bugün

turkiye cumhuriyeti'nin geldiği, geleceği durumlardan sorumlu insanlardan biri olan politikacı. başarısız ve inatçı bir cumhuriyet halk partisi genel başkanı.
solculukla uzaktan yakından ilgisi olmayan, hizipleriyle ünlenmiş, herhangi bir olay olduğunda genelkurmayın o olaya bakışını öğrenmeden yorum yapmayan, çapı dar bir politikacı...
özhan canaydın gibi başında bulunduğu kurumu düzgün yönetemeyip genel kurullardaki taktikleriyle hep başta kalan, ama sonuçta kendi kurumuna zarar veren insan...
ana muhalafet partisinin boş konuşarak ülkeye zarar veren anası.
tam bir borsa kurdu olan siyasetçidir.hisselerinin yükselmesi için piyasayı parmağında oynatan hop düşürüp hop kaldıran cumhuriyet halk partisinin yaşlı ama pek genç görünen genel başkanı.
mr. "muhalefet için muhalefet (veya inadına muhalefet)"
-göze giren şemsiye açılmaz
-kim diyor efendim açılmaz diye ben açarım.çocuklar getirin ordan bir şemsiye bakim *
chp nin daha iyi baskanlara layik olmasina ragmen suanki hukumette daha temiz siyasetci bulamadigim lider
alternatifi olmayan olsa bile ortaya kendini koymayan ya da bazı çevrelerce koyulmak istenmeyen insan. Şu anki siyasetçiler arasında en düzgün,en efendi,en kurt olanıdır. En azından köpek değildir. Birileri gibi şeyhinin eteğine yapışmamakta,birileri gibi her gün parti değiştirmemektedir.
enerji bakanlığı yaptığı dönemde başbakan ecevit makamında paltosuyla otururdu. muhalefet hayatı adnan menderesin boğazına yapıştığı gün başlamış ve de ömrünün sonuna kadar sürecektir. hiçbir yapıcı hareketi yoktur. "sen bu halk için ne yaptın" sorusuna cevap veremeyecek kişidir.
yorumsuz

DiYARBAKIR VE SAMSUNA DESTEK

Baykal, Turkcell Süper Liginde sona gelindiğini Diyarbakırspor ile Samsunsporun küme düşecek olmasının kendisini üzdüğünü belirtti.
Diyarbakırspor ile Samsunsporun mutlaka ligde kalması gerektiğini ifade eden Baykal, Türkiyenin buna ihtiyacı olduğunu söyledi. Baykal şöyle konuştu:
"Hiç kimse kuraldı, ilkeydi, federasyondu demesin. Önemli olan Türkiyenin barışı ve kardeşliğidir. O barış ve kardeşliğin gerektirdiği düzenleme yapılmalıdır. Spor bir araçtır, amaç değildir.
Bizi barışa, kardeşliğe götürecek, birbirimizle yarışmamıza, birbirimizi anlamamıza, birbirimizle bütünleşmemize yardımcı olacak böylesine etkin bir imkanın ortadan kaldırılması, Türkiyenin bu imkandan kendisini mahrum etmesi çok büyük yanlışlıktır. Kendinize af çıkarıyorsunuz, kendi uygun gördüğünüz kesimleri af ediyorsunuz, teröristlere af çıkarıyorsunuz... Teröristlere af çıkaracağınıza, Diyarbakırsporu lige alın." Orta Karadenizin en önemli kentlerinden Samsunun futbol takımının da lig dışında kalmasının üzüntü verici olduğunu ifade eden Baykal, "Bu iki takımı sahiplenip, lige taşıyacak bir düzenlemeye CHP olarak katkı vermeye hazır olduğumuzu ilan ediyorum. Diyarbakırsporu, Samsunsporu da Türkiyenin birinci liginde görmeye ihtiyacımız var. Bunun gereği neyse yapılmalıdır. Federasyon üzerine düşeni yapmalıdır. Muhalefet olarak üzerimize düşeni yaparız. Kimse, bize yarışmaydı kuraldı demesin. O kuralları herkesin, nerede, nasıl, niçin ihlal ettiğini çok iyi biliyoruz.
deniz gezmiş'in adını lekeleyen adam.
Hem kendi ve hem de ülke geleceği için CHP'nin acil olarak kurtulması gereken başkanı.
Atatürk'ün öldüğü yıl doğmuştur.
(bkz: gelen gideni aratır)
konuşmada baya zorlanan bir parti başkanı..
bakkal-buyur abi
baykal-diyarbakırspor küme düşmesin
bakkal-efendim ağbü!!??
baykal-hayır diyarbakırspor küme düşsün
bakkal-kaç ekmek veriyim emmi???
baykal-vacgectim lig küme düşsün, nıhhahahaaa
aslı baykal ın baba dediği kişi.
atatürk çizgisinde siyaset yapmaya çalışan muhalefet lideri.

