bugün

entry'ler (2924)

esra bilgiç

1992 doğumlu ve o da bizim gibi iibf'li... uluslararası ilişkiler okuyor. Daha ilk dizisi, çok taze... fakat rolüne yakışıyor. instagram'da paylaştığı fotoğrafların dizideki halime sultan karakteriyle tabi ki hiç ilgisi yok. Beni de ilgilendirmiyor zaten. Diziyi bozmasınlar da...

göç uzman yardımcılığı

daha bir kaç sene önce kurulmuş içişleri bakanlığına bağlı göç idaresi genel müdürlüğünün bünyesinde çalıştırdığı uzman kadrosu. merkez göç uzman yardımcılığı ve taşra uzman yardımcılığı olan il göç uzman yardımcılığı şeklinde iki senedir düzenli olarak alım yapıyor.

en sevilen günahlar

hayatta güzel olan çoğu şey günahtır. bundan dolayıdır ki ahireti kazanmak kolay değil. fakat şöyle de bir şey var: günah olan şeyler de hep masraflıdır. dolayısıyla ahiret ucuzdur. kazanmasını bilene...

4 yıllık üniversiteyi 3 yılda bitirmek

bir sene okulu erken bitirmeye yarar. erkekler için askerlik tecili bir sene evvel işlem görüyor. böyle de bir sıkıntısı var. aman dikkat.

bursa fırtınası

izmit'te "biri çatıya mı ayak bastı, kim vurup duruyor duvara?" dememe sebeb olan rüzgar... Bursa'nın kışı da hiç çekilmez. 4 sene çektim.

vip kahve

Fena değil aslında ama fındıklısının garip bir kokusu var. Bim'in on beş kuruşluk nesgayfesidir.

ebu zerr

Hayatı "Yalnız Kahraman Ebu Zerr El Gıfari" isminde bir film ile Reha Yeprem tarafından canlandırılmıştır. Youtube'da tek parça halinde mevcut. Ben izledim. Gayet iyiydi. Tavsiye ederim.

sözlük yazarlarının şu an aklından geçenler

(bkz: atanmam için ders çalışmam lazım)

gökten indiği sanılan kitaplar

Gökten inildiği sanılan ibaresinde bir sorun yok. Hakikaten öyle sananlar var... Gökten inmedi kuran-ı kerim. Cebrail vasıtasıyla her ayet peygamber efendimize vahiy geldi. Peygamber efendimiz de o ayetleri vahiy katiplerine yazdırdı. Daha sonra bu ayetler bütünleştirildi.

birden fazla izlenmesi gereken filmler

(bkz: veer - zaara)
(bkz: black)
(bkz: kabhi khushi kabhie gham)

amerikan dizilerin ahlaksızlığı yayması

Amerikanlara özgü bir özellik değildir.

örnek; kaybedenler kulübü, ıssız adam ve diğerleri.

Ne Amerikanları övüyorum ne de bu filmleri eleştiriyorum. Aksine severek izlemişimdir. Yani peki seks, içki, küfür içeren filmler ahlaksızlık yayabilir mi ? eşşek kadar adamsın bu üçünü bir arada görmedin mi bu yaşa kadar ahlakın bozuluyor. çocuksa ahlakı bozulan ailesi engel olur.

iibfdestekbekliyor

An itibariyle iibf mezunlarını twitter'da buluşturan etiket.

300binmezuna40binatama

iibf mezunlarını bir arada toplayan twitter etiketi.

pepenin babası

Pepe'nin halasının oğlunun dayısıdır. ayrıca dayısının da eniştesidir. ve ayrıca pepe'nin amcasının oğlunun amcasıdır da kendileri.

(bkz: deniz aile kasabı)

17 eylül 2013 galatasaray real madrid maçı

Azerbeycan kanalı AZ TV'den izlenebilecek müsabakadır. Hiç fena değil *

http://www.canlitvx.com/az-tv-canli-izle/

maliye bölümü

Türk insanının %90'lık diliminin kamu sektöründe çalışmayı düşündüğü şu devirde, okunması tavsiye edilen bölüm. işletme-iktisat da okunabilir yalnız işletme maliye'dan daha gereksiz bir bölümdür. iibf'deki en işe yarar bölüm Maliye'dir. Bunu diğer bölüm öğrencileri de inkar etmez. Hatta "Keşke bende maliye okusaydım" diyen nice çeko, kamu yönetimi, işletme v.b. okuyan arkadaşım oldu.

Ha... Şöyle de bir şey var. Eğer ben kpss'de çıkan derslerin çoğunu görmeden dersaneye giderek hallederim diyorsan, kamu yönetimi veya siyaset bilimi ya da uluslarası ilişkiler de okuyabilirsin....

göksel

Uludağ üniversitesi öğrencilerine geçtiğimiz akşam unutulmaz bir konser ziyafeti sunmuş şarkıcımız. Çok tatlıydı lan. Hala taş.

fen ve edebiyat fak vergi müfettişi olmasına hayır

şaka gibi. cidden şaka gibi.

ben 4 yıl boyunca kamu maliyesi, vergi hukuku, türk vergi sistemi, vergi denetimi gibi dersler alayım. maliye okuyayım. adamın biri gelsin çıksın: neden fen edebiyat mezunu bu işi yapamasın desin ?

mesleğin adı vergi müfettişliği... yeterince dikkat çekici sanırım derslerin adları da.

memur alımı yapan kurum: maliye bakanlığı. okuduğumuz bölüm maliye.

biz ne anlarız beyitten. ne anlarız şiirden. Siz vergi deyince ne anlıyorsanız o kadar anlarız.

sırf kariyeri, dolgun bir maaşı var diye neden olamayalım demeyin allah aşkına. herkes işini yapsın.

ama size bir şey demiyorum kardeşim. siz de haklısınız. başımızdaki yöneticilere, böyle bir yasa çıkaranlara lanet olsun!

muhammed in günahları

yine bir zırva.

tıpkı şurada olduğu gibi;

(bkz: geleneksel islam da şefaat inancı ve gerçekler/#18816012)

yalnızca konu farklı. düşünce, bakış açısı aynı...

orhanozturhan

görsel