bugün

Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği
korsanı yasallaştırmaya niyetli amerikanya gibi örneklerinden yola çıkarak yasal mp3 sitesi olarak http://www.powerclub.com.tr den şarkı başı 1 ytl ile köşeyi dönecek olan yapı
rus sitelerinde 1 (bir) ALBÜM 0,99 sent oluşu türk insanının bonkörlüğündendir
korsana karşı önlem olarak piyasadaki ne kadar mp3 dağıtan site varsa ispiyonlanıp kapanması hatta telekom dnsleri üzerinden bu gibi sitelere erişimi sınırlayan kuruma kafayı takmış korsanlar da azımsanacak gibi değildir muyapmp3.com en ilginç dommainlerden biridir dikkat edilecek olursa indirMuzik.COM olarak yönlendiği farkedilecektir sebebi herhangi bir banlanma olayına karşın müyapa verilecek 3 mp3 parasına alınmış birçok domain kullanılır ki biri kapatılırsa diğeri üzerinden paylaşıma devam etmektir
yasal olmayan mp3 yayını yapan sitelerin türkiye girişlerini yasaklayarak, sitelerin anasayfalarına "BU SITEYE ERISIM MAHKEME KARARI iLE ENGELLENMISTIR" yazısı koyduran kurum.
Türkiye'de nefret edilen kurumlardan biri. Korsan ile mücadelesinde başarısı 0* olmasına rağmen canla başla çalışan takdiri hak eden(?) kurum.
bilgisayarında limewire olmayan insanlara -misal ben- ihtarname gönderip bir de yanında "bir daha indirmeyeceğim allah çarpsın" mealinde bir taahütname yolllayan, bu durumu sormak için aradığınızda da telefonu yüzünüze kapatacak kadar terbiyeli elemanlara sahip olan enteresan oluşum. bir nevi garabet.
ismail YK'nın Şappur Şuppur şarkısına ödül vermiş olan kurumdur.
galiba youtuba'la anlaşmışlar youtube'da muyap adıyla bütün türk şarkılarını youtube'a submit etmektedirler. http://www.youtube.com/muyap
korsana özendiren dünyadaki en itici oluşum.
gereksiz kurum.
tü kaka kurum. şu saatten sonra istedikleri kadar "biz iyi insanlarız" desinler, yemez efenim.

edit: imla hatası
para kazanma hırsı ile dolu kişilerin derneğidir.
korsanla mücadele derken artık müzikle mücadele etmeyi görev edinmiş kurum.
korsanla mücadele demek site kapatmak değil insanları korsanda bilinçli olarak uzaklaştırmak demektir.

daha güncel yazayım :
lan fizy'i sizin başvurunuz ile kapatıldı. ee aynı site avrupa ödül almak üzere ilk 3'te şu anda. ee yani biz korsan konusunda avrupadan dahamı başarılıyız. tarih yazmadı daha bunu.
--spoiler--
Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

T.C. Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığının 17.12.2010 tarih ve 2010/93 Basın Muh-K. sayılı kararı gereği erişime engellenmiştir.
--spoiler--
youtube' a türkçe şarkı ya da klip yükleyenlerin kanalını kapattıran kurumdur. kendilerinin de youtube' da kanalları vardır. nedense bazı kanallara dokunmazlar.
Türkiye'de müzik adına yapılacak bir çok şeyi baltalamayı borç bilmiş kurumdur. Kırdığı son ceviz Fizy' i kapatmak olmuştur.Hem de kendi sorumsuzluklarını Fizy yetkililerinin üstüne atarak. Umulur ki bu sefer baltayı taşa vuracaklardır.
fizy nin kapatılmasında pay sahibi olduklarını öğrendikten sonra bir üst düzeyde kin beslemeye başladığım kurum.
fizy olayı ile alakalı olarak twitter'da taşşak geçer gibi bir açıklaması geçen kuruluş.
edit: müyap kıvırıp link'leri uçurmuş.
Fizy'yi kapatınca adı duyulan bağlantılı hak sahibi fonogram yapımcıları meslek birliği.

Ayrıca 17 Aralık tarihinde Fizy'yi kapatıp, 29 Aralık'ta twitter hesabı açarak Fizy'ye yaptığı göndermelerle bir çok Fizy kullanıcısının antipatisini toplamakta. Yazılan twitlerin saçmalığı hesabın sahte olduğunu düşündürüyor.
telif hakkı konusunda oldukça üst düzey bir mantığa sahip kurum. zannedersem.

