bugün

Fettah Can'ın radyolarda duymaya başladığımız son parçası.zaten radyolarda bu adamdan başka biri çalmıyor sanırım.
dolu olmayan bardaktır.
klibi çıkmış fettah can şarkısıdır. * *
`http://ulu.so/uk2j8e`
insanın aklına ilk olarak buğulu ve boş bir su bardağı getiren hede. boş bir çay bardağı da olabilir, anlayışa göre bir porselen kupa bile hayal edilebilir.
boş bardak birgün taşar diyen fettah can'a sesleniyorum... ne içtin söyle allahasen, doluyu boşaltmadan boşu nasıl taşıracaksın.
bir fettah can şarkısıdır efenim. az önce klibini izlememle birlikte lan bu tramvayda zafer m. yazıyo arkadaş bi dakka lan ben bunu nerde görmüştüm diye düşündürmüştür. akabinde ana 'cummuriyet caddesi' değil mi lan ora deyü heycanlandırmıştır. sonradan küçük bir araştırmayla bursa büyükşehir belediyesinin katkılarıyla bursamızda çekildiğini öğrendim bütün klibin. eh iyi hayırlı olsun bakalım demek düşer.
görürsek, bizi mutsuz eder.
bir gün taşar.
sözlerini de yazalım tam olsun..

Bugün senle konuşmak değil niyetim
Galiba artık yapamıyorum
Sürsün isterdim kendimi kandırarak
Yalanla yüz göz olamıyorum
Her insan bazen şaşar
Kendi sınırlarını aşar
Sen ne söylersen söyle
Boş bardak bir gün taşar
Başka bir şehirde karşılaşırmışız
Dostça ayrılalım belki selamlaşırız
Birimiz tek birimiz çiftsek eğer
işte o zaman konuşmadan uzaklaşırız
Bugün senle konuşmak değil niyetim
Galiba artık yapamıyorum
Sürsün isterdim kendimi kandırarak
Yalanla yüz göz olamıyorum
Her insan bazen şaşar
Kendi sınırlarını aşar
Sen ne söylersen söyle
Boş bardak bir gün taşar
işte o zaman konuşmadan..
işte o zaman konuşmadan..

kısmı ile hislere tercüman olan güzel melodiye sahip şarkı.
uzun yola çıkma isteği uyandıran şarkı.
dolu tarafının görülmeye çalışılması gereken bardaktır. umut vaad eden bardaktır.
bursada cumhuriyet caddesindeki tramvayın gereksiz olduğuna kanaat getirmişken , klibinde o yeşil tramvayı görünce ' bak ya bi işe yaramış' dediğim şarkı.
öğrenci evindeyse ve kirliyse en az iki ay kimsenin dokunmayacağı bardaktır. Su hariç birşeyler içilip bırakıldıysa bir köşeye, çeşitli yaşam formları keşfedilebilir.
yeni doğmuş bebek gibidir. doldurulmayı bekler.
fazlaca felsefik yaklaşıldığında hayatı anımsatır. doldurulur, boşaltılır, doldurulur, boşaltılır. tıpkı dünyada var olan enerjinin hiç tükenmemesi gibi.
boş bardağın bir gün taşabileceği konusunu ısrarla direten şarkıdır tabi felsefi düşünmek lazım zira pembe bir mezarlık olmak istemekten kat kat iyidir.
her yerde çalmaya başlayan bir başka popüler popüler şarkı, diğeri için: (bkz: sonbahar)*
birimiz tek birimiz çiftsek eğer kısmını sonradan öğrendiğim şarkı. hep birimizden birimiz çizme giyer diye anlıyordum. *
iyimser bir kişinin çenesini kapatacak bardaktır. çünkü dolu tarafı yoktur.
ciddi anlamda gereksiz bir şarkı. ülkemizde ki birçok şarkı gibi.
bazı kimseler için kavga sebebidir.
fettah canın ağzından çıkanla kulağının duyduğunun bir olmadığının en büyük delilidir. bir kere müziğe bakıyorsun, adam ayrıldığına köpek gibi pişman olmuş sanıyorsun. sözlerine kulak kabartıyorsun; gidene boşver gelene hoş gel havasındadır. hasılı boş olan sadece bardak değil bence.
pesimistlerin bakış açısıdır.
müzik ve sözleri birbirinden ayrı olan yinede dinlenesi parçalardan.
(bkz: bardak boş mu dolu mu sorunsalı)