bugün

televizyon makinasındaki harika performansıyla albümünü aldığım şahıstır.
"mühürlü kaderim, efkarlı" isimli şarkıları ve efendi kişiliği ile beğeni(mi)kazanmış olan sanatçı.
doğu akdeniz üniversitesi'nin speed rock festivalleri kapsamında ufak bir konser verecek şarkıcı.
sesiyle ve sadece işini yapıp ona buna malzeme olmamasıyla birçok müzik severin kalbinde taht kurmuş insan..
Bu akşam 2.kez canlı performansını izlediğim, bir kere daha kendine hayran bıraktıran şarkıcı. Kendisi giresunludur. Bazen * adlı şarkısının layık olduğu beğeniyi toplayamadığını düşünüyorum. Çizgisini henüz ilk albümünde belli eden nev , kitleleri daha da peşinden sürükleyeceğe benziyor. Merak edenler için asıl adı Nevzat Doğansoy'dur. Ayrıca ilk albümü * de iyi bir yol albümüdür.
müziğene verdiği önemi yaptığı albümlerle kanıtlamış olan kendine has bi duruşu ve tarzı olduğuna inandığım, şarkılarını dinlerken kendimi iyi hissetmeme sepep olan kaliteli insan.
farsça yeni mânâsına gelen kimi zaman ön ek olarak da kullanılan kelime.

arapçadaki nev' ise, çeşit,tür, türlü; cins, sınıf gibi anlamlara gelir.
örn.: nev'-i beşer **
çok iyi bir sese, kişiliğe sahip kaliteli sanatçı. fiziksel özelliklerinin yerine beynini, sanatını sevenlerinin beğenisine sunmuştur. 2kasetide süperdir ve 3. kasedi sabırsızlıkla beklenmektedir. ancak kimse bilmese de asıl bomba şarkısı bir türlü patlatyamayan ve 2 kasedinde de bulunan "bazen " dir.

hatırlıyor musun kim olduğunu?hala hissedebiliyor musun?
ne zamandır farkında mısın yokluğunun?
arasan bulur musun kaybolduğun yerleri?

gündüzün geçtiğini farketmedin bile
anılar sinemasından bir bilet almışsın kendine
ömrün küsmek ve pişmanlıkla geçip gidiyor
hala aynı soryu soruyorsun kendine

bazen kendi gölgene basar sendelersin ıssız sokaklarda
bir karayel eser, üşütür yalnızlığını yüzüne vurur
çıkar gelir pişmanlıklar en zayıf anında
boğazında yıllanır bir düğüm
UMRUNDA MI ZAMANIN SENiN KÜSKÜNLÜĞÜN?
Kaseti cikmadan chantage grubunda calmis , depeche mode ve 80 leri seven ve cok iyi bass gitar calan ayrica cumalari hayal kahvesindeki programi cok eglenceli ve guzel olan iyi muzisyen .

(bkz: sen gibi)

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=A6ZoXbXCISw
--spoiler--
"zor" adında mükemmel bir parçaya imza atmış müzisyen.
asıl adı "nevzat doğansoy" dur.
şarkının sözleri de şöyledir:

biliyorum duymak istediklerin bunlar değildi
o yüzden zafer saymıştın zamansız gidişini
öyle ya sen on dokuzunda koca bir kadındın
oysa ben seni tüm yalanlardan daha çok seviyordum

zor zor kadere emanet ettim seni
sen benim kördüğümüm tutamadığım gözyaşım
zor zor bir daha daha da güvenmek
bana düşen kabullenmek zor da olsa dönüp gitmek

bir gün gelir de bir an çokca zamanlardan sonra
geri dönüp baktığında bilmem anlar mısın
o senin bir anının benim ömrüm olduğunu
ne çok sevildiğini artık çok geç olduğunu
ikinci albümüyle populer kültüre alet olma aşamasına gelen besteci-yorumcu.
nev, 24 aralık 1968 istanbul dogumludur, dogu akdeniz unıversitesine konuk oldugu donemde daha fazla tanıma sansı bulmusumdur, ulkemizde nesli tukenmekte olan bir sanatcıdır.
bir süredir 3.albüm çalışmasında olan ve albümü merakla beklenen insan. mükemmel bir adam. şarkıları,kişiliği her yönden hayranı olduğum, öss öncesi verdiği gazla sırıtan bir halde sınava girmemi sağlayan üstat .
yeni albümü çıksa da dinlesek dediğimiz isim.
zor şarkısıyla binlerce gönlü fethetmiştir.
bana göre de sen gibidir onun başyapıtı.
(bkz: new)
bu yaz zeytinli rock festivalinde sahne alacaktır. 2-4 agustos arası.
bir ara baya meşur olup sonradan unutulmuş olan romantik şarkıcı.
nevzat'ın en karizmatik kısaltılışı.
ülke nüfusunun yüksek çoğunluğunun new sandığı lakin nev olan şarkıcı insanı ismidir.
yeni albüm hazırlığında olan, güzel şarkılara imza atan müzisyen.

özellikle ilk albümden (bkz: zor), (bkz: efkarlı), (bkz: bazen) favoridir.
müzik eğitimine mondolinle başlayan sonrasında üniversitede elektro gitar alan ve gitar eğitimine başlayan müzisyen.
seçimlerden sonra albümünü çıkartacağını duyduğum ve dinlemeyenlerin bile sadece kör kuyular şarkısı için albümünü alacaklarını düşündüğüm sanatçı.
bir röportajında çok sağlam bir müzik bilgisine sahip olduğunu gördüğüm, iyi yorumcu, iyi bestekar.
yarın akşam yani 21 temmuz da makina da yeni albümünü tanıtacak olan üstat.
(bkz: ışığım ve gölgem)
güncel Önemli Başlıklar