bugün

"Mutluluk, içsel bir huzurun peşinden gitmek değil, iç çatışmaların sona ermesidir." - (Epiktetos, "Handbook", S. 15)
Mutlu olanların hepsi uyuyor şimdi, Mutsuz olanlara selam olsun.
(bkz: Charles bukowski)
uzun süre ulaşamayıp sürekli başkalarının yaşadığına tanık olan herkesin hayata karşı isteğini ve mücadele azmini yitirmesine sebep olan adaletsiz, şımarık duygu.
ölene kadar asla içime sinmeyip sadece idare edecek mutlulukları ulaşacağımdan hiçbir şey yapmak için parmağımı oynatasım gelmiyor. mesela yarın erken uyanmak ve insanlar arasına karışmak istemiyorum ama resmi bir iş için karışmam gerekiyor. neden istemediğim her şeye maruz kalmak zorundayım ve bu cezaya ne yapmam sebep oldu ? cidden merak ediyorum.
Bir kahve ısmarla kendine ve otur.en sevdiğin şarkıyı aç. Taktığın bilekliğe,yüzüğe bi göz gezdir. içeri giren cıkanlara göz at ara ara.
Bazen boş an,bol işler de mutluluktur. Yalnızlık da mutluluktur. Kahve kokusu da.
Anlık bir duygudur.
Maximum 7-8 saniye sürer. Ama çok güzel bir histir.
"Anlık mutluluklardır hayatı yaşanabilir kılan."
(bkz: dostoyevski)
Keyif alabildiğim kadar almak, insan ilişkilerini abartmamak, güveni minimuma indirip alabildiğine seçici olmak, belirsizliklerden uzak durmak, yaşama çok da mana yüklememek, okuyabildiğim kadar kitap okumak ve tabiatın eşsiz güzelliğinde usul usul yaşlanmak; işte mutluluk.
Nilüfer'e göre, bir çiçektir, bastığın yerde bitmez.
tıpkı mutsuzluk gibi geçici bir duygudur.
görsel
Ne zaman baba ne zaman.
Mutluluk, kendimizi iyi hissettiğimizde gerçekten daha olumlu bakmamızı sağlayan, diğer insanlardan, durumlardan ve olaylardan bağımsız bir ruh halidir. Bu, hayatımızda meydana gelen her türlü olumsuz olaya rağmen mutlu olabileceğimiz anlamına gelir. Aksi takdirde mutluluğunuz, huzurunuz ve duygularınız diğer insanlara bağlı olacaktır.
Onun sizi öpmesi ile.
Mutluluk, limana hiç yanaşmayan bir gemi.
Mutluluk; bir çiçeği koklamakta, bir çocuğu bir hayvanı sevmekte, kışın acıkınca sıcak bir çorba içmekte, yazın susayınca soğuk bir su yudumlayabilmektedir.
Sabun köpüğü gibi mutluluklar yaşayan şahsım için zor bir başlık olmuş. Ben ancak mutsuzluk başlığının altını doldurabilirim.

Siz yazın ben okurum.
son zamanlarda benden oldukça uzak olan kavram. nedendir bilinmez bir türlü denk gelemiyoruz. sanırım ya çok paramın olması ya da böyle aşırı sosyal bir çevrem filan olması gerekiyor mutlu olmam için.
Planlamadan hesaplamadan hiç bilmediğiniz bi anda olandır. Bazen o anı yaşarken bile anlamıyoruz mutlu olduğumuzu. Dönüp geçmişe bakınca o an sıradanmış gibi gelen bazı anlar aslında çok kıymetli ve mutlu anlarmış diyor insan.
hayaller ve hedeflerde değil anlarda saklıdır.
hangi mutluluk?
içmedim ama 2 saat önce sarhoş olduğuma yemin edebilirim.
anlıktır. üç beş saniye falan.
sevdiğin ve değer verdiğin bir insanla beş dakika bile olsa sohbet etmek, onun sana içten ve samimi bir gülümsemesi, gecenin karanlığında müzik eşliğinde yürümek. Herkes için mutluluk kaynağı farklı ve ne yazık ki gelip geçici, evet.
Mutluluğa giden yol yoktur mutluluk zaten yolun kendisidir.
Uyuyan bir bebeği izlemek, bir kedinin başını okşamak; bir çiçeği, gökyüzünü, ayı seyretmek.

Geri kalan mutlulukların içinde hep acı karışık.
Sevdiğim bir film.