bugün

otizm semptomları taşıyan kişi
embesilden daha az zeka sayısına sahip, en fazla 3 yaşının özelliklerine kadar ulaşabilen, eğitilmesi çok zor, yaşaması için bakıma ihtiyacı olan düşük zeka sayılı kişi.
(bkz: rain man)de dustin hoffmanın hakkını vererek oynadığı karakter..
30 aydan önce görülen, konuşma ve dil gelişiminde belirgin bir gecikme, sosyal iletişimde yetersizlik şeklinde özetlenebilen bir zeka geriliğine anlamına gelen otizme sahip kişi. *
sadece bir özelliği ön plana çıkmış insanlardır. her insan belli karakteristikler taşır ve bu karakterler onların zeka yapılarını oluşturur. insanlar bu zekayı kullanarak çoğu konuda az çok da olsa bilgi sahibi olurlar, yorum yapabilirler. otistik insanlar ise bu bilgi birikiminden ya da yorumdan yoksun olan insanlardır. en büyük özelikleri ise bir özelliklerinin diğer normal insanlardan çok daha fazla ilerlemiş olmasıdır. örneğin, hafızaları insanları şaşırtacak kadar çok kuvvetlidir.
Şu sıralar bedenen etkileri görülmese de beynen yaygınlaşmış bir hastalıktır.
içe yönelik olan.

(bkz: http://www.tdk.gov.tr)
aşırı derecede duygu karmaşıklığı, duyguları paylaşamama halinin vücut bulduğu kişi.
islam dinine göre allah'ın yarattığı insan. otistik olmakta suçu yoktur.
bir aralar kendime yakıştırdığım sıfat. ağzımdan bir kelime çıkarken bi beş dakika düşünürdüm çıktıktan sonra bir diğer kelimeye atlamak için on dakika. sanırım otistiğim.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.