bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kanser ve tümor bilimi..kısaca kanserli hastaları inceler..onlar için bir şeyler yapmaya çalışır..
    5 ... rasko
  2. 2.
    Onkoloji, iç hastalıklarının bir alt dalı olup, vücutlarında bir hücre grubunun farklılaşarak, aşırı ve kontrolsüz şekilde çoğalan kimselerin yani kanserli hastaların takip ve tedavisini yapar. Cerrahi ve radyoterapiden sonra da bu hastaların bakımlarını üstlenir.
    2 ... little girl in bloom
  3. 3.
    kanserin oluşumu, nedenleri, kalıtımla ilişkisi, tanısı, tedavisi, kanserle ilgili istatisikler ve kanserden korunmayla ilgilenen tıp dalı.
    2 ... linka
  4. 4.
    sessizliğin ve umutsuzluğun tavan yaptığı mekanlardandır. zira test amaçlı bir kez gitmiş bulundum. sonuç; üzüldüm, üzüldüm, üzüldüm.
    2 ... patibis
  5. 5.
    kimsenin işinin düşmemesini dilediğim tıp dalı.
    5 ... otep shamaya
  6. 6.
    Ankara ili'nin Yenimahalle ilçesi, Demetevler semtinde hastanesi bulunmaktadır.
    ... ownblood
  7. 7.
    zor bir bölüm çünkü hastaların bir bölümü kaybedileceği belli ama yine de tedavi görenler var. bir umut diyorlar herhalde ama bazılarında insanın düşünesi geliyor bu tedavi yerine son zamanlarını rahat geçirse daha iyi olmaz mı diye. tedaviler(kemoterapi, radyoterapi vs.) gerçekten hastalar ve yakınları için çok zordur, bir de iyileşenlerin bir kısmının geri dönme ihtimali vardır ki daha kötü. orada çalışan birinin çok istekli ve azimli olması gerekir herhalde. kayıp giden hayatlara rağmen hayat dolu olmalıdır.
    ... valentine
  8. 8.
    bursa da bu isimde 2 adet hastane vardır. biri devlet hastanesi' nin yanındaki bina diğeri de uludağ yolundadır. bir sağlık görevlisi olarak sanırım çalışılması en zor hastane burasıdır düşünsenize her hasta kanserli ve günleri sayılı bir gün bakıyorsun adam yatakta bir kaç gün sonra bakıyorsun yatak bomboş adam sizlere ömür.
    ... birdy
  9. 9.
    babam vasıtasıyla tanışmak zorunda kaldığım ana bilim dalı. hastaların hemen tamamı kanserdir.
    ... bedevix
  10. 10.
    Onkoloji kanserin oluşumu, nedenleri, kalıtımla ilişkisi, tanısı, tedavisi, kanserle ilgili istatisikler ve kanserden korunmayla ilgilenen tıp dalıdır. Kanser bir tümör türüdür, kötü huylu (kötücül, habis, malin) tümörleri ifade eder.

Onkoloji Türkçede 'kanserbilim' olarak ifade edilebilir.
    ... oro sbu mu kan