bugün

Aptal.Şu anki gençliğin büyük bir çoğunluğunun sahip olduğu sıfat.
bunların bir özelliği de kendilerini einstein zannetmektir...
eblehlik ve moronluk gibi bir zeka düzeyidir.dıştan fazlaca besili olmaların karşın beyinleri küçük kalmıştır.
zihinleri en fazla 7 yaşının zeka özelliklerini taşıyan, bedensel ihtiyaçlarını karşılayabilen ama çok fazla eğitilemeyen zihin özürü.
gerizekali insanlar icin kullanilir * fakat egitilebilir olmalari umut vericidir
En fazla 4 yaşının özelliklerine sahip olabilen, bakıma ve yardıma ihtiyacı olan zeka geriliğine sahip kişi.*
(bkz: moron)
(bkz: idiot)
20 ile 50 arasında ıq a sahip birey.
(bkz: andaval)
ilkokul yıllarında kutu kolayla futbol oynayan ve üniversite yıllarına geldiğinde, ilkokulda kutu kolayla futbol oynamayı reddedebilen olgunlaşmaya başlamış insanlara spastik muamelesi yapabilen nadide insandır.
(bkz: budala)
almancası dunkof'tur
bu tür insanlar vasat zeka diye adlandırılan kişilerdir aynı zamanda.
Embesil zekâ düzeyi terimi, bugün 20 ve 50 IQ arasındaki psikolojik düzey olarak tanımlanır. Birçok embesil, şiddetli fizik bozukluk sözkonusu olmadığı takdirde, özel eğitimden yararlanmakta ve atölyelerde çalışabilmektedirler. Birçoğu da tekrarlamalı, makineleşmiş görevlerde çalışabilmektedirler.
uyuz insanların birbirini aşağılamak için kullandıkları, genelde lisede öğrenilen kelimelerden bir tanesi. kaldı ki bu kelime zihinsel özürlüler için kullanılıyor, başkalarını aşağılarken en azından bunu anlamını düşünerek kullanmak lazım gelir. dünyada birçok aile bu zor durumu göğüslemiş durumda.
20-50 IQ ,
idiottan ileri, morondan geri,
sonuç olarak... gerizekalı.
sözlükte de azmsanmayacak sayıda bulunurlar.
anlayan anladı. *
hee son olarak: yarası olan gocunur canlar, üstüne alınıyorsan git bir iq testi yaptır...
sensin.
evet evet biliyorum ki bu entryi de okuyacaksın. yalnızca teksin, bir kişisin.
biliyorsun kim olduğunu. lan o bomba senin eline verilseydi de görseydim bir yerinden akan ecel terlerini, ki ecel teri burada mecazi anlamda kullanılmamıştır. ama sen bunu da anlamazsın zira embesilsin.

oh!
bu gruba örnek olarak, aynı anda hem ağzıyla hem de burnuyla nefes almaya çalışan tipleri söleyebiliriz. (bakıyıımm, vallahi emsiill) tabi örnekler çoğaltılabilinir. sonuçta embesilden bol ne var...
embe sil. orta çağda italyan felsefecidir. bir gün çok da tutmadığı öğrencisi yanına gelir.

faccino : hocam dırtn fiy yaptınız mı?
embe sil : efendim?
faccino : zıttttttttttt! roma!
embe sil : ayrılabilirsin evladım.

ve embe sil kendi adını verdiği bu kişi ve davranışını keşfeder.
Embesil denildiğinde aklıma ilk gelen : Şahan gökbakar(bir diğer adı ve kişiliği ile Recep ivedik olan)ın "işin aslı ne" programındaki kayhanıdır. (bkz: orçun ve kayhan)
söylenmesi zevk veren hakaret sıfatı.
orta üçe giderken tarih öğretmenimizin sinirlendiğinde bize söylediği beyinsiz gibi bir anlamı olan sözcük.
+ondan sonra bizans çöküşe geçti ve istan....
+arkadaki embesiller bişi anlatıyoruz burda.
-pardon hocccaa.
(bkz: embesilite)