+ iyi günler beyfendi biz müyap tan geliyoruz.
- bismillah. buyrun?
+ radyonuzu kapatıcaz.
- sebep?
+ tespit ettik. şarkıları para vermeden dinliyorsunuz. halbuse her şarkı değiştiğinde radyonun içine bir lira atmanız gerekiyor. diiiceyler için de 50 kuruş atmanız gerekiyor.
- 50 kuruş?
+ he.
- radyonun içine?
+ he. misal şimdi bay c çıktı diyelim... ahan da çıktı. 50 kuruş. birazdan reklama geçer... onda da bir emek var. emek hırsızlığına hacet yok... o da 25 kuruş.
- bay c değil o yalnız. bay j.
+ kurumumuz, kurduğumuz cümlelerde isminin geçmesi için gereken telif hakkı parasını vermedi kendisine henüz. o yüzden bay c diyoruz. emek hırsızı değiliz biz.
- harbi mi? ajda pekkan de bakiim?
+ ajda çokkan.
- ahahaha.. kim çalıyo şimdi radyoda?
+ nüzhet yıldızhan.
- eurovision a kim gidecek bu sene?
+ yüksek aparkat.
- ahahahaha!!
+ ayıp oluyor ama beyfendi. lüften.
MÜYAP'ın açılımı: Müzik Üzerinden Yurdun Amına koyma Projesi.
amatörce hazirlanmis bir internet sitesine sahip kurum.

http://www.mu-yap.org/
Müzik Yapımcıları meslek birliğidir. yasa ile kurulmuş, kültür bakanlığı'na bağlı olarak çalışan, faaliyetinin temelinde üyelerinin telif haklarını tek elden onlar adına toplayarak kendilerine dağıtmak olan bir kurumdur.

telif haklarıyla ilgili anlayış ülkemizde gelişmediği için imajı kötü ve yasakçıya çıkmıştır. her konuda yalan yazmayı gelenek haline getirmiş, patırtı kopsun da ne olursa olsun mantığıyla barbar bakış açısını temel alan basınımız sayesinde, biraz da kendileri imajları üzerinde durmadığı için bu konuda birçok yanlış bilgi blokları meydana gelmiştir.

aslında buradan devam edelim: (bkz: müyap hakkında bilinmeyenler)
bağlantılı hak sahibi fonogram yapımcıları meslek birliği.
müyap, kimi youtube videolarında kimi vatandaşlarımız müyap kim lan her klibi yüklüyor şeklinde polemikler doğurmuştur.
youtube'nin medar-i iftiharı.
hd video yükleme özürlüsüdür.
youtube ile anlaşan oluşum, arkadaş her videonun ve müziğin altında bu muyap ismi var, diyelim youtube'de bir hesabınız var ve bir video veya müzik yüklüyorsunuz, anında telif hakkı karşınıza çıkıyor, ulan muyap sen yüklerken güzel ama bizim işimize neden taş koyuyorsun, belki bir video dan reklam alıp para kazanacağız emeğe saygı kardeşim.

ben o videoyu başka internet sitesinden indiriyorum, avi formatın da çekiyorum, ve youtube'ye yüklüyorum, filmin yapımcısı yönetmeni ve oyuncuların adını yazıyorum, bu kadar ince düşünen birisiyim, şimdi siz diyeceksiniz ''kardeşim başka siteden korsan film indirip, youtube'ye yüklüyorsun vicdanın hiç sızlamıyor mu diye'' hayır sızlamıyor, ben o filmi başka siteden indirip youtube ye yükleme aşamasında benim kaç gb kotam gidiyor siz biliyormusunuz, ben o indirdiğim filmi avi formatına dönüştürüyorum biliyormusunuz zamanım gidiyor biliyormusunuz, ama youtube deki muyap efendi hemen atlıyor ''telif hakkı'' diye, ayıp be kardeşim emeğe saygı.
sanatçıların eserlerinin haklarını korumak için kurulmuş olan mü-yap'ın youtube'daki kanalının ismidir.
an itibariyle kanalın toplam izlenme sayısı: 2.754.579.898.
siz de sevdiğiniz şarkıcıların videolarını lütfen muyap kanalından izleyin. böylelikle, resmi anlamda "en çok dinlenilen şarkı/video" için sevdiğiniz şarkıcıya destek olabilirsiniz. uluslararası istatistiklerde "youtube en çok izlenilen kanal" denildiğinde türk kurumu olan müyap'ın üstlerde yer alması da ülkemiz ve sanatçılarımız için iyi olacaktır.

ve en çok izlenen ilk 10 video şöyle:

1. Bir Güzellik Yap (Murat Dalkılıç) 24.073.844 görüntüleme | 11 ay önce
2. Tuttu Fırlattı (Gökçe) 21.077.719 görüntüleme | 1 yıl önce
3. Olsun (Halil Sezai) 19.136.825 görüntüleme | 1 yıl önce
4. Hakim Bey (Mehmet Erdem) 18.723.914 görüntüleme | 1 yıl önce
5. Mesajımı Almıştır O (Hadise) 18.092.143 görüntüleme | 1 yıl önce
6. Boş Bardak (Fettah Can) 18.067.766 görüntüleme | 1 yıl önce
7. Es (Mustafa Ceceli) 17.984.697 görüntüleme | 1 yıl önce
8. Yoruldum (Sıla) 17.946.155 görüntüleme | 10 ay önce
9. Özledim (Murat Boz) 16.933.322 görüntüleme | 3 yıl önce
10. Yatağın Soğuk Tarafı (Kolpa) 16.726.811 görüntüleme | 1 yıl önce
güncel Önemli Başlıklar