bugün

son dönemde piyasadaki hit olmuş pop şarkılarının çoğunun aranjörü, henüz 26 yaşında, sezen aksu nun hacı diye hitap ettiği, sezen aksu nun son konserlerinde klavye başında kendini gösteren, geleceği parlak başarılı insan.
http://cumaertesi.zaman.com.tr/?bl=8&hn=4674
geleceğin yeteneklerinden biri. kimse sorsam yere göğe sığdıramıyor. allah yolunu açık etsin. bu arada unutamam ı şahane söylemiş.
hıçkıra hıçkıra ağlattı beni unutamam'la...
enbe orkestrasının çıkarttığı albümde, 1 numarayı kapan 'unutamam' adlı parçayı seslendiren başarılı kişilik.
yaşamaksa yaşadım lakin; canımın çoğu kaldı sende...

(bu kadar mı güzel ifade edilebilir??)
hoş bir şarkıya imza atmış şarkıcı. sözleri harika.
enbe orkestrası olarak tanınan grubun solisti değil elemanlarından birisiymiş sadece. çok eskilere dayanan geçmişi olmasına rağmen yeni yeni tanınmaya başlıyor bazı çevrelerce. unutamam adlı sezen aksu imzalı parçasına ilk klibini çekmiştir.
nefis bir sezek aksu sarkisi olan unutamam'i nefis soyleyen,her dinledigimde icimi acitan,muazzam yakisikli muzik adami.
unutamam $arkisi sabahlara kadar dinlenilesidir.
benim ciğerim yanar,
ten oyalanır can kanar,
iki gözüm iki çeşme haberin yok,
içerime içerime akar...

dizelerini söylerken insanın cigerini yakan kişi. "ten oyalanır, can kanar" ne kadar doğru bir sözdür. bazen tenini yorarken, canını kanatır insan ister istemez.
hepsi bir dizisinde bir kaç bölüm konuk oyuncu olarak oynayan, orada saçlarının sarı ve dik dik olmasından dolayı unutamam şarkısının klibinde "ben bu çocuğu nerden tanıyorum" diye düşündüren * ve sonunda hatırlayıp harika bir ses, yoruma sahip olduğu kanısına vardığım ve son halinin ona daha çok yakıştığını düşündüğüm kişi.
(#2712195) duası tutmamış.

an itibari ile müzik dergisi'ne şafak karaman'a konuk olmuş kişi.

ön adı mı hacı yoksa hacca gitmiş gelmiş mi tam sebebini bilemedik. ama çok da önemli değil.

hepsi 1'deki rolü ise çok iğrençti. tiki iğrenç kızlar misali saçlar sarıya boyalı.

ne varsa kumrallarda var. kumralım böyle çok güzelsin.
iyi derecede klavye ve gitar çalar.ankaralı zenginlerden ceceli sülalesiyle bağı olması kuvvetle muhtemeldir.annesini yalnız bırakmamak için refakatçi olarak hacca gitmiş,bu vesileyle 'hacı' önadını almıştır.
unutaman şarkısıyla insanın gözyaşlarını içerisine içerisine akıttıran şarkıcı.**
(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=EmmRMIQgi00)
unutamam adlı parçada vokali müziğin önüne geçmiş güzel sesli şahsiyet.ayrıca sesini ümit sayın' a benzettiğim sanatçı.
(bkz: enbe orkestrası)
kuzenim mustafa ceceli'nin ne şarkısını duymuştur ne de müzikle bu kadar derinden bir bağı olduğunu bilmektedir. işletme dersinde* aynı projede olmalarından dolayı tanışmaları ve zamanla sıkı fıkı olmaları sonucu, okulda mustafa'ya selam verince falan herkesin şaşkın bakışkarına maruz kalmıştır. mustafa'nın paso sezen aksu'yla kanka oluşundan bahsetmesini de biraz içten içe palavra sanmaktadır ama ailemizin üstün terbiyesinden dile getirmemiştir.

bir gün bir arkadaşıyla kuzenim arasında şöyle bir diyalog yaşamıştır:

- abi sen kime selam verdin demin
+ e mustafaya
- nerden tanıyosun
+ olum burdan işte aynı projedeyiz
- abi o enbe'nin elemanlarından
+ hadi yaa
- klibi var görmedin mi youtube'da
+ yoo bi bakayım lan merak ettim lavuğu

der ve mustafa ceceli'nin irem gibi ya da öykü-berk gibi bir internet celebrity'si olduğunu sanar. klip youtube'da dönmeye başlayınca ekranın üstündeki "kral" logosunu görür ve şok olur.

