bugün

* *
anlam veremediginiz olaylarin sonucuna katlanirken, kendi kendinizi yerken sordugunuz sorudur.
başına gelen olayda kendi suçunu, hatasını göremeyen insan cümlesi.
çoğu zaman gözyaşlarıyla birlikte gelen cümledir ya da karşıdakine sorarsın yalvaran gözlerle. hep bir çaresizlik anlatır..
vega'nın bu sabahların bir anlamı olmalı şarkısında sorulan soru.
ben de bilmiyorum'dur.
neden öyle olmadı ise, işte.
muhtemelen yarın akşam seçim sonuçlarının açıklanmasıyla, duyabileceğimiz bir cümle.
neden ben şeklinde değişik bir versiyonu da vardır.
(bkz: cevapsız sorular)
bazen ilişki neticesinde, şahıs eklerinden birinci çoğuk şahsı kullanarak;

(bkz: olduk)

olayı irdeleme yoluna girilir.
(bkz: ne nerdeyiz).
beklenmedik bir sonuç karşısında verdiğimiz tepkidir.
Neden böyle oldu ki şimdi sadece göz göze geldik ve ağzımızdan saçma sapan şeyler çıktı birbirimizi ilk görüşümüzdü ona hoşçakal diyip arkamı döndüğümde hala gülüyordum.Kimse bana aşık oldun demesin.
aslında sebebini çok iyi bildiğimiz ama keşke olmasaydı yerine kurduğumuz cümledir.
(bkz: onur öymen). 2007 genel seçimlerinin sonrasında benzer sözler ifade etmiştir. Yarın akp'lilerden aynı sözleri duyabiliriz.
neden böyle oldu diye sorma bana kalırsa hep olması gerekenler olur. yarın n'olur diye sorma, bir de bakarsın olmayacak işler olur.
(bkz: böyle olmamalıydı)
Hayatımda en çok sevdiğim kadının durup dururken beni hayatından çıkarmaya karar vermesi karşısında depresyonlar içinde kendime sorduğum ve cevabını ölene kadar asla bilemeyeceğim ve bulamayacağım soru.
neden böyle oldu? çünkü seni istemiyorum.

kötü bir sorudur cevaplaması zordur.
bir nevi isyan cümlesi.
Diye soruyorsun ya sorma zamana bırak o cevaplarını veriyor. Yavas yavaş anlıyorsun neden böyle oldum neden böyle oldu diye. Bugün bir cevap daha buldum anladım.
sık sık sormaya başladığın anda soğukkanlılık ve kabulleniş de beraberindeyse erme basamaklarına gittiğini kanıtlayan sorudur.
Artık kendi kendime sorarken bu soruyu, çaresizliğimi ve kabullenişimi hissettikçe daha bir üzülürüm.
matematik testi çözünce sık sık kullandığım sorudur.
Beşiktaş 4 tane atmasaydı.
Kader. Napalım.

Edit : işbu entry ironi içermektedir.