bugün

kontrolleri ayarlamak için bayağı ter döktüğüm oyun. kontrolleri ayarladıktan sonra eşsiz bir deneyim oldu ama. michael jordan için ayrı bir challenge odası olması harika olmuş, çeşitlilik artmış.
smaç basarken güzel görüntülerin ortaya çıkmadığı oyun. ayrıca yakın paslardaki animasyon da hoşuma gitmedi. onun dışında atmosfer süper gözüküyor, arapaslar çok afilli.
Bugun edindiğim, grafik açısından kusursuz, kontrol açısından bi önceki 2k10'a göre biraz daha zor oyundur. Zamanla çözüldükçe daha zevkli hale gelecek muhtemelen.
fifa 2011 ve pes 2011 oynadıktan sonra hadi şu oyunu da yükleyeyim aynı heyecanı birde potada hissedeyim dedim ve yükledim.

sonuç: pes 2011 için diyemeyeceğim ama fifa 2011 kadar belki de daha fazla heyecan yaratmış oyundur. grafik olarak çok çok iyi. tuş kombinasyonu klavye ile oynayanlar için alışması biraz zaman alıyor. oynanabilirlik çok güzel ve zevkli, gerçekten olmuş bir oyun, kalbi olan online oynamasın o heyecana dayanamaz. basketbol severler bu sene futbol severlerden daha şanslı diyebilirim.
görselleri ve oynanışı açısından geçmiş oyunlara göre dolu duludur, my player modunun puan sistemi insana sinir krizi geçirttirecek kadar saçmadır.*
yanılmıyorsam micheal jordan ilk defa isim hakkını vermiştir. tabi 2k11 de hakkını vererek yapmış valla. helal olsundur , süper oyundur.
grafikleri efsanevi olan oyundur, pc capslarine bakılırsa bile. grafikerler getirse yalarım hani o derece dehşet olmuş. ps3 kafelerin oyunu getirmesini bekliyorum heyecanla.
oynanış güzeldir kalitelidir, böyle oyunlar zor bulunur oynanmalıdır, ancak gelin görün ki my player modundaki puanlama sistemi beni çileden çıkartmıştır...
mj kapağı ile meraklandıran oyundur. çıkalı ne kadar oldu, ne zamandan beri var bilmiyorum ama oynayamadım arkadaş. geçen sene de aynı sorun yaşamıştım, bilgisayara yüklüyorum, crack de yapıyorum, tam oyuna girecekken orjinal cd/dvd diyor. bir bilen varsa yardımcı olsun hayrına. ha, crack dosyasından gireyim dedim, ordan da tam oyuna girecekmiş gibi oluyor ama sonra hiç bi tepki yok. 2k10 da da aynı sorun vardı. bi el atsanız ya la ?
şu an için yapılmış en iyi basketbol oyunu. my player modu ve basın toplantısı olayı gerçekten güzel olmuş.
hedo türkoğlu hakkında söyledikleri ile bir yerlerimin kalkmasına sebep olan mükemmel oyun.
--spoiler--
hidayet türkoğlu maddi manevi lay lay lay eklentisi geldi.
--spoiler--
Jordan'ın efsane maçlarını oynadığımız moddaki 63 sayılık Celtics maçında Boston Garden'da dansçı kızları gördüğümüz oyundur. Celtics'in dans takımı Red Auerbach'ın ölümünden bir ay kadar önce kurulmuş, parkeye de ilk kez onun ölümünden sonra çıkmıştı. Zaten Red dönemi Celtics ruhunun da önemli bir taşıydı dansçı kızların olmaması. 2k Sports Jordan'ı şahane yapmış, adamın her maçına ait özellikler şahane yapılmış. The Flu Game'de falan adamın gücü maç içinde 70'e kadar düşüyor mesela, bu şahane. Ama Jordan'ı en ince ayrıntısına kadar yaparlerken yılların ünlü bir gerçeğini gözardı etmek ayıptır.
son sırada draft edildiğinden mi bilmiyorum ama celtics roster ında semih erden in bulunmadığı oyun. ilginç.
michael jordan dışında hiçbir şeye özen göstermemiş felaket nba oyunudur. geçen yılın üstüne jordan koysalar süper olurdu da oyunu oyun yapan her şeyi almışlar jordan'ı oyuna dahil ederken.
5 e 5 sokak maçı yaparken denk geldiğim, celebrities bölümünde snoop dogg ve başka ünlüleri de takıma katabilme güzelliği yapmış 2k oyunudur.
jordan is back baby...
orlando'yla oynarken hidayet'in eksikliğinden dem vuran ve carter'ın yerini dolduramadığından bahseden (ben öyle anladım.) yorumculara sahip mükemmel ötesi oyun. sırf bunun için bile bu oyun aşmıştır diyebilirim.
oynanabirlik harika olsa da grafikler nba 2k10'a göre düşüş yaşamıştır. "harika smaçlar, çalımlar, fake atışlar, crossoverlar, alley-ouplar ile grafiklerin üstünü örteriz" demişler ama ıı olmadı bu malesef, ey 2k sports!
play station 2 versiyonu için konuşursak nba 2k10 ve nba 2k9'dan pek farkı olmayan oyun. oyunda hâlâ gerçekten çok uzak smaçlar yapabiliyoruz. gerçekte 82 maçta 5-6 smaç yapabilen bir oyuncu, oyunda insan üstü smaçlar vurabiliyor. 2 sene önce de aynı problem vardı, bu sene de pek bir gelişme yok bu konuda.

