bugün

entry'ler (24)

geçen haftanın en beğenilen entryleri

komik bir duruma mahal veren istatistiktir.

(bkz: #8796830)

assepoester

(bkz: #8753473) bu entry ile haftanın en sevilenlerine girmiştir lakin itü sözlükte alkolik2000 adlı yazarın iki sene önce yazdığını kopyaladığı için pek yaratıcı sayılmaz.

http://www.itusozluk.com/...e+ki+diyen+insan/@2169689

edit: artık itüsözlükten olduğu belirtilmiş, ben bunları belirtilmeden önce yazmıştım.

hazal kaya

alper saldıran'la ilişkisi falan olmayan insan. rahat olunuz.

(bkz: #5292403)
bu olmamalı.

deniz gezmiş abdullah öcalan benzerliği

boşuna kafaları meşgul etmeye çalışan salak bir tespittir.
deniz gezmiş'e bok atmanın bir diğer yoludur.

geçen haftadan itibaren takip ettiğim istatistik. daha önce yaptığım gibi tekrar o listede görülmeye layık olduğunu düşünmediğim bir entry yi sizlerle paylaşmak istiyorum.

(bkz: #3608245)

burdaki yok efenim rock ne alaka black metal ne alaka cümlesini söyletmeye meyilli düşüncede değilim.
rock müzik dinleyen kara çarşaflı diyince black metal falan demek. komik mi bu?
allah aşkına lan bu mu komik?
bu komik mi?
komik?
nasıl lan?
neresi komik bunun?
hanginiz bunu okuduğunuzda "ahaha black siyah metal kara çarşaf da siyah o yüzden udshadja" gibi yarıldınız?
hanginiz yapabildiniz bunu?
"oha ağbi dhsajkdha black metal dedi çarşaf falan dhasj" bu olamaz.
buna gülmüş olamazsınız.
gözümün önüne ekrana bakıp "eheh black metal çarşaflı ya ehe" diyerek gülen ve buna artı oy veren bir insan geldikçe gülesim geliyor, ama komik olmadığı için gülemiyorum.
yapmayın, etmeyin. mizah anlayışınız bu mu?

renato

uludag sözlüğün kanımca zavallı ve çaresiz, üstüne gidilmemesi gereken yazarımsılarındandır.
kendisi sigara içenler için tecavüzü layık görmüş, cümle kuramayandır.
(bkz: sigara icenlere tecavuz edilsin)

tarihi olaylara ilgi duyarak prim yapan solcu genc

1. tarihi olaylara prim yapmak için ilgi duyulmaz, bu hiçbir bokla prim yapamayanların garip serzenişidir.
2. muhtemelen herhangi bir ortamda sözü dinlenen, arkadaşları tarafından ilgiyle söylediklerine önem verilen ve tartışmaktan zevk alınan bir şahıstır tarihten anlayan, kültürlü ve sol görüşlü bu genç.
3. bu sebepten dolayı yine aynı ortamda hatunlar tarafından da elbette daha çok dinlenmektedir. bir arkadaş düşünün ki, elin ermenisinden sanane? gibi abuk ve duyarsız bir kafa yapısına sahip, türk olmaktan başka gurur duyacak bir şeyi yok, çünkü ne özel yetenekleri, ne konuşacak yüzlerce konusu, ne etkileyici ve kendine yönlendirici bir mizacı, ne insanın zevkle ilgi göstermesine sebep bir üslubu var, bu kişiyle aynı ortamda tarihi olaylara ilgi duyan solcu genç bulunmakta.
tahmin edeceğiniz üzere arkadaşları da bu solcu genci dinlemekten zevk alıyorlar, erkek olsun, kız olsun.
aynı kafa yapısına sahip dişi kişiler de bu konuşmayı bilen, dolu arkadaşımıza muhabbet içinde doğal olarak daha çok ilgi gösteriyorlar. aynı erkeklerin yaptığı gibi. ama aklı kız kaldırmakta olan ve düzgün üslup ve mantıklı konuşmasıyla kızların dikkatini üstüne çeken arkadaşımızın amacının prim yapmak olduğunu sanan insan, sosyal açıdan kendinden yukarda görmekten rahatsızlık duyduğu arkadaşımıza trajik bir tanımı layık görür; tarihi olaylara ilgi duyarak prim yapan solcu genç.
ah yazık.

bugun kemalizm icin ne yaptin

atatürkçü düşünce derneğinin bir ofisine gittim, konuşmak, nasıl yardımcı olabileceğimi sormak için. kapalıydı.
neden kapalıydı, biliyorum.

not: ayrıca atatürk için kıçına rozet takmaktan başka hiçbir şey yapmayan orda burda hoplayan ve sadece konuşan insanlardan bıktım.
bi saattir konuşuyoruz bi kere bile atatürk demedik diyen insanlardan bıktım.
atatürkün paçasına yapışıp sümüklü sümüklü ağlaşanlardan bıktım.
kaldırın kafanızı biraz, biraz daha. bir şeyler yapın. hesap sormayın.
atatürk kendisi için ağlaşan, onun geri dönmesini bekleyecek kadar çaresiz bir nesil bırakmadı.
onun için yapacağınız en iyi şey, önünüze bakmaktır, arkanıza değil.
ve bunu aslında onun için yapmamanızdır. o neden yaptıysa o yüzden yapmanızdır.
önüne bak çocuk.

