1. 1.
    yorulan kişinin söylediği söz. Bir de bazı aşk şarkılarında geçer bu söz. O da genellikle ''sıkılmak'' anlamına gelir.
    2 ... hendrix
  2. 2.
    çok güzel bir grup yağmur şarkısı. sözleri:

gün gelir
    gidersin elbet
    zaten alıştı gönlüm
    uzaktan sevmeye
    sende git şimdi
    ardına bile bakmadan
    eğer dönersen
    bil ki ben orda olmam
    çünkü yoruldum artık
    çok yoruldum artık

yoruldum peşinde koşmaktan
    yoruldum bu platonik aşktan
    allah ım yarat beni baştan
    yeniden sevdirme beni

gün gelir
    seversin elbet
    zaten avuttu gönlüm
    beni boşyere
    sende git şimdi
    ardına bile bakmadan
    eğer dönersen
    bil ki ben orda olmam
    çünkü yoruldum artık
    çok yoruldum artık..
    4 ... eşşağan ala gazuğu
  3. 3.
    http://www.youtube.com/watch?v=PMfIu2H5VWo+ Adresinden Dinlenilebilecek süper bir Çalışma.
    ... wake
  4. 4.
    bir mahzun kırmızıgul şarkısı ... kişi, yıkılmadım ayaktayım ulan dedikten sonra bir de yoruldumulan yalanlardan falanlardan filanlardan diyerek varoş kesimden paraları cukkalamıştır...
    benim tuhafıma giden nokta, bu adama kimsenin bişey demedigi halde neden devamlı ''ben şerefsiz degilim, ben yobaz degilim, ben adam satmam, ben delikanlıyım ulan'' şeklinde şarkılar yaptıgıdır...
    1 -3 ... sogut dalina yuva yapan manda
  5. 5.
    bir süreliğine yalnız kalmak ve sokaklarda boş boş dolaşmak isteyen, psikolojikman çökmüş kişinin anlayışsız arkadaşları tarafından yalnız bırakılmaması ve sürekli rahatsız edilmesi halinde dilinden dökülendir.
    ayrıca, günlük yaşamın sevimsiz rutininde, kaybolan hatta ezilip biten hayaller sonrasında , güç tükendiğinde dile gelendir.
    ... legend of the stranger
  6. 6.
    kıraç'ın en güzel şarkılarından biridir. şiir tadında, akarsu kıvamında.
    ... the kene
  7. 7.
    gitar sololarından çok haz etmeyen birisi olarak solosuna bile bayıldığım, harikulade bir kıraş şarkısı.
    ... the kene
  8. 8.
    mahsun kırmızıgül'ün içinde, ezilmişten yana oldum sen solcusun dediler ülkemi çok sevdim diye sen sağcısın dediler namaz kıldım oruç tuttum sen yobazsın dediler yoruldum artık gibi günümüzde de geçerliliğini koruyan sözlere sahip şarkısı.
    3 ... koobee24
  9. 9.
    barış manço'nun little darling şarkısından arak bir kıraç şarkısı. bu da ispatı: http://www.youtube.com/watch?v=stWF4TqutXk&NR=1+
    ... cemali
  10. 10.
    kendi kendine edildiğinde altından kalkılamayacak ağırlıkta laf. imtina etmeli yorgunluktan, sızı başlar.
    ... kekik