bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 16.
  toplumda görülme sıklığı 10000 de 1dir. Bazı alanlarda şaşırtıcı yeteneklere sahip olabilirler. çok iyi resim yapabilme ya da çok büyük rakamları zihinden toplayıp çıkarabilme gibi. üzerinde uzun yıllar çalışmalar yapılmasına rağmen otizmin kesin nedeni saptanamamıştır. eğitimleri özel çaba gerektirir.
  ... fresa
 2. 15.
  olmayan terim. doğrusu için (bkz: otizmli)
  ... kararverenekadarvazgeciyorum
 3. 14.
  kendi iç dünyasında yaşayan çocuk hastalığı.
  ... albatroshaski
 4. 13.
  sanılanın aksine büyük çoğunluğu aşırı zeki, fazla fazla zekidir, eğer asosyallik ten kurtulurlarsa müthiş işler başarabilecek yetiye sahip olmaktır. (bkz: einstein)
  ... padme kenobi
 5. 12.
  otistik değil otizmli şeklinde düzeltilmesi için çabalanan. ben çabalamıyorum elbette, ben de yeni öğrendim neyin ne olduğunu, az önce izlediğim bir vidyoda küçük bir çocuğun ağzından seslendirilen, onun gözünden anlamlandırılan bir dünya ile alakalı ufak bir vidyo sayesinde öğrendim.. başlangıç cümlesi de buydu işte; otistik değilim, otizmli bir çocuğum.

  http://www.facebook.com/h.../video.php?v=392440707038
  1 ... dahasidawar
 6. 11.
  Otizm üç yaşından önce başlayan ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır.
  ... herasta
 7. 10.
  bir aralar kendime yakıştırdığım sıfat. ağzımdan bir kelime çıkarken bi beş dakika düşünürdüm çıktıktan sonra bir diğer kelimeye atlamak için on dakika. sanırım otistiğim.
  1 ... psychosis
 8. 9.
  islam dinine göre allah'ın yarattığı insan. otistik olmakta suçu yoktur.
  2 -1 ... nakata
 9. 8.
  aşırı derecede duygu karmaşıklığı, duyguları paylaşamama halinin vücut bulduğu kişi.
  ... esek kafali
 10. 7.
  içe yönelik olan.

  (bkz: http://www.tdk.gov.tr)
  ... yazmayanyazar