etid: bir çarşaf açılımı meselesi var. onu kaydettik bir yere.
yurdum insanının hırsız,dolandırıcı,vatanı satan,satmakla gurur duyan siyaset adamcıklarına alışık olmasından dolayı kıymeti bilinememiş siyaset profesörü siyasetçi.%1 oy alan partimsileri saymazsak iktidarı yakalayamayan bir o kalmıştır. ve yakalayanların neler yaptığı da ortadadır.deniz baykal ilginç insandır.türkbank olayı için hükümeti düşürmüş ve barajın altında kalmıştır ceza olarak, tek suçu bazı şeyleri önceden görmektedir.o zaman böyle cezalandırılan insan sonradan ne kadar haklı çıkmıştır banka olayları göstermektedir.bu sayede konuya bağlı devlete binen yük 17 ile 20 kat arası artmıştır ama boşverin burası türkiye.dikkat edin baykal her söylediğinde tu kaka edilmiş ama 2 seneye kalmadan haklılığı ortaya çıkmış ama olan olmuş bankalar batmış ve daha nice olaylar yaşanmıştır.halkta baykala bunları önceden görüp söylemenin cezasını vermiştir.gelelim hizip meselesine.hizip ne demek desem kaç kişi anlamını bilir bilemiyorum ama hizip kendi yandaşlarından oluşan bir ekiple yani yanındakilerle hareket etmektir ve onları kollamaktır.haklı da haksız da olsa böyle yapmak değildir tabi ama bunu yapanlarda vardır.bunun en güzel örneği için ve transferin kralı için (bkz: recep tayyip erdoğan)
2003 seçimlerinde yaptığı flaş transferlerle ve bir kongreye "ricky martin şarkısıyla" çıkmasına rağmen bir türlü değeri anlaşılmamış siyasi kişilik...
kızı aslı baykal'ı genç yaşta profesör yapıp akdeniz üniversitesi tıp fakültesine yollayan kişi.
peleyi getirmesini istediğimiz sporsever.
trt de akşam haberlerinde izlediğim bir haberde Sivas ili Divriği ilçesinde yaptığı konuşmada akp'nin eğitim sistemini eleştirerek(sanki kendi varken farklı bir şeyler yapmış gibi..)iktidara geldiğinde öss sınavını kaldırma vaadinde bulunmuş, gene akp'nin öğrencileri özel okullara yönlendirmesiyle devlet okullarının kötüleştiğini söylemiş ve en çarpıcı cümle olarak da ''öğretmenlerinin kalitesinin düşük olduğunu söyleyerek'' yüzbinlerce öğretmene, onları yetiştiren üniversiteye, üniveriste hocalarına resmen hakaret etmiş, bazı şeyleri kazanamamanın insanı ne hale getirebileceğini gözler önüne sermiş büyük önderimiz Atatürk'ün kurduğunu söylediği partide nasıl başkan olduğunu anlayamadığım şahsiyet..
tam bir politika insanı. boş ya da dolu, önemli ya da önemsiz, her şekilde her şeye bir cevabı olan siyasetçi. chp'yi soktuğu durum çok üzücü. daha önemlisi soktuktan sonra bile, bu partinin asil bir şekilde yerine getirmesi gerektiği muhalefet olgusunu layıkıyla yerine getirmeyen kişi.
parti içi demokrasi kavramından bihaber zat-ı muhterem! (bkz: işine gelmemek)