bugün

istanbul'u çekilir kılan altın kalpli, joe lynn turner yüzlü, fender hastası bass gitarist, büyük aşçı, ev arkadaşım, ikinci nesil sözlük yazarı kardeşim.
istanbuLa gittiğim zaman bana yatağını vermeyen şahsiyet...tanıştığımızın birinci günü kanka muhabbetine girdik...sevimli sözlük yazarı *...beraber bjk-fb kupa finaLini izlemiştik...çok zevkLiydi...puroLarLa kartaLımın kupasını kutLadık...* *
(bkz: the godfather)
gün itibariyle "ya tutarsa?!!" diyerek boğaza iki kaşık yoğurt atarak boğaza maya çalan nadide yazarımız, pink floyd kardeşim.
rangerları vardır onların. yumurta gibi bi yüzbaşıları vardır. albayın kızı suzileri vardır... ayrıca bir yazar gibi geldi bana şimdi.koko seviyosa ben de severim ama, tuciyi üzmüş ihtiyatlı yaklaşırım...
tcdd ile alakalı gönderdiği protesto mailini takdir ettiğim, cesur bir yazar arkadaşım.
Jellyjam in basıyla kendi basını "case kertmesi" yaparak ardından hemen evererek ortaya çıkacak yavruları faiş fiyatlardan satacak olan bendir.
(bkz: sierra nevada)
utah ile california arasındaki las vegas bağlı olduğu çölümsü eyalet.
başkenti carson city' i olan içinde las vegas'ı bulunduran amerikan eyaletidir.
state of nevada offical site.
http://www.nv.gov/

ha yetmedi diyenler için american big size veriyoruz:
http://www.nv.gov/50States.htm
sınırları içine girdiğiniz anda cafelerde, marketlerde ve hatta benzin istasyonlarında bile jackpot machine'ler görebileceğiniz bir yerdir. bu eyaletin can damarıdır kumar.
soyledir:
http://www.trekearth.com/...d_States/photo1091780.htm
fuhuş eyleminin legal(!) olduğu tek amerikan eyaleti.

(bkz: public sex)
fuhus ve kumarin legal oldugu amerika birlesik devletleri eyaleti.

bunda halkin cöl ortaminda sikintidan kafayi yemesi, uzay üssü ve ufo geyiklerinden sikilmasi en önemli etken olsa gerek. yani düsünüyorum da cölün ortasinda, affedersin gavur ami gibi yanan sikko yerde ne yapardim ki? kazandikca kumar oynar, kazandikca kariya gider, kaybettikce yine para kazanmaya bakardim anasini satayim.

buradan da su sonucu cikarabiliriz: amerika'nin en "dolu" ama ayni zamanda en "bos" yasayan acayip insanlarini barindiran bir eyalettir nevada. cölün ortasindadir. korkunctur. gece ufolarin geldigi bir yerdir. iyyyy. cok kötü olm.

gercekten inaniyorum ben buraya ufolarin indigine falan. nevada'da gece sehirler arasi yolda yolculuk yapmak mi istersin yoksa johnny sins seni mi ziksin derlerse düsünmeden johnny abiyi tercih ederim, o derece.
ispanya'nın on yedi özerk bölgesinden, ülkenin en çok nüfusa sahip olan ve güney sınırında bulunan, Endülüs otonom bölgesine bağlı sekiz eyaletinden Akdeniz'e kıyısı bulanan Granada'ya bağlı 168 belediyeden biridir.

Nevada, Granada belediyesinin nüfusu 2005 yılı nüfus sayımlarına göre 1228 kişidir.
bu eyalette Size ait bir mekanda köpeğinize ateş açan birini anında asma hakkınız var. Sonra yorgunluğunuzu atmak için devenize bindiğinizde dikkat edin karayoluna çıkmayın. çıktıysanız etrafınızda öpüşen çift varsa ve erkek olan bıyıklıysa vurun gitsin.
son entrysini "6" yıl önce giren ikinci nesil yazar.
kara kaya çölü ndeki gün geçtikçe renk ve şekil değiştiren doğa-insan harikası oluşum olan uçan geyser i de içinde barındıran abd eyaleti .

bu muhteşem ve renkli oluşum, eski bir göl yatağı olan çölde su arayan işçilerin, hidrotermal bir kaynağı yanlışlıkla delmesi sonucunda ortaya çıkmış. ham maddesi ise suda çözünmüş minerallerden oluşuyor. oluşuma rengini veren şey ise termofilik algler olarak adlandırılan, sıcağı seven mikroskobik canlılar.
gümüş eyalet olarak tanınmaktadır.
51.bölgeyi barındıran eyalet.
Nevada, Amerika Birleşik Devletleri'nin Batı, Dağlık Batı ve Güneybatı bölgelerinde bulunan bir eyaletidir.
Nevada, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir eyalettir. Eyalet Amerika Birleşik Devletleri eyaletleri arasında en büyük 33. eyalet konumundadır. Nevada’nın başkenti Carson City’dir ve en büyük şehri Las Vegas’tır. Eyaletin valisi ise, Kenny Guin’dir.
Amerika Birleşik Devletleri’nin batısında yer alan Nevada, ülkenin en soğuk ve en sıcak iklimsel hareketlerinin yaşandığı yer olma özelliğine de sahiptir. Yüzölçümü yaklaşık olarak 285.000km kare olan Nevada, neredeyse hiç su yoktur.
dunya para akisinin merkezi. paralar isvicre den nevada ya tasindi. allah cezanizi verecek.
2015 gsmh si 141 milyar 204 milyon dolar olan abd eyaleti.