1. 1.
  GSM şirketlerinin binalara ve yüksek tepelere yerleştirdiği verici.Sağlık açısından zararlı olduğu,hatta kanser yapıcı etkisi olduğu söylenir.
  4 ... italiano
 2. 2.
  20-45 watt civarında değişen güçlerle çeşitli binalara, kulelere, köprülere monte edilmekte olan antenler. Baz istasyonları televizyon vericileri kadar yoğun manyetik alan oluşturmazlar.

  Söz gelimi üzerinde kuvvetli baz istasyonu kurulmuş bir kulenin altındaki dolaşan bir kişinin alacağı radyasyon miktarı, cep telefonuyla konuşmakta olan bir kişinin alacağı radyasyonun "5000'de biridir". Yani baz istasyonları cep telefonundan daha az tehlikelidirler. Buna rağmen insanlar çevrelerindeki baz istasyonlarından daha çok endişe ederler.

  Burada önemli olan nokta baz istasyonu takıldığı noktanın 16 metrekare civarında kimsenin bulunmaması gerekir. Yani baz istayonu bir binaya takılıyor ise en yakın daireden en az 4-5 metre yükseğe veya uzağa takılmalıdır. Bu mesafenin ötesi güvenlidir. *
  3 -1 ... yoga yapan mistiq kedi
 3. 3.
  karşı çatıdaki baz istasyonunun 5mt kadar dibine girmediğiniz takdirde bir yere başvurmanız gerekmez. saç kurutma makinenizi evden aldırtmak için başvurduğunuz yere başvurabilirsiniz, ya da televizyonunuz, ya da olmazsa olmazınız, olmadan asla yaşayamayacağınız cep telefonunuzu aldırtmak için başvurduğunuz yere başvurun.

  (bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)
  3 ... lastras
 4. 4.
  baz beklenilen yer. *
  4 ... revolter00
 5. 5.
  bir baz istasyonunun yaydığı elektromanyetik alanın etkisi 3 yada 4 cep telefonunu yan yana koyduğunuz zaman alacağınız etkiyle aynıdır. Bir baz istasyonunun hücre kısmına sarılmadığınız sürece bir sakıncası yoktur. Baz istasyonları yansıtıcılarının 1 metre alanı içerisinde ( o da kanser yapacak kadar değil) etkileri bulunduğu tespit edilmiştir. zaten baz istasyonları merkez hücreleri, mutlaka 2 metre yükseklikte direklerin üzerine oturtulur.
  test edilmiştir ve kanıtlanmıştır; baz istasyonlarının kanser yapıcı etkisi yoktur.
  evlerde çokça kullanılan saç kurutma makinası ve traş makinasının yaydığı radyasyon baz istasyonlarından çok daha fazladır.
  4 ... lulululu
 6. 6.
  tiksiniyorum bunlardan! yakınlarında ne kadar ağaç varsa kurutuyorlar...
  2 -3 ... upsy daisy
 7. 7.
  Az once komsu evin bodrumunda bir tanesinin oldugunu ogrenmemle soke olmusumdur.oturma odasina koysalardi,en azindan misafirlige gidince yakindan inceleyebilirdik -yumurta piser mi bunda ?,amerikayida cekiyor mu ?- .baz istasyonlarina gelen tepkileri dikkate alarak,turkiye'de kac evin daga bodrumuna bunlardan yerlestikleride ayri bir merak uyandirmistir bunyemde.
  2 ... zirvato
 8. 8.
  $öyle oluyor ki canlar, sağlığa zararı $üphesiz olmasına rağmen abartıldığı kadar yoktur, vücudun direnci sanırım 2500 ohm civarında oldugundan epey bi' koruma sağlıyor.
  2 ... ucuzkenar ucgen
 9. 9.
  (bkz: kamufle baz istasyonu)
  2 ... darksaga
 10. 10.
  alısveris merkezlerinde tavan aralarına konan ve altında yarım saat oturmanın bile kanser riskini onlarca kat arttırmaya yetecegi, 5-10 yıl sonra kanser vakalarındaki muhtemel patlama ile verdigi zararın daha iyi anlasılacagı, bu yuzden cogu baz istasyonunun kaldırılacagı bizzat bir gsm sirketinde baz istasyonu kurmakla gorevli arkadas tarafından itiraf edilince dehsete dusuyor insan. 10 yılda ne kazandık ne kazandık felsefesidir insan hayatını feda ettiren. ustelik kamufle halde hic ummadıgınız cogu yerde bile baz istasyonu oldugu soyleniyor.
  1 -1 ... atgmuls