bugün

anathema'nın bir başka kaliteli şarkısı. tavsiye one last goodbye'dan sonra dinlenmesidir. sözleri:

I feel I know you
I don't know how
I don't know why

I see you feel for me
You cried with me
You would die for me

I know I need you
I want you
To be free of all the pain
You have inside

You cannot hide
I know you tried
To be who you couldn't be
You tried to see inside of me

And now i'm leaving you
I don't want to go
Away from you

Please try to understand
Take my hand
Be free of all the pain
You hold inside

You cannot hide
I know you tried
To feel...
To feel...
çok kısa olması dışında bi kusuru bulunmayan anathema parçası.tadına varamadan bitiveriyor ansızın...
aşk gibidir.
kısa sürer. vurucudur. yalnız dinlenilmez, dinlenirse ve sevgili yoksa insan kendinden geçer.
lee douglas tarafından icra edilen parçadır.
bayan vokal ve piyanodan oluşmuş damar şarkı.
lee douglas büyüler adeta.sözlerinin türkçesi;

Seni bildiğimi hissediyorum
Nasıl bilmiyorum
Neden bilmiyorum
Bana acıdığını hissediyorum
Benimle ağladın
Benimle ölebilirdin
Sana ihtiyacım olduğunu biliyorum
içinde tuttuğun, saklayamadığın tüm acılarından
Kurtulmanı istiyorum
Olamayacağın biri olmayı denediğini biliyorum
içimi görmeye çalıştın
ve şimdi ben terk ediyorum seni
Senden uzaklara gitmek istemiyorum
Lütfen anlamaya çalış
Tut ellerimi
aslında oldukça basit bir piyano fonundan oluşan ama güzelliği de bu basitlikte yatan bir anathema parçası.

(bkz: gone with the sin)***
`Please try to understand
Take my hand
Be free of all the pain
You hold inside

You cannot hide
I know you tried
To feel...
To feel...`
kısmı insanı öldürmeye yetiyor.
(bkz: içmeden sarhoş eden şarkılar) *
anathemanin 1999 cikisli judgement albumunde yer alır. dannynin olen annesi helen cavanagh icin one last goodbye i yazmasi uzerine vincent da "sen anneme sarki yazarsin ha ben sana gununu gosteririm" deyip annesinin agzindan parisienne moonlighti yazmistir. duyguludur , lezizdir
bu şarkı hakkına söylenebilecek fazla bir şey yok. kelimelerle anlatılabilecek gibi değil. ışıkları kapatıp uzanarak dinlemek yeterli. enfes.
lee douglas'ın seslendirdiği insanın içini acıtan sağlam bünyeyide yıkıp geçiren anathema parçası.
ağrı yaratır midede; ayrıdan ziyade bir rahatsızlık hissi verir. sözler vurucudur zaten, okudukça kötü olur insan.

aşk gibidir.
hayatımın şarkısı.one last goodbye'a cevaben yazılmış gibidir.kısa ve vurucu..devamında anathema -everwake (bkz: everwake)dinlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
2.09 gibi kısa hatta oldukça kısa bir süreye sahip bu parça, kendisine ithafen yazılacak ansiklopedilerce dolusu sözü bu kadar kısa zamanda anlatabilecek kapasitededir. belki çok bilinmekte, piyasa olmaktadır fakat verdiği hüznü hiç bir zaman kaybetmemektedir. lee douglas' ın bu $arkıyı söylerken ki dü$üncelerini merak etmeden duramaz insan. "kendini moda sokmak" deyiminin ya$anmı$ halidir.
şaraba meze, anathema şarkisi.vincent in ölen annesine yazdığı "one last goodbye " a, annesinin verdigi cevap niteliğinde yazılmıştır.
kime yazıldığı zerre umursanmayan, herkesin dinlediğinde aklına farklı birisini getirdiğinden adım gibi emin olduğum anathema şarkısı.
duruma göre ruhu sıkan ya da dinlendiren süper şarkı.
hic tavsiye edilmez.

nedir;

sarkiyi dinlemekte sorun yoktur.

sarkiyi yasamak, basiniza olmadik seyler getirebilir.
yeni bir yazar.

(bkz: hoş geldiniz)
muhtemelen bir anathema ve şarkıyı söyleyen bayanın hayranı. şarkıyı söyleyen bayana özenen biri de olabilir ki erkek olsaydım ben de özenirdim.
sevgili olaylarına karıştırmak suretiyle kendisini piç edenleri odunla dövmek istediğim, yaşayan melek danny cavanagh bestesi.
ayrıca sadece piyano ve female vokalin değil, klavye, sonlarında gitar ve tümünde danny cavanagh geri vokalinin bulunduğu yorumsuz bestedir.
yer yüzündeki bütün burhanlar'a hem kel hem fodul yakıştırmasını yapabilen, kendini bulunmaz hint kumaşı zenneden ukraynalı çingene.
maymunlukta sınır tanımayan yazar, salyalar saçarak yardıra yardıra hücümlarına devam etmekte. *
fakir olduğum için beni dışlayan, beni falakaya yatırıp kırbaçlayan ruhsuz bir o kadar da seri eksi oy veren yazar... (bkz: yazıklar olsun)