1. 1.
  20. ankara uluslararası film festivali'nde dilber'in sekiz günü adlı oynadağı filmdeki rolüyle en iyi kadın oyuncu ödülünü almış azeri oyuncu, sinemacı.

  http://www.radikal.com.tr...etay&ArticleID=932835
  1 -1 ... elma
 2. 2.
  1982 bakü doğumlu, azeri asıllı oyuncu. türkiye'ye 11 yaşında geldi. marmara üniversitesi sinema ve televizyon bölümü mezunudur. şahika tekand studio oyuncuları'nda 2 yıl oyunculuk eğitimi aldı. 2007'de atv'nin yersiz yurtsuz adlı televizyon dizisinde oynadı. ertesi yıl, hüseyin karabey'in gitmek ve cemal şan'ın ''dilber'in sekiz günü'' filmlerinde yer aldı. dilber'in sekiz günü filminde dilber rolü ile, 3.ipekyolu film festivali (ulusal altın karagöz film yarışması), 2008, ''en iyi kadın oyuncu'' ödülünü aldı.
  3 ... obsesif aburcuburcu
 3. 3.
  an itibariyle samanyolu sizisindeki melek karakterini canlandıran güzel ve yetenekli oyuncu.
  1 ... soda
 4. 4.
  dilberin sekiz günü adlı filmini izledikten sonra aşık alduğum , müthiş bi güzelliği olan bayan.
  1 ... uapsikopat
 5. 5.
  6 Temmuz 1982 Bakü doğumludur. ilkokulu Rusya'da tamamladıktan sonra, 11 yaşında ailesiyle birlikte istanbul'a göçmüştür. istanbul Şişli Terakki Lisesi mezunu olup sonrasında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema tv bölümüne kabul edildi. Şahika Tekand Stüdyosu'nda oyunculuk eğitimi aldı. Yönetmen olarak kısa filmleri Berlin Film Festivali de dahil olmak üzere pek çok yerde gösterilip ödüller aldı. ilk kez Ben Hopkins'in "Pazar: Bir Ticaret Masalı" filmindeki eczacı rolüyle dikkatleri çekti. Ardından Hüseyin Karabey'in yönettiği "Dilber'in Sekiz Günü" filminde yer aldı. Bu filmdeki rolüyle 3 festivalde en iyi kadın oyuncu ödülünün sahibi oldu. Bu sezon "al yazmalım" dizisinde "ayça" karakteri ile televizyonda boy gösteren Nesrin Cavadzade, 09.12.2011 tarihinde vizyona giren "Yangın Var" filmindeki "asya" karakteriyle sinemaya da konuk oldu. Rol arkadaşı Osman Sonant ile birlikte gayet iyi bir ikili oluşturdukları filmde ilk defa bir komedide rol almasına rağmen oldukça olumlu eleştiriler aldı. Konuşurken boşu olmayan ve Türkiye sinemasının geleceği parlak oyuncularından biri. Apiku ve Çiko adında iki kedisi var.
  1 ... rick blaine
 6. 6.
  1982 doğumlu azeri asıllı dizi ve sinema oyuncusu.

  al yazmalım adlı dzide ayça karakteri ile karşımızdadır.

  nesrin cevadzade
  ... valtertablet
 7. 7.
  samanyolu adlı dizide özcan deniz, vildan atasever ve kenan ece ile birlikte oynamıştı. kendine has hoş bir konuşması var.
  1 ... benimkisizorbirhayat
 8. 8.
  en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü almıştır altın portakal da. akılda kalan bir surata sahip duru güzellik. en yakın zamanda ödüle ulaştıran performansını izlemeyi düşünüyorum , güzel günler göreceğiz filmini ayrıca da merak etmiştim zaten.
  1 ... okuyom ben ya
 9. 9.
  keşfi an meselesi.
  1 ... yummy
 10. 10.
  ne hanım hanımcık kız, bozulmamış kendini saçma sapan erotik sahnelere kaptırmamış diye düşünüyordum içimden ancak son dizisinde öpüşme sahnelerini görünce anladım ki o da bozulmuş, o da bu yalan dünyanın büyüsüne kapılmış gibi geldi bana.
  3 ... templeton peck