Saatler alınmadığı için şafak operasyonuna gider gibi okula giden çocuklar gibi hissediyorum. Hayat zaten zor, düzeltin bunu.

krem sürmek

En sevdiğim kişisel bakım rutini aşaması. Sürdüğün yer yumoş yumoş olur, mis gibi kokar, parlar, güzel gözükür. En güzeli duştan sonra tepeden tırnağa her yerini nemlendirmektir.

clash of clans

3-4 yıl ara verdikten sonra tekrar oynamaya başladığım oyun.
Klan savaşları ve lig savaşları asıl zevkli olan ama onda da klanın düzgün değilse savaşını yapmayanlar yüzünden sürekli yenilgi geliyor, tadı kalmıyor.
Bir de küresel sohbeti kapatmışlardı, yaptıkları en büyük hata oldu bence. Şu an düzgün klan bulmak ve sosyalleşmek imkansız hale geldi.

günün en huzurlu vakti

Lensleri ve sütyeni çıkarıp yatağa şööyle yayıldığımız saatlerdir.

sevişirken sik beni ayım diyen kız

Nasıl iflah olmaz bir romantiksem başlığı okurken gökyüzündeki aydan bahsediyo sandım. *

kuzu göbeği mantarı

ilginç görünen bir mantar. Lan kaç gündür karşıma çıkıp duruyor nerde yetişiyo bu nerde satılıyo hayatımda görmedim. Parası neyse vericem artık aşşırı merak ettim tadını.
Ps:mantar tutkunu bir şahıs.

havuç

Şu an hart hurt kemirdiğim sebze.

kıskançlığın artık toksiklik olarak görülmesi

Bu zamana kadar görülmediği kabahat.
Ben zaten değerliysem eğer ve karşımdaki insana da güveniyorsam kimi neyi neden kıskanayım ki? Kıskanmak sağlıklı bir ilişkide ve psikolojide var olmayacak bir duygudur.

geçmişte 15 erkekle ilişkiye girmiş kadın

Bu güne kadar hayatımda, seks partneri bulma konusunda zorluk yaşamamış bi erkeğin, bir kadının sevişmesi veya kaç kişiyle seviştiği hakkında yargılayıcı bir zihniyette olduğuna asla şahit olmadım. Parasız şekilde 5-6 ve üzeri kadınla seks yapabilmiş erkeklerin zaten kadınlarla bir derdi kalmıyor, kendine yeterince güveniyor, insanları yürüyen am ve yarak olarak değil beyin olarak görüyor.
Lütfen kimse size vermiyor diye gelip burada ahlak bekçisi gibi kadınları değersizleştirmeye çalışmayın. Gidin ağlayarak mastürbasyon yapın. Çoluk çocuk çok var sözlükte okuyup inanacaklar bir de size.

hiç flörtü olmayan yazarlar ne yapıyor

Canımız sıkılıyor tabii ki. insanın hayatında birinin olması güzel bir şey. Fakat sonra etraftaki insan görünümlü hayvanların arasından doğru düzgün birini ayıklamanın ne kadar zor olduğunu farkedip sıkıcı ama huzurlu hayatımıza geri dönüyoruz.

güzel bir kıza ıyy diye bakmak

Sizi gidi manipülasyoncular sizii. Cin olmadan adam çarpacaklar. Kişiyi değersizleştirip özsaygısını azaltarak ele geçirme fikrine dayanan manipülasyon tekniğinin en yanlış biçimde uygulanışıdır. Buna düşen kız olursa zaten bir şey uygulamanıza gerek yok her türlü psikolojik hasarlıdır o.