bugün

sigarayı bırakmak için kullanılan, çeşitli boyutlarda olan ve boyutuna göre hergün vücuda belli oranlarda nikotin veren bant. alakalı olaraktan (bkz: zyban)
pek bir pahali olan bant.sike surulur yararini da gormus degilim.renklisinden koli bandi yapistir daha iyi.en azindan sekilli durur.
nikotin sakızının kesmeyen kişilerin kullandıgı ve nikotin sakızına göre daha cok nikotin bulunduran band.
nikotinell marka olanı sigara bırakmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olan bant.
içinde ilaç,nikotin var(mış). öyle yazıyor.
şimdi bunu vücudun kılsız bölümüne yapıştırıyorsun (sırt,kolun iç tarafı falan) sonrasında aman yarabbi sigara kokusu duyduğun vakit kusasın geliyor.ayrıca bu bantların yanında onlarca broşür,telkin kağıtları,stres topu falan veriyorlar. oyalanıyorsun.
sonuçta bırakıyorsun sigarayı,o seni bırakmadan!
sigarayı bırakmanın en etkili yolu. paraya bir defa kıy, ömür boyu sigara parası vermekten kurtul anacım.
sigaranın kullanımına son vermek amacıyla üretilmiş bir formüldür.
ne gerek var hedesidir. sigara kullanın onun yerine...
içlerinde nikotin barındırdıkları için nikotin bağımlılığının sürmesine neden olan bu yüzden sigarayı bırakma konusunda destekten çok köstek olan bantlardır.
bı ınsanın ıcınde olması gerekıyor amına koyım öyle bantla felan sıksen bırakamaz.
tamamen psikolojik etkisi olduğunu düşündüğüm, sigarayı bıraktırdığı söylenen binbir yoldan biri. hiç denememiş olmakla birlikte, bildiğin yara bandının altındaki beyaz yapışkan kısmını bir arkadaşın alnına yapıştırıp, nikotin bandı olduğunu söyledim. o kadar triplere girdi ki günde 2 paketi deviren çocuk 5 saat boyunca ağzına tek bir sigara almayıp, ortalıkta oğlum bu süper birşeymiş lan diye dolandı.
denemeye bugün başladığım nikotinmatik. hemen çıktı bant. yara bandıyla üstüne destek attım tabiki durmuyor. lanet olsun daha yarım saat olmadı be. atacam en son 23 lira verdim kıyamıyorum amk.

not: sürekli bilgi vereceğim. başarılı olacak mı beraber göreceğiz.

edit: ilk gün geçti sadece 1 kez öylesine sigara yaktım ama içemedim. midem bulandı. vücut nikotine doymuş olduğu için sigara içmeyi hiç istemiyorsunuz. tahmin ediyorum el alışkanlığım bittiğinde hiç ama hiç aratmayacak. gerçekten bukadar etki beklemiyordum.

edit: ben sigarayı bıraktım. 3. hafta olacak daha sigaram olduğu gibi duruyor içesim yok. resmen bıraktım. bant takmadığımda bile yemekten sonra sigara isteğim olmuyor. kesinlikle kullanın.
şu an göbeğime yapıştırığım 35 mglık destek.
şaka maka 12 saattir iyi tutuyor.
Zamanında annemin zoruyla kullandım bunlardan.
Günde 1 paketten fazla içen biriyim normalde. Neyse sabah taktım bunu. Ne olacak ya annem taktığımı görsün de ben yine içerim sigaramı havasındayım. Akşama doğru sigara içtim. Hiç unutmuyorum tadı bok gibiydi. Midem bulandı başım döndü. Ölüyordum neredeyse.
Nikotin bandıyla sigara arasında bir seçim yapmak zorunda kaldığımı anlayınca sigarayı seçtim.
Sigara bırakmada son derece etkili nikotin içeren bantlardır. Bant vücuda yapışık iken asla sigara içilmemelidir. Doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.
Denemeyi düşündüğüm hede. (bkz: hede)

Takılıyken alkol alırsak ne olur acaba bilgisi olan varsa (bkz: inbox)
senelerdir uykuya yatan astımımın yeniden gün yüzüne çıkmasıyla beraber dün dr a gittim. günlerdir öksürük, nefes alamama sorunları çekiyorum. neyse dr bey yazdı symbicort turbuhaler i bide kombo alerji ilaçlarımı.

