1. 1.
  (bkz: er-risale)
  1 -1 ... child
 2. 2.
  islam ın elde tutulan tek filmi*.
  bundan 20 küsür önce çekilen müzikleri ile insanı derinden etkileyen kaliteli yapım. peygamberimizi ve dört halifeyi göstermeden çekilmiştir aynı zamanda; fakat bu durum filme ve islama karşı değişik bir esrarengizlik katmıştır.
  4 -1 ... med cezir
 3. 3.
  islamiyet doğuşu ve yayılışı'nı çok güzel anlatan, islami duyguları kabartan, peygamber efendimiz*'e olan saygıyı ve sevgiyi bize hatırlatan başrolünde anthony quinn'in oynadığı 1976 yapımı muhteşem film.
  1 ... leoking
 4. 4.
  ingilizce ve arapca olmak uzere, farkli oyuncularla, iki farkli cekimi yapilmis olan; islamiyetin dogusunu anlatan guzell bir film... 1976 yapimidir...
  1 ... victor
 5. 5.
  orijinal versiyonunu

  https://video.uludagsozluk.com/v/the-message-3087/  linkinden izlemek mümkündür.
  1 ... muhayyil
 6. 6.
  müziği oscara aday olan film.
  1 -1 ... sex files
 7. 7.
  anthony quinn'in oynadığı "the message" filmi islam dinini avrupaya tanıtmak amacıyla çekilmiş, sinematografik olarak üstün bir filmdir.türkçeye "islamiyetin doğuşu" olarak çevrilen filmin ise kadrosu tamamen müslüman oyunculardan kuruludur.iki filmi de aynı yönetmenin yönetmiş olması durumu ise apayrıdır,gayrimüslimlerin müslümanlardan daha iyi oynamış olması durumu da daha bir apayrıdır.bu filmi hemen hemen çözümlemek,eleştirmek zordur.çünkü;bu film kendisini seyreden izleyiciye öyle bir baskı kuruyor ki filme hükmedip kusurları ortaya çıkarmak gerçekten de güçleşiyor.
  4 -1 ... don dom can
 8. 8.
  an itibariyle kanal d'de yayınlanan, yüzlerce kez izlenesi başyapıt.
  2 ... thaliia
 9. 9.
  prison break dizisinin ikinci sezon 15. bölümünün adı.
  1 ... dark darkest darko
 10. 10.
  filmin süresi 177 dakikadır.
  2 ... notrinova