bugün

yılmaz erdoğan kişisinin bütün hünerini gösterdiği müzikal. ayrıca demet akbağ, olgun şimşek ve bütün beşiktaş kültür merkezi oyuncuları harika bir müzikal çıkarmışlardır.
oğlunu askere yollayan yaşlı hanım, yirmi nolu peronu soran bayan, otogar karakolunda olay çıkartan bayan skeçleri şahanedir. (tesadüfe bak, bütün bu bayanları demet akbağ oynar)
izleyen herkeste iyi yada kötü bir etki bırakabilmeyi başarabilmiş müzikaldir. özellikle kokoreçin bayan çorabından yapılması ve adına da ''bokoreç'' denilmesi hatırlarda kalan ilk güzel enstantanedir.
ahan da şu diyalogla aklımda yer etmiş güzel yapım:

- amaaaaaan bizimkisi de hayat değil canım. şu dar dünyada bi orgazım mı gördük ki...
- orgazım mı? o ne ki gız?
- bilmiyom ki. bizim ömrümüz onun ne olduğunu merak etmekle geççiyo.
olgun şimşekin performansıyla muhteşem hale gelmiş yapım.

o yanık sesiyle söylemektedir;

"maraş, maraş, maraş
bu nasıl maraş... "

çok hoş bir sesi vardır gerçi şarkının sonuna doğru sapıtıyor ya neyse.
doğu akdeniz üniversitesi tiyatro topluluğu tarafından üniversitemizde oynanan yılmaz erdoğan eseri.
(bkz: giden mi sürgün kalan mı)
--spoiler--
ağlamayı bilmeyenin kahkasından da bi bok olmaz
--spoiler--
yılmaz erdoğan ın çeyrek asırlık birikimini ortaya koyduğu en güzel oyunudur. oyuncu kadrosu ile gönüllere taht kurmuş sinan bengier gibi usta oyuncuları kadrosunda barındırarak takdirimizi kazanmış ayrıca, bir çok sanatçıyı türk tiyatrosuna kazandıran yeni nesil kabere örneğidir. şimdilerde çok güzel hareketler bunlar zırvasını izleyince daha da çok özlenmektedir. ayrıca türkiye tarihinde en güzel müziklere sahip tiyatro oyunudur.
olgun şimşek kendisine aşık eder bu oyunda.
Oyunun sonunda müziği şarkısı insanın diline dolanıyor. otogargara oto gargaaa gargara *
(#2726046)

sahnesiyle günlerce gülmeme sebebiyet vermiş müthiş bir olgun şimşek performansı barındıran tiyatro oyunu.
yılmaz erdoğan'ın sadece yılmaz erdoğan olduğu, etrafında hocam diye koşturan çocukların olmadığı güzel müzikal.
karadeniz teknik üniversitesi tiyatro kulübü tarafından sahnelenen komedi oyunu.
katülüler ne yazık ki bire bir bkmyi taklit ettiler.
kullanılan müzikler bile oradan alınmıştı.hatta dış ses dediğimiz konuşma seslerini.
repliklerini. televizyonda ne izlediysem sahnede de onu izledim.
güldüm ama daha özgün olmasını beklerdim.

en yakın zamanda bi yerden bulup izlemem lazım.
yıllar sonra dahi izlemek ayrı bir keyif veren müzikal komedi.

http://www.dizivefilm.com...argaratiyatrosu-3426-izle
yılmaz erdoğan'ın elvis kıyafetinde bir zebani olarak izlenmesine sebep olan muhteşem oyun.
--spoiler--
ve iklim kışa döner,
yüreklere karlar yağar...
--spoiler--
dizeleriyle akılda kalan oyundur.
Besiktas kultur merkezinde izledikten sonra sinan bengier in elini optugum, demet akbag ya kuliste sarildigim güldürü. Hic unutmazlar beni.
BKM salonlarının ilk göz ağrısı olarak kayıtlara geçen müzikal. bir otogarda geçen garip ama gerçek olayları, traji-komik bir açıdan ele alıyor.
bu sene okulumuzda oynayacagimiz yilmaz erdogan eseridir. insallah guzel sonuclanir.
Yılmaz Erdoğan'ın yazmış olduğu, çok güzel hareketler bunlar usulü güldürülerden oluşan, izlenesi müzikal oyun.
an itibariyle Türkmax'ta başlayan yıllar önce canlı izlediğim bkm oyunu.
yılmaz erdoğan'ın bkm'ye ilk çıkışı. çoğu günümüzde ünlü olan oyuncularının amatör dönemi olduğu anlaşılabilen tiyatrodur. tabi içlerinde büyük ustalar da mevcut. buradan çıkan oyuncuların hepsi tvde dizilerde oynamıştır.
--spoiler--

--spoiler--

Kadınlar arası sohbette kadının biri evlendiğinden beri eşiyle 5 defa ilişkiye girdiğini söyler, arkadaşı da; nasıl oluyor sen altıncıya hamilesin, der. Kadın da; onu ben de bilmiyorum. Zannedersem bunun anası ben değilim, der.
çok konuşan teyze skecindeki "hanım efendi siz bir cinayete sohbet süsü veriyorsunuz" repliği efsanedir.