velhasılıkelam, işin sonu yine bu kanser çubuklarına geldi. her sene düzenli olarak sigarayı bırakma noktam geliyor ve bırakıyorum. bazen 20 gün sürüyor bu mücadelem, bazen bir kaç ay. her seferinde alkol yüzünden geri başlıyorum. kurulan rakı sofralarında sigara içmeyeyim diye alıyorum bir paket onlu che puro, yakıyorum bi tane. sonra bi bakmışım sigaradan kurtulayım derken puroya düşmüşüm. yine başlıyorum sigaraya...

bu sefer kararlıyım. canlı canlı hiç bir yardım olmadan sigarayı bırakma ızdırabına katlanmamaya karar verip, sabah yapıştırdım bandı koluma. bir önceki bırakış maceramdan kalan 1 adet 1 numara, 1 paket 2 numara nicotinell bant stoğum vardı. birazdan çıkıp sakız ve bir paket daha 1.no bant alacağım.

umarım uzun soluklu olur. tekrar editlerim. hepinize de öneririm.
Yakın zamanda bunu kullanan oldu mu? Birinci adım ikinci adım diye adım adım uygulanan tedavi yöntemiymiş. Ben bunu ptesi alacağım nasipse. Birinci adımı ne kadar kullanmalıyım?
Sigara bırakmak isterenlere yardımcı aksesuar. Bunu takınca canın sigara istemiyormuş.
Başka bir bağımlılığın ön ayağı.
Konuyla ilgili son entrymi 35 gün önce girmişim. Kullanmadığım zamanlar oldu sigara içtiğim zamanlar oldu. Kullanmadığım için sigara içtim ama. Bant olsaydı sigaraya düşmezdim. Bence keyifli bir şey. Hakikaten kesiyor. Nikorettenin 1 adımı başarılı. O yoktu nikotinel 2. Adım var dediler. Randıman vermedi. Bir kere vücuda tutunamıyor bant. Sonra verdiği nikotin beni doyurmadı. Açıkcası beğenmedim. Neyse bu sabah evden aceleyle çıktım. Bantı unutmuşum. Unuttuğum aklıma gelince korku ve içme isteği geldi. En kısa zamanda yapıştırmalıyım dedim. istek geçmiş ben takmayı unutmuşum akşam olmuş ve bantsız ve sigarasız 1 gün geçirmişim. Emin adımlarla yürütelim arkadaşlar
Cuma günü unutmuşum. Ctesi bunalırsam takarım bunalmazsam bugün vücudu dinlendireyim dedim ve takmadım. Bunalmadım ve iki gündür bant da takmıyorum. Hala sigaraya karşı kendimi güvende hissetmiyorum. Bir süre daha banta devam ederim gibi. Sonra yabıştırmasam da olacak gibi hissediyorum. Üstelik birinci adımdayım daha. Çok şükür bırakabiliyorum galiba.
Sigarayı bırakmak alkol ve esrarı bırakmaktan zormuş. Nikotin bandı ve elektronik sigara bağımlılığı daha da tetikler, kapitalizmin tuzakları. Keşke tüm sigara fabrikaları üretimi durdursa. Ben hiç bir tedavi olmadan sekiz yıldır tek tane içmemecesine bıraktım. rakı masalarında veya bazen bunalınca hala canım çekiyor. On - on beş yıl sonra başlayanını da gördüm. Çok memnunum, kendimle gurur duyuyorum. Artık horlamam kesildi ve oksijen seviyem yüzde doksan yediye çıktı. Sigara pişmanlıktır.
40. Güne geldim. Gerçekten bırakmak iateyenler destekleyici olarak bunu kullanabilir. Kriz geliyor da koşa koşa sigaraya koşuyorsunuz ya. işte bu bant sizi sigaraya koşturmuyor. Kafan rahat.
fizyolojik olarak ise yaramaktan ziyade psikolojik olarak ise yarıyor sanki.
47.gün. Artık takmayı unutuyorum. Takmadığım aklıma gelince bi canım istiyor sonra geri kaçıyor. Przrvtf gibi cüzdanda taşıyacağım artık. Bi wc bulur yapıştırır devam ederim. Gerçekten büyük kolaylık. Her neyse artık bant takmadan da dayanabiliyorum. Maşallah bana. Darısı bırakmak isteyen herkese.