görsel

Swh....
ateist de kutlamaz ki.
biz noel değil "yılbaşı" kutluyoruz. yani yeni bir yılın gelişini. her sene aynı muhabbet. yettiniz amk.

(bkz: noel ile yılbaşını aynı şey sanan salak)
25 Aralık noel.

31 Aralık -1 Ocak yılbaşı.

Kafanız almıyorsa tekrar okuyun.

Müslüman noel kutlamaz diye kafa ütülemeyin.

Kutlar hoşgörü dinidir islam sen isavi ve Musevi komşunu ötekileştirirsen o da seni tanımaz.
Müslüman Noel neden kutlamasın?
Hıristiyanlık George Hans'ın dini değil ki...
Hıristiyanlık tıpkı islam gibi allah'ın dini ve Hz isa da Allah'ın peygamberi değil mi?

Aman tanrım!
Yoksa Allah kitap ehli dedikleri evlenmeye bile izin verdikleri cennet ile vaad ettikleri Hz isa Hıristiyanlık için söyledikleri falan yalan yanlış mı (hâşâ) yoksa?

Mesela kalkıp Noel vb bayramlarını kutladığımız zaman biz onlara mı uyuyoruz?
Uymak, derken sadece kılık kıyafet yaşam standartları mı?
Acı sevinç neşe bayram cenaze hastalık vb insani ilişkiler mi?
Yasaklı olan ne?

Çocuk tecavüzcüsüne uymak sorun olmuyor mu?
Hırsız katil zorba kul hakkı yiyen yalan söyleyen iftira atan Allah'ın tüm lanet ettiği bunları yapanları kâfir müşrik dinsiz diye tanımladığı şeyi yapan ama mübarek kandil kutlayan insanlar için kalkıp islam dinine de mi Noel gibi yaklaşım yapalım!
So what. Doğrudur doğru olmasına da bu kudurganlık da neyin nesi? Söyleyelim ; şimdi çıkın dışarı ve size en yakın markete gidin. Muhafazakar muhitlerde bile en basitinden kuruyemiş alışverişinin olduğunu görürsünüz. Yılın geri kalanında yapılmayan etkinlik, bu hindi pişirme olabilir, çay +kuruyemiş olabilir, olağandan geç saatte yapmak olabilir, çoğu evde yapılıyor.
Zırvaların, peri masallarının alıcıları şunun şurasi 20 yil oncesine bile gozle görülür düzeyde azaldı çünkü, agresiflikleri bundan.
Yeni yıla girerken, güncel yılın son gününde bi sofra kurulması durumu. Partiler vererek, diskolarda vs eğlencenin dibine vurmak değil olay. Ailecek sofra kurup yiyip içmenin, tv izlemenin, tombala oynanmasının nesi günah olabilir amk. yılbaşı hz. isa peygamberin doğumu kabul ediliyor ve hz. isa bizim de peygamberimiz ona bakarsanız. islam dininde Allah'ın tüm peygamberlerine, meleklerine, kitaplarına iman şart sonuçta. Cadılar bayramı falan kutlamıyoruz sonuçta ülkecek. Ama yılbaşında aile ya da arkadaş ortamında yemek yiyip bir iki duble bir şey içmenin sakıncası yok bence. Bu yıl eğlenilecek bir şey yok gerçi orası ayrı, ben genel olarak konuştum. ayrıca noeli değil, senenin sonunu kutlamaktır bu. Önce bunu da bi ayıralım.
(bkz: cahille sohbeti kestim)

Siz de kesin, çok işe yarıyor.
hem noel yönünden hemde içki yönünden iki taraflı katmerli günaha sokacak eylemdir. yazık..
Her yıl sonu önümüze gelen saçma laf. Bomboş duyar kasıp duruyorlar. Ama dindaşların, rüşvet alıyor? Noelin ve yılbaşının arasındaki farkı anlayabilecek zeka seviyesine sahip değiller galiba.
noel kutlamıyoruz ki çıkışımızı kutluyoruz neyini kutluyorsak birader yıl yıldan kötü geliyor.
Müslümanlara, Noel ve Yılbaşının farkını anlatmaya çalışıyoruz her sene...

görsel
Evet Noel kutlamaz ama yılbaşı kutlanabilmeli bence. Sonuçta bizde de yılbaşı yılsonu var dimi?!

Ay her yılbaşında konuşuyoruz ne gerek var. Kim ne isterse onu yapsın bize ne.
twitter'da yine gündem olmuş gerizekalı insan beyanı. hayır her sene aynı terane, anlamıyorlar beyinsizler yav.
Noel kutlamıyoruz yılbaşı kutluyoruz. Zaar.
noelinizi siksnler.
serseriler haydutlar.
müslüman değilim ama noel kutlamıyorum yeni yılın gelişini kutluyorum. (her ne kadar gereksiz olsa da)
kutlayan yok ki zaten. noel bu gun basladı 26 aralık'ta sona erecek. biz miladi yılbasını kutluyoruz.
türkiye'de çoğunlukla müslüman ama kutluyor, beğenmeyenin amk.!
gayet doğal .

hristiyanlar bizim bayramlarımızı kutluyor mu .

avuçlarınızı yalamaya devam edeceksiniz yani .

öyle görünüyor gidişat .
müslüman, arabayla mutlu insanların üstüne sürer.
Alkollüyken bile sapık olmayan noeli ailece seviyoruz.
Müslüman hak da yemez
Hırsızlıkta yapmaz
Yolsuzlukta yapmaz
Kul hakkına da girmez
Adaletsiz de davranmaz.
Hep bana hep bana diye de düşünmez.
Kendisinden farklı düşünenlere düşman gözüyle de bakmaz.
Milletjn namusuna da bakmaz.

Onları ne yapalım. Bunlarla kıyasladığın zaman noel kutlamak devede kulağı bırak tüy bile değil.
Kutlamayın noel baba sizi hiç sevmiyor.
dünyada 4300 din var, diğer 4299 tanesi de kutlamıyor zaten.