1. 1.
  (bkz: çağrı) ve (bkz: çöl aslanı ömer muhtar) filmlerinin yönetmeni..filmlerindeki etkileyicilik sayesinde mekke nin fethini yeniden yaşadık..italyanlara kök söktürdük libya da..kendisi cia ya da mossad aracılığı ile *ürdün ün başkenti ammanda bombalı bir saldırıda öldürüldü..kendisi istanbul un fethini çekmek isteyip kaynak arıyordu..*
  4 ... baudelaire
 2. 2.
  istanbul un fethi ni çekmenin en büyük arzusu olduğunu belirten insandır." param olsun şerefsizim ilk işim abi" diye moral verilesi yönetmendir.
  3 ... fewzi1907
 3. 3.
  meşhur halloween serisinin, ikinci filmden başlayarak, idari yapımcılığını * üstlendiğini de belirtelim merhumun...
  1 ... cryptic
 4. 4.
  türkiye de çağrı ve ömer muhtar filmleriyle tanınmış büyük yönetmen. 1930 da suriye doğmuştur. bir ara istanbul un fethini film yapar mısınız diye sorulunca gerekli platoların kurulması halinde seve seve yöneteceğini belirtmiştir. ama hiç bir girişim olmamıştır. götü boklu amerika en aptal savaşlarını bile film yaparken bizim tarhimizdeki en önemli iki savaştan biri olan * istanbul un fethini çekememiz çok acıdır. * konuya dönersek 2005 te amman da hain bir terörist saldırı da vefat etmiştir.
  3 ... pascalaga
 5. 5.
  (bkz: er risale)
  (bkz: çağrı)
  ... merakli
 6. 6.
  el kaide'in mısır'da düzenlediği bombalı saldırıların birinde, karambolde ölmüştür.
  ... maksat muhabbet
 7. 7.
  2005 yılında ürdün'deki israilli turistlere karşı düzenlenen ve el kaidenin üstlendiği bir bombalı saldırıda kızıyla birlikte hayatını kaybetmiştir.hemen sonrasında el kaide onu islam şehidi olarak ilan etmiştir.
  bu olayın bir trajik yanı da islam dünyasının nankörlüğüdür.islamiyetin reklamını en iyi şekilde yapıyorsunuz, kansız ve savaşsız bir şakilde insanlara tanıtıyorsunuz.sonra da sizinle aynı dinden olduğunu söyleyen insanlarca öldürülüyorsunuz.medya da bu olayın üzerinde durmuyor, herşey unutulup gidiyor.
  1 ... strangerthanparadise
 8. 8.
  ölümü el kaide nin ne bok olduğunu kanıtlayan doğunun büyük yönetmeni.
  1 ... panikadam
 9. 9.
  pek bilinmeyen yönlerinden biri çektiği iki islam içerikli film ile fas'ta muazzam bir sinema endüstrisi bırakmış olmasıdır. gerek the message, gerekse omar muhtarfilmlerinde her ne kadar hollywood tandanslı elemanlar çalışmış gibi görünse de, bütün asistanları fas'tan seçmiştir. o ekip daha sonra kazablanka sineması olarak anılabilecek bir sinemayı ayağa kaldırmıştır. akkad, ayrıca film akademisi'nde ders verebilecek kadar kuramsal bir sinemacıydı. son olarak sadece onun kanı bile üsame denen şerefsizi sonsuza kadar cehennemde yakmak için yeterlidir.
  2 ... antilopyawrusu
 10. 10.
  tesadüfen(!) onun oturduğu çay bahçesi civarında bombalı eylem düzenlenmiş, terörist saldırı sonucu kızıyla yan yana hayata gözlerini yummuştur. the message, ömer muhtar gibi iki klasik hediye etmiştir sinema dünyasına. eğer öl(dürül)meseydi. istanbul’un fethini çekme hayali varmış. “islam medeniyeti kahramanlarla doludur fakat filmleri çekilemez” tabusunu yıkmıştır bir nebze. o da bizim kahramanımız olmuştur.

  şimdi onun hayali olan film recep ivedik yapımcısı fatih aksoy tarafından çekiliyor. bugünler de ikinci fragmanı yayınlandı. animasyon ve efektler gayet başarılı gibi ama vermesi gereken duyguyu veremez gibi geliyor bana. mustafa akkad gibi metaforlar veremez, sulandırır filmi. biz de mustafa akad’ı yad eder, hakiki sanatçılar ölmemeli diye düşünürüz. dudaklarımızdan kelimeler aceleyle dökülüverir: huzur içinde yatsın! kabri cennet bahçelerinden bir bahçe olsun.
  2 ... mehmedayaz