bugün

text tabanlı mafya oyunu. http://www.barafranca.com dan uye olunabiliyor.
Başlarda çok sıkıcı olan ama para kazanmaya başladıkça gayet keyif veren oyun.Yükseldikçe öldürülme olasılığınız arttığı için bir an önce bir aileye katılmanız gerekir.Ayrıca Türkçe dil desteği de mevcuttur.
ranki artmış her kişi potansiyel bir tehdittir. kimse sahipsiz mayın istemez. bunun için hemen bir aileye kapı atılmalıdır ki, buddyleriniz, brolarınız size sahip çıksın.
oyun, bünyede sabah - akşam oynama isteği uyandırmaktadır. yeni başlayanlar için yararlı olabilecek bir site de bulunmakta. http://www.omerta.gen.tr/yardim.htm
it.suskunluk yasası
sicilya suskunluk yasasıdır.mafyanın temel ögelerindendir.iş yapılır ve unutulur daha sonra bahsedilmez.ayrıca mario puzo nun bir romanının adıdır.roman mafya ile ilgilidir tabiki.
ogame gibi dünyayı saran; web üzerinden, hiç birşeyi görmeden sadece sayılara ve yazılara bakılarak oynanan oyunlardan biri.
3-5 gün oynadıktan sonra bir çocuk tarafından vurulmayla son bulan ve insanda küfür etme isteği uyandıran mafya web oyunu...
http://www.barafranca.com
Tadından yenmeyen bir Katatonia şarkısı.Viva Emptiness albumunde yer almaktadır.Akıcı ritmi ve yalın ve dokunaklı sozleriyle kalbimizde yer etmistir.

come by you have come far
all i had i lost in the flood
come sit with me at the bar
tell me of progress strengthen my blood
no one here knows my name
i have traded my memories for things
but i remember you clearly
do you remember that i used to sing

why have you waited so long

come by you have come far
long since i saw you so how have you been
come sit with me at the bar
how long since they told you that they had found him
no one here knows my name
i gave up my worries for one good thing
but i remember you clearly
do you remember that i used to sing

was it because i never told you
i was going away
that you waited so long
was it because your fucking dreams
meant nothing to me
that you waited so long

it runs from the top of my fingers
into my hands
what is it i have been drinking
i do not understand
i thought i'd lost you my brother
i'm so glad you came
my regards to the ones that i love i miss them
tell them i love them i miss them
(bkz: önce silah tutmasını öğren moron)
bir katatonia klasiği..adamlar yapıyor kardeşim..
elendil sayesinde gecen sene ba$layip, matematikten kalmama sebep oLan bi oyundur..
derslerin ortasinda dersten cikip mermi alayim, bi hirsizlik vs. yapayim sonra girerim derse diyipte dersin bi anda bittigini farkedip amaaan nasil oLsa dersim yok biraz daha takilayim sonra cikarim dedirten oyun..
Ayrica oyun icinde (bkz: elendil) şahsinin bana yardimlarida goz ardi edilmemelidir *
http://www.barafranca.com
deathmatch.barafranca.com
http://www.barafranca.gen.tr

linklerinden ulaşılabilecek irc üzerinden bağlantilarin kuruldugu, skill artirarak ilerlenen Rpg Text-Based oyunlara iyi bir örnek.
kafayı sıyırmaya yardımcı oyundur. diğer siyittıran oyun için. http://www.klansavaslari.net
zor kastığım parayı kazı kazanda 2 dakika yediğim oyundur. Defalarca 2 tane 1m $ çıkmasına rağmen 3. milyon çıkamdı paralarda bitti *
tam 2 sene boyunca ömrümü çürütmüş oyundur.oyunda ulaşabileceğim tüm şeyleri yapıp * en sonunda rahatlıkla emekli olmuşumdur*.
son birkaç gündür bugdan geçilmeyen, rankim arttığı için her saniye paranoyaklaşmamı sağlayan oyundur. onca emeğin vurularak kaybedilme olasılığı bulunduğundan her an diken üstünde tutan oyundur aynı zamanda.
22.06.2007 günü saat 16:00 da reset atılan oyundur.ilk aileler kurulmaya başlanmıştır.yakında tekrar eski günlerine dönülecek ve savaşlı günler geri gelecektir.
durmadan enselendiğim oyundur. güzeldir.
temel mevzunun kazandıgın parayı kumarda yemeden mermiye yatırmak oldugu oyun.

