bugün

entry'ler (11043)

osmanlı nın anadoluya bakmadığı gerçeği

buz gibi gerçektir. osmanlı'nın anadoluda bir çakılı çivisi yoktur. anadoludaki eserler selçuklu'dan ve türk beyliklerinden kalmadır. osmanlı yatırımı full balkanlara yapıyordu. türkleri asker ve vergi aracı kullanıyordu. devşirmelere güç üstüne güç verirken anadolu halkı fakirlikten ve cahillikten kırılıyordu. işte tarih kitaplarında bu anlatılmaz. atatürk de bunu gördüğü için osmanlı'nın zamanının geçtiğini anladı. osmanlı seviciliği bu millete felaketten başka bir şey getirmez.

türkiye nin asla düzelmeyecek olmasının tek sebebi

bu sadece akepe ile ilgili bir durum değil. ta osmanlı'dan miras kalan bir şey. avrupa'nın dibinde rönesans'tan ve reform'dan mahrum bırakıldık. sırf bir hanedanın sikinin keyfine anadolu geri bırakıldı. matbaa'nın çok geç gelmesi bile bunun kanıtıdır.

türkler emperyalizme karşı savaşsa da içlerindeki yobazları tam olarak silemediler. halbuki fransızlar ihtilal yaparak bunu halletmişlerdi.

türk insanının kurnaz olması da büyük bir etken. zeka geriledikçe kurnazlaşır. türklerin düşünmeyi reddedip inanca sıkı sıkıya bağlı olması da zekanın gelişmemesine neden oluyor. beyni ne kadar kullanırsan o kadar gelişir. bu halk farkındalık sahibi değil o yüzden.

hala hacı hoca ve üfürükçü takımının kol gezmesi de islam yüzünden. kim ne derse desin. islamın dogmaları da gelişmeye engel oluyor. korkunun olduğu yerde özgürlük yoktur. gelişim için özgürlük şarttır. saçma sapan gelenekleri de buna dahil edebiliriz. türkiye'nin modernleşmesi ve düzelmesi, inancın ve geleneklerin etkisinin azaltılmasıyla mümkün olabilir ancak. kısacası bu ülke irrasyonel (akıl dışı) şeylerden kurtulmalı.

akp li akrabalardan utanmak

bol bol yaşadığım utanç durumudur. hadi halalarımı ve amcamı geçtim de insanın öz abisi akp'li olunca koyuyor amk. peder has kemalist oğlu koyu reisçi. biraz garip.

hataydaki suriye spor kulübü

işte başladı. suriyeliler yavaş yavaş seslerini duyurmaya başlıyorlar. çok yakında meclise de girecekler. ümmetçilik denen arap emperyalizmi bitirdi bizi. evveliyatına tükürdüğümün akepelileri yüzünden oldu her şey. %52'lik kesim bir anda yerin dibine girse de kurtulsak. içlerinde yakınlarım olmasına rağmen üzülmem o derece.

kızların azgın canlılar olduğu gerçeği

doğurgan olmalarıyla doğru orantılıdır. azgın kız süper olur. kim partneri tarafından delicesine arzulanmayı istemez lan? müthiş bir şey. sadece kendine güvenmeyen erkekleri rahatsız eder azgın kızlar.

mini etek giyen kızların kaşar olması

kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş. mini etekli kızlar kendilerine bakmadıkları için hemen bok atmaya başlamışlar. ahlak dediğimiz şey kapanmaya baksaydı akepeli kadınların dünya harikası olması gerekirdi. halbuki bir tanesi çocuk tecavüzü için bir kereden bir şey olmaz dedi. kodumun ortadoğuluları ya. her yerde düşük iq seviyelerini göstermeye bayılıyorlar. kompleksli ezikler sizi.

kemalistlerin somali ye yardım gereksiz görmesi

türkiye'de milyonlarca aç varken elin zencilerine yardım yapmak ancak türk düşmanlığının tezahürüdür. hakiki kemalistler türklerin yanında olduğu için işgal artığı akepelilere batar bu. kimin parası kime yolluyorsun lan? bizim millet devlete tapmasa sorgulasa ve baş kaldırsa siyasiler bu kadar rahat davranabilir miydi? fransızlar süper o konuda. hemen baş kaldırıyorlar. fransızlar kadar olamadık amk.

