bugün

turkiye cumhuriyeti'nin geldiği, geleceği durumlardan sorumlu insanlardan biri olan politikacı. başarısız ve inatçı bir cumhuriyet halk partisi genel başkanı.
solculukla uzaktan yakından ilgisi olmayan, hizipleriyle ünlenmiş, herhangi bir olay olduğunda genelkurmayın o olaya bakışını öğrenmeden yorum yapmayan, çapı dar bir politikacı...
özhan canaydın gibi başında bulunduğu kurumu düzgün yönetemeyip genel kurullardaki taktikleriyle hep başta kalan, ama sonuçta kendi kurumuna zarar veren insan...
ana muhalafet partisinin boş konuşarak ülkeye zarar veren anası.
tam bir borsa kurdu olan siyasetçidir.hisselerinin yükselmesi için piyasayı parmağında oynatan hop düşürüp hop kaldıran cumhuriyet halk partisinin yaşlı ama pek genç görünen genel başkanı.
mr. "muhalefet için muhalefet (veya inadına muhalefet)"
-göze giren şemsiye açılmaz
-kim diyor efendim açılmaz diye ben açarım.çocuklar getirin ordan bir şemsiye bakim *
chp nin daha iyi baskanlara layik olmasina ragmen suanki hukumette daha temiz siyasetci bulamadigim lider
alternatifi olmayan olsa bile ortaya kendini koymayan ya da bazı çevrelerce koyulmak istenmeyen insan. Şu anki siyasetçiler arasında en düzgün,en efendi,en kurt olanıdır. En azından köpek değildir. Birileri gibi şeyhinin eteğine yapışmamakta,birileri gibi her gün parti değiştirmemektedir.
enerji bakanlığı yaptığı dönemde başbakan ecevit makamında paltosuyla otururdu. muhalefet hayatı adnan menderesin boğazına yapıştığı gün başlamış ve de ömrünün sonuna kadar sürecektir. hiçbir yapıcı hareketi yoktur. "sen bu halk için ne yaptın" sorusuna cevap veremeyecek kişidir.

deniz baykal Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.