1- okuldakilerin mustafayla kuzenimin arkadaş olmalarına şaşırmasına şaşırdım. (bkz: #3101475)
2- müzikle uğraşan kuzenimin enbe'nin CD'sinin sonunda çıktığını duymamış olması, klibini izlememiş olması da garip.
3- o değil de, bu hikaye ilk anlatıldığında, özellikle de diyalog kısımlarında, baya bir komikti.
belliki şarkının hakkı elinden alınmış mahsun mahsun beyaz şova falan çıkan.gariban çocuk.
soyadı pek bi komik olan adam.
27 haziran 2008 sezen aksu konserinde muhtesem bir performans yapmis zat.
sezen'den daha fazla tat verdi.
(bkz: mustafa keçeli) *
rahmetli olup, pop piysasını bırakan onno tunç ve uzay heparı nın ardından, miraslarını bir şekilde taşıyabileceğini düşündüğüm; gitar, piyano ve kemanı iyi derecede çalabilen, geleceğin iyi müzisyenlerinden; aranjör.

bu adamın sesi de, gerçekten muhteşemdir. ilk defa, unutamam ile dinlemiştim, adamın ciğerini parçalıyor, geceleri gözlerden akan bir iki damla yaş ile, yalnızlığı paylaştırıyordu sizlere. amma velakin, bir de uzay heparı sonsuza daki, karanfil yorumunu dinledim ki, iki tane parçaya iflah olmayacağımı anladım. böyle düzenlemelerle, böyle parçalar söylesin; böyle yorumlasın parçaları, canımı yesin. karanfil yorumu mutlaka dinlenilmelidir.
karanfil şarkısını mükemmel seslendirmiş müzisyen.

albümü de geliyormuş, güzel sezen şarkıları dinleyeceğiz güzel sesinden...
aşık olunası muhteşemlikteki insan, ses.

ankaralıdır. 2 kasım 1980 doğumludur. hayatında aldığı tek müzik eğitimi sanırım 6 yaşında 2 yıl boyunca aldığı klavye dersidir.

ozan doğuluyla müzik kariyerine başlamıştır. ozan doğulunun sezen aksuyla tanıştırması üzerine bahane albümünda yer almıştır. iki delilik bir arkadaşına ait olup sezen aksu dan başkası söyleyemez demiş ve sezen'i ikna etmiştir.

kendisi aynı zamanda hacıdır. annesiyle birlikte hacca gidip dini vazifelerini yerine getirmiştir. çalışmaları esnasında ezan sesini duyunca bütün sesleri kapatırmış..

ayrıca malesefe mi desem ne desem 1 kasım da sinem gedik adlı hanım kızımızla evlenmiştir.
hepsi adlı gereksiz grubun hepsi bir adlı gereksiz dizisinde sarı dip boyası gelmiş saçlarıyla,zengin,yakışıklı,süper aranjörü oynamıştır.beni dertlerden derde sürüklemiştir. * * öyle bir dizide öyle bir halde ne işi var anlamlandıramadım. ''Karanfil'' ile bir ilah olmuştu ancak aynı hızla düştü.
ayıptır söylemesi bi nev'i eniştemdir kendisi. en yakın arkadaşımın ablasıyla evlenmiştir kasım ayı içerisinde. ben de dün evlerine hayırlı ola diyerekten bir izyaret gerçekleştirmişimdir. gözümün önünde öküz gibi gitar çaldığını görünce hayalet sevgili irem'den daha fazlası olduğunu anlayıverdiydim zaten. çokta makara adamdır. anlattığı fıkrayı birazdan yaran fıkralar bölümüne geçecektir.