oyunun translation manager'i kankam olur.
gecenin bir vakti savaş haberi gelir, uykunu bölüp çabucak korunman, güçlenmen gerekir. sevgili ile ayrılma sebebidir. kumara bulaşmamak lazımdır.
bir sevgililik müessesesini kurtarayım diye kız arkadaşını ihmal eden arkadaşıma yaptığım saldırıda backfire ile kafama yediğim mermi nedeniyle hakkın rahmetine gencecik yaşımda, sağlam kariyerim ile kavuştuğum oyundur.(rip)
evlilik teklifleri, nişanlanma duyuruları...
ircdan da sürekli takip etmek gerekir. kanalda evlilik teklifini reddettiğim biri nişanlımla(oyundaki nişanlım) beni kanaldan kovmuştu. o denli hırs yaratabilir.
bağımlılıktır. ince hastalıktır. nice koçyiğitler bu uğurda zibil olmuştur.
bir süre önce bağımlısı olduğum yazı tabanlı oyundur. irc serverinin etkisi ile geniş kullanıcıya sahiptir. com serverinin dışında yoğun ilgi bulunan ülkelerde ayrı serverlarda açılmıştır. oynanılası ama inat edilmeyesi bir oyundur zira öl öl nereye kadar.
bir lamb of god şarkısıdır. ashes of the wake albümündendir. girişindeki sözler çok doğrudur.

Whoever appeals to the law against his fellow man is either a fool or a coward.
Whoever cannot take care of themselves without that law is both.
For a wounded man shall say to his assailant,
'If I live, I will kill you. If I die, You are forgiven.'
Such is the rule of honour.

Broken the paradigm an example must be set
Invoke the Siren's song and sign the death warrant.
This id what has been wrought for 30 pieces of silver
The tongues of men and angels bought by a beloved betrayer.
I am the result what's better left unspoken
Violence begins to mend what was broken
You've been talking, I've been all ears.
Words meant to dwell in darkness shall never see the light of day
Words can be broken, so can bones
Execute the mandate
Mouth full of dirt.
Your name is removed from the registry
St. Peter greets with empty eyes then turns and locks the gate.
I am the result what's better left unspoken
Violence begins to mend what was broken
You've been talking, I've been all ears
Omerta.
Cheaply venal, stupidly verbose
A slip of the tongue, a slit of the throat
Six feet under with no marker
Keep my name from your mouth forever.
Free speech for the living, dead men tell no tales
Your laughing finger will never point again.
Omerta.
Sing for me now.
okurken cok keyif veren bir mario puzo romanı.

Omerta, adını örgüt üyelerinin onurunun simgesi olan "suskunluk yasası"ndan almıştır.

--spoiler--
New York'un Mafya liderlerinden Raymonde Aprile bir suikaste kurban gider. Hayatı boyunca suçlulara merhamet etmeyen Baba Aprile'ın yerine yeğeni Astorre geçecek ve suikasti planlayanların kim olduğunu bulacaktır.
--spoiler--
ömürlerden ömür çalan oyun. kopamazsınız kati suretle. uykusuz geceler kapınızdadır ..

uzunca bir zamanımı geçirmiştim kendisiyle. uyuşturucu gibi bir olay. amatem bu konuyla yakından ilgileniyor. ben sonunda başardım ve bırakalı yaklaşık 2,5 sene oldu ..

bok varmış gibi çok fazla insanın da hayatını çürüttüm bu oyun yüzünden. çok üye kazandırdım, pişmanım. eminim zamanında yaşadığım kulak çınlamalarında pay sahibidirler ..

(bkz: sözlük yazarlarının itirafları)

bu kadar insanı, sözlük camiasına kazandırsaydım, çok daha hayırlı bir iş yapmış olurdum biliyorum ..

beni affedin arkadaşlarım ..