oyuncuların görünüşleri ise bir play station 2 oyunundan beklenmeyecek düzeyde iyi. ama bu konuda nba 2k serisi zaten gayet iyiydi.

oyunun kapağında michael jordan'ın yer alması da çok güzel. basketbolun en iyisi olarak kabul edilen bir oyuncuyu kapağa koymak jordan'a duyulan saygıyı gösteriyor. aynı zamanda oyunda jordan için ayrılmış özel bir de bölüm var.
Jordan ayakkabı serisi +2 den +5e göre bazı özellikler veriyor ve bunların daha sistematiğini çözemediğim belli maçlardan sonra kilidi açılıyor. My Player ve Asso mod için iyi bir eklenti olmuş.

Asso bildiğin asso yine.

My player... Takasını istemek,maç sonu röportajlar,magazin kapağına çıkmak ve en sonunda kendi ayakkabını çıkartman...

Velhasıl My Player modu yine kolay olmuş ortalama olarak 1.tur 20.sıra civarı sıradan seçiliyorsunuz ve 30 maç civarı maç tamamladığınızda 25-10 civarı rahat istatistikler ile 50-60 level arası ilk beşe yerleşiyorsunuz.(ya da ben iyi oynuyorum bilemeyeceğim)

Jordan Challenge bitirmesi gerçekten zor olan bir bölüm olmuş. 10 görevide bitirirseniz My Player'ın Jordan'a uyarlanmış olan bölümü açılıyor. Günümüz NBA'de herhangi bir takıma Jordan'ın çaylak haliyle başlıyorsunuz.
gerçeklik bakımından aşmış oyun. özellikle arka planda kalan seyircileri, hakemleri vs. çok gerçekçi yapmışlar. jordan üstadı da unutmamışlar oyunda.
my player bölümünde yaklaşık 1 aydır oynadığım oyun. overall rating 40 puanla başlamıştır ki yarattığım pf topu üst üste iki defa yere vurmaktan aciz. rockets ile 10 günlük kontrat imzalayıp ardından gerisin geriye d-league gönderildim. özellikle fast break' e çıkıldığında atılan uzun pasları cpu nun armut gibi toplaması pg ın maç başına 5-6 top kaybı yapmasına neden oluyor. kısacası terleten, coşturan başarılı bir oyun olmuş.
nba 2k9'un 2k10'dan en güzel farkını devam ettirememiş oyundur. şöyle ki oyun modu en zor seviyedeyken kritik anlar geldiğinde sizin çember iki katına çıkıyor, rakibin çemberinin üzerine branda geriliyor sanki. ulan ben boozer'la bomboş orta mesafe kaçırıyorum. sonra rondo'da arka arkaya iki hücum 23. saniyede patlıyor ama beyfendi üçlüğü yazıyor rose'un, brewer'ın elinin üzerinden.
yeni hareketler iyi güzel de, fake'imi yiyen savunma nasıl oluyor da 0.3 saniye içinde yere inip penetremi göğüslüyor hala anlamış değilim. bunu bir kez de kyle korver yaptı bana, o gün dünyaya küstüm a sözlük!
güncel Önemli Başlıklar