bugün

gelmiş geçmiş en iyi basketbolcu..
kendı adını tasıyan ayakkabısı da cok satmıstır.
basketbola her yonuyle damgasını vurmus üstün sahsıyet. bir daha onun gibisi gelir mi gelmek üzere mi o tartısılır.
(bkz: 23)
(bkz: majeste)
88 yılında all-star maçında slum dunk maçını efsane olmuş o hareketiyle kazanmıştır.*
saha içindeki hareketleri en az oyunu kadar konuşulan gelmiş, geçmiş en iyi basketbolcu. gözleri kapalı serbest atış atmıştı bi kere.*
air nickname'le bilinen basketbol efsanesi...
Ürdün Kralı Abdullah 'tan aldığı destekle 3 'lük çizginin bulunduğu yerden zıplayarak smaç basabilen nacizane şahıs.
basketboldan ve nike'dan kazandıgı parayla washington wizardsın %60 hisseini satın aldıgı söylenen,efsane basketci,ucan adam.
herkes michael jordan olmak icin caba sarf eder ben ise her gun neden michael jordan oldugumu kanıtlamak zorundayım demis kisi. oynadıgı donemde adı nba de "kazanmak" la esdeger olmus kisi
(bkz: majesteleri)
charlotte bobcatsın en buyuk ikinci hissedarı olmus kisi.
sahip olduğu forma numarası* hiç oynamadığı bir klüpte bile* emekliye ayrılan(hatta americanairlines arena'nın tavanına asıldı bu forma), bu denli saygı gösterilen ve de bunu hakeden müthiş insan..
charlotte bobcatsin hisselerini alarak yönetici olarak da olsa nbae geri dönmüş majesteleridir.
hep, sırtına tek rakibim thy yazmasını beklediğim, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sporcusu
slam in bu ayki sayısında hakkında pek cok bilgi verilen oyuncu.
slam'in temmuz sayısına kapak olan basketbolun ilahı.
smaca giderken smacı hangi eliyle tamamlayacagınıu son ana kadar kendisinin bile bilmeyecegi basketbolcudur..candır
dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sporcusudur.sadece dünyanın gelmiş geçmiş en iyi basketbolcusu diyerek sınırlandırılacak bir insan degildir Jordan.Sadece sahada duruşu koşuşu zıplayışı saatlerce seyredilecek insan.
tum zamanlarin en buyuk basketbolcusu. 17 subat 1963 te brooklyn newyork ta dogdu. asil adi michael jeffrey jordan olan bu efsane isim chicago bulls tarafından 1984 yilinda north carolina universitesinden ucuncu sirada draft edilmistir. chicago bulls formasiyla 1991-1993 ve 1995-1998 yillarinda 6 kere sampiyonluk yasayan efsane basketbolcu 6 ekim 1993 te basketbolu birinci kez birakmis fakat 18 mart 1995 te parkelere geri donmustur. 13 ocak 1999 da tekrar basketbolu birakma karari alan jordan 25 eylul 2001 de nba takimlarindan washington wizards ta tekrar oynamaya baslamis ve son olarak 16 nisan 2003 te basketbol yasantisina noktayi koymustur. nba tarihinde play off larda 33.4 ortalamayla en fazla sayi atan oyuncudur. degisik isimler * * * * * onun tahtina aday gosterilse de, yerinin doldurulamayacagi bazi kisiler kabul etmese de bir gercektir. o yuzden efsanedir zaten. bazen dusunuyorum da; keske en az 10 yas daha buyuk olsaydim da buyuk ustayi daha fazla seyredebileyim diye.
Nba yi nba yapan adam.Basket tanrısı.Geçenlerde nba tvde Magic'in jordan hakkında "onun gibi havada 3-4 saniye uçmak isterdim" sözüyle atletik yetenegi tartışılamaz olan oyuncu.yok ben görmeden inanmam diyenlerdenseniz;
http://www.metacafe.com/watch/137431/fly_jordan/
basketbol oyununu izlemeyi sevdiren, dominant sporcu. attığı sayısız mükemmel basket, yaptığı onca güzel hareket ve havada asılı kalması ile air jordan markasının ortaya çıkmasına sebep olan majesteleri*
tam adı michael jeffrey jordan dır.
dünya tarihinde gelmiş geçmiş en iyi en muhteşem basketbolcusu.
nba'in en yeni takımı olan Charlotte Bobcats'in en büyük ikinci ortağıdır.