akp döneminde hayatta kalmak

ortaçağ avrupasında hayatta kalmak gibidir. veba salgını yoktur ama ülkeye yayılan ahlaksızlık, çürümüşlük ve yozlaşmışlık gibi şeylerden uzak durmaya çalışırsınız.

namus bekçileri

türk halkının çoğudur. bizim millet namusun bekçiliğini yapmaya bayılır ki kendi ahlaksızlıkları ortaya çıkmasın ve linçlenmesin.

komünizmin sike sike gelecek olması

ıslak gomanist rüyalarından biri. yallah küba'ya, yallah vietnam'a. o sokuk ideolojiniz asla türkiye'de tutunamaz. ancak pkk yardakçısı olur sizden.

mecidiyeköy metrosunda intihar eden kız

akepe döneminde hayatta kalmak çok zor bir şey. her gün ölümü düşünüyorum. belirsizliğe tahammül edememek acı veriyor. daha gencecik yaşında kim bilir ne sorunlar yaşadı. yakınlarına sabır diliyorum. bazen intihar edenlerin yerinde olmak istesem de sevdiklerime acı çektirmek istemiyorum ben de. canımızın sadece bize ait olmadığını düşünüyorum. sevince sorumluluk alıyor çünkü. bu karanlık günlerin geçeceğine dair umudum git gide sönüyor.

türk kızları neden gülümsemiyor

abazan piçler kendilerine musallat olmasın diye elbette.

dünya türkiye nin neyini kıskanıyor

türklerin enayilik seviyesini kıskanıyor olabilirler. bu konuda dünya birincisiyiz ya o yüzden.

iranlı öğretmenin çocukları taciz etmesi

Akepenin ve çomarlarının neden olduğu felaketlerden sadece birisidir. Binlerce atanamayan Türk öğretmeni varken iranlı bir herif rahatça öğretmenlik yapabiliyor. Ülkenin adı Türkiye ama türkler dışında herkes yararlanıyor bu ülkeden. Bu da türklerin birbirlerinden nefret etmelerinden ve birbirlerini çekememelerinden ileri geliyor. Bu yavşak malum partililer, çok insanın hakkına girdi. Kendi ateşlerinde herkesi yaktılar. Ne kadar saysak sövsek az bunlara.

ben anadolu çomarıyım

En azından ne mal olduğunu iyi biliyor. Büyük bir gelişme. Keşke diğer çomarlar da bunu fark etse.

sokak köpeklerini çin e satmak

Çin'in evveliyatını silkeyim. Diri diri köpekleri haşlamaları için yardımcı olmak demek vahşileşmek demektir. Her canlı acı çeker. Kendine yapılmasını istemediğin şeyi başka canlıya da yapmayacaksın.

ilk buluşmada kızın kemalist çıkması

Müthiş bir şeydir. Akıllı kadının hali başka olur. Atatürk şeriatı yıktı, yahudi idi diyen siyasal islamcı kız, isterse dünya güzeli olsun. Yine de bir şey hissedilmez amk.

anadolu insanının kadınlardan utanması

anadolu insanı kadınlardan utanmaz. dinin ve ataerkil sistemin etkisiyle kadını hor görür. eğer anadolu insanı kadınlardan utansaydı cinsiyetçi küfürleri kadınların yanında edemezdi, kadınları dövmez ve öldürmezlerdi. kadın düşmanlığı içeren atasözlerini de söylemezlerdi. kadının değeri eski türklerde anlaşılıyordu. modern zamanda ortadoğu kültürünün etkisiyle kadınlar geri plana itildi.

ankarayı öven tip

anıtkabir dışında hiçbir olayı yok ankara'nın.

akp ve mhp oylarıyla reddedildi

ülkenin yararına olan herhangi bir şeyin iki kanser parti tarafından reddedilmesidir. kendi pislikleri ortaya çıkacak diye ödü kopar bu leş parti mensuplarının.