bugün

izmir de orospu çocuğunun birini sırf üşümesin diye, yolda bırakmayıp taksisine alan ve katledilen taksici.

Su an ne kazandı? insanlık mi?!

Başka şey olsa, millet sokaklara dökülmüştü.

insanları tanıdıkça yalnızlaştım, değer verdikçe kaybettim, kaybettikçe büyüdüm, büyüdükçe olgunlaştım, olgunlaştıkça münzevileştim, inzivada kaldıkça tercih edilmiş uzaklığı öğrendim; insandan uzak kaldıkça kitaplara sarıldım, kitaplarla bütünleşikçe hayatı öğrendim...

Ben etimle, kemiğimle nefret ettim.

Cidden bu katili asın ya asın!!!

Şerefsiz!

Evet
Mekanı cennet olsun. Sırf yolda bir hayvan kalmasın diye canından oldu.
bir taksicinin ölümü deyip geçiyoruz. canımı oldukça acıtan bir olay. birine iyilik yapıyorsun ve seni öldürüyor. düşüncesi bile korkunç bu olay yaşandı.
Taksici Oğuz Erge, yüzünde maske başında kapüşon bulunan Delil Aysal'ı gecenin ayazında üşümesin diye aracına aldı. Aysal ise onu sokak sokak dolaştırdı. Bir süre sonra da ineceğini söyleyip cebinden para çıkarır gibi yaptı. Ancak para değil silah çıkardı. Önünde oturan taksiciye 3 el ateş açtı. Kanlar içinde kalan taksici kurtarılamadı. Erge'nin kulaklık ve cep telefonunu da inerken çalan cani, "Herkese güvenmeyeceksin" deyip kaçtı. Kısa sürede yakalanan katil, PKK sempatizanı ve DEM parti destekçisi çıktı. işte Türkiye'yi sarsan vahşetin detayları.
adam aslında seni hava soğuk diye aldım derken; "bak şüpheli bir tipin var, ben de iyi bir insanım, aman ters bir şey yapma ekmek paramdayım kardeşim tamam mı" demek istiyor. ama bu vahşi ormanlarda yetişmiş hayvan o çocuğu anlar mı...
allah rahmet eylesin. hiç kimse öldürülmemeli. katili pkk sempatizanı ve dem parti destekçisiymiş.
görsel
Whatsapp,face,instagramda bugünkü paylaşımım bu olayla ilgili.
bir insanın canını almak, geride kalan ailesini, sevdiklerini perişan etmek bu kadar kolay hale geldi ki, bu da toplum olarak nasıl bir hale geldiğimizi, ruh hastalarıyla iç içe olduğumuzu ve ne derece kötüye gittiğimize ayna tutan acı bir olay.... her güne bir yenisi eklenen!
katile insan demek için bin şahit gerekir.
taksicinin kullandığı o merhamet dolu kelime bile onun taşlaşmış ve merhamet olmayan yüreğine işlemedi!
ızdıraplar içersinde kalarak kendini öldürmesini dilerim.
Bu güzel adamı nasıl öldürdün lan?
Cinayet işlendiği sırada arabada kısık olarak Ferdi Tayfur'un "Kadınım" şarkısı çalmakta... O anı müzikle gözümün önüne getiriyorum... Kimse böyle bir ölümü yaşamasın. Huzur içinde uyusun.

https://youtu.be/Kza8Olw7MQk?si=qQayqZVZWbINNbv7
Bu olayın en en pis noktası ise vuruyor ve sakin sakin hırsızlık yapıp bir de üstüne "demek ki herkese güvenmeyeceksin" diyor. O caninin bı kadar cesur olmasının sebebi adaletin tecellesi noktasındaki zaafiyetler. Geçmişte suç işleyenlerin komik cezalar alması bunları doğurdu. Hadi buyrun sonuç. Son 20 yılda adalet gerçekten semt ismi olmaktan ileriye gidemedi...
görüntüsü ve vicdanıyla içimi yaralayan cinayet. "dünya iyi kalpliler için cehennemdir." der dostoyevski..
hem silah taşımış katil hem de pişmanmış yalancı katili. pişman olsaydı vicdansızca 'kimseye güvenmeyeceksin' demezdi. adam öldürdükten sonra pişmanlığının ne faydası var. islam'a göre bile öldükten sonra pişmanlık fayda etmez. kalsın hapiste. bence adam öldürenleri polisler silahla öldürmeli. adam öldürenler yaşamasın bu dünyada. ben eminönü'ne giderken de konuyla alakasız, adam içmiş galiba cezaevinden çıktım diye övünüyordu. akbilsiz otobüse binecekti. allah'tan sonra indi otobüsten. kaldı ki gasp etmek zaten suç. iki suç üst üste. yakalanmasan bile gasp edince ne olacak, peygamber mi olacaksın. tövbe tövbe.
dün iyileşir diye düşünmüştüm ama bir insanın canını almak meğersem bu kadar kolaymış. yani 3 kurşunla adam ahirete göçtü.
(bkz: oğuz erge)
o evladı katile göre spontane gelişmiş bir olaymış. bunu içeride spontane ezip anasını sikecek bir babayiğit yok mu ?
Kanunlar uyduruk kaydırık, bir insan birini öldürmeyi düşündüğünde şunu demeli, öldürürsem devlet beni idam eder diyecek. Ama yok yatar çıkarım, af gelir çıkarım, deli raporu alır hiç yatmam VS.
Evet pkklıymış.
Gelibolu'da Taksi şoförlüğüne yeni başlamış biri olarak şahsımı etkilemiş cinayettir.
içerde fazla yasatmazlar.intihar haberi gelir kısa sürede.
katilin ifadesi ;

"Ailevi sıkıntılarım var. Annem babam kardeşime daha çok önem veriyor. Benimle kardeşimle ilgilendikleri gibi ilgilenmiyorlar. Bu sebeplerden dolayı psikolojim çok iyi değil. Bu yüzden Buca Evka-1 semtindeki Şahin Tepesi mevkiine intihar etmeye gidecektim. Taksiye de bu yüzden bindim. Şoföre 'Şahin Tepesi'ne gidelim' dedim. Bu saatte Şahin Tepesi'ne çıkamayacağımızı söyledi. Bunun üzerine 'Gaziemir'de eski çalıştığım fırının olduğu yere gidelim' dedim. Oraya doğru gidiyorduk"

"Üzerimde nakit para yoktu. Taksimetre ücretini kartla ödeyecektim. Ancak taksi şoförü 'pos cihazının şarjı yok' dedi.Kartı kabul etmedi. Ben de belimdeki silahı çıkartıp sıktım. Normalde kendime sıkacaktım. Taksicinin cep telefonunu ve kulaklığını aldım.Telefon rehberinden kızının telefon numarasını buldum. Kızını arayıp, 'babanız Gaziemir'de kan kaybediyor. Ambulans çağırın' deyip kapattım.Daha sonra cep telefonunu tarlaya atıp gittim"

https://halktv.com.tr/gun...desi-ortaya-cikti-803625h
https://www.google.com/am...er-ariyordum-110107173589
katili muhtemelen müebbet alacak ama bence bu ite müeebet vermek yetmez. bu insan dışı varlığa başka bir şey yapılması lazım.