msn iletisine uyuyom yazan kisi

bunların bir de "çok sinirliyim kimse gelmesinnnnnnnnnnnnnn" versiyonları vardır ki, gönül ister uyusunlar.

yazarlarin peder zickler gibi entry girme hevesi

ben de eskiden böyle düşünürdüm fakat muhalif ve mizahi bir şekilde iğneleyici yazılar yazmak peder zickler'a özenmek olmuyor. burdan yola çıkarsak pederin yazıları fazlaca umut sarıkaya'yı hatırlatmaktadır, bu onun taklit ettiği anlamına gelmez. herkes birbirine benzeyebilir, önemli olan okunası, sürükleyici ve yeri geliyorsa güldürebilen yazılar yazmaktır.
fakat doğrudur, sadece muhalif olmaya çalışan peder taklitleri vardır fakat bu muhalif ve dili ona benzeyen herkesin onu taklit etmeye çalıştığı anlamına gelmez. dediğim gibi, (bkz: umut sarıkaya)

gunes gozlugune bin ytl veren mal kiz

kendisine 1000 ytl değerinde ikinci bir güneş gözlüğü alabilecek mal ötesi bir erkek arkadaşa da sahip olması muhtemel kızdır. demek ki başlığın sonuna "kız" yazmanın hiçbir anlamı yokmuş. güneş gözlüğüne gerçi zengin olan insanların bayağı para bayılması normaldir, göz sağlığı meselesi. lakin kıyafete ve başka çok para gerektirmeyen şeylere aşırı harcama yapan görgüsüzlere mal diye hitap edilmesi normal olmakla beraber, kişi modelinin kız olduğunun üstüne basmak yersiz bir ayrımcılıktır.

ilk kez bu hafta dikkat ettiğim ve haftanın en iyi 15 entrysinden biri olmaması gereken entryleri de içinde barındıran istatistik. örnek vermek gerekirse slaven bilic'in bundan sonra anadolu rock yapacağı öngörüsü. evet, hoş, insanı sırıttırabilecek bir önerme fakat haftanın en beğenilen 15 entrysinden biri olması yersiz. o kadar mı komik?
sonuç olarak çok güzel entryler barındırmakla beraber son derece sıradan ve ilk 15 e girmeyi hak etmeyen entryler de barındıran istatistiktir.
not: entry sahibiyle hiçbir alakası yoktur bu sözlerimin, adam istediğini yazar, ister en sevilenlere, ister en sevilmeyenlere girer. onu alakadar etmez.

29 haziran 2008 almanya ispanya maçı

herkes gibi önce "şampiyona yenilmiş olalım bari almanya kazansın, evet" düşüncesine sahiptim.
sonra içten içe almanyanın yenilmesinin hayallerini kurarken yakaladım kendimi. ballack'ın bütün maç yok olup son anda ota boka söylenmesi, bir dakika sonra da sevinçten zıplamasını görmek istemiyordum.
sonra ispanyolları düşündüm. neden onları da isterdim ki? sonuç olarak ne olursa olsun bari 3. olalım, bari almanya yensin, evet şampiyon bizi elemiş olsun en azından diye düşünerek tekrar almanyayı kendi kendime desteklemeye başladım.
bu fikrim almanlar ilk gölü attıktan sonra muhtemelen değişecek. ispanyollar kazansın. bari şampiyona elenmiş olalım almanya kazansın.
banane lan kim kazanırsa kazansın.

yarı finali hak eden tarafın hırvatistan olması

maç boyunca sergiledikleri oyundan yola çıkarak söylenebilecek bir cümledir belki ama kimse kusura bakmasın iki penaltıyı kaleye isabet ettiremeyen takım çeyrek finali bile haketmemiştir arkadaşım. son anda gol yiyince heyecan ve korkudan dağılıp penaltıları sağa sola atıyorsan, bırak, bırak. *

brain damage

Dark Side Of The Moon albümünde bulunan ardından eclipse geldiğinde ayakları yerden kesen, pink floyd'un açık ara dünyanın gelmiş geçmiş en büyük, aşmış, yüce, anormal oluşumu olduğunu hatırlatan mükemmel eserdir.

siyasi simge olarak turban takmak suc mu

şımarıklığın son noktası olan abuk sorudur. kelimeler yetmez açıklamaya, delirtiyi belirtmeye.

vincent cavanagh

son derece hoş sohbet bir kişiliktir, komiktir, eğlenilir, saçmalanır beraber.
lakin son olarak bana studio live'da bağırmış ve öküz gibin sırtını dönmüş olduğundan kendisiyle konuşmaya yüzümün olmadığı ve en güzel hikayem tadında triplere sokan insandır beni.
ayrıca kendisi konserlerde (özellikle akustik) kendi sesini duyurmayacak kadar bağrılmasından tiksinir

not: kendisiyle kaynaşmak pek zor değildir o yüzden rica ediyorum bok atmayınız.
not 2: şahsımla tek kelime etmeyen, kendi kendime triplere sokan insandır beni. allah belanı versin lan.
sevmiyorum lan seni.
(bkz: şu an bunları yazıyorum ve ağlıyorum biliyor musun)

not 3: ayrıcana yeni sevgili yapmış kendine, aşık falanmış. siktir. pis herif.

ben 6 yaşımdan beri bekaret bozuyorum lan

ben 6 yaşından beri konseptinin en salak önermesidir.

kızıl saç

beyaz ten olmadan berbat duran oluşumdur. kullanmasını bilmek lazımdır. *