1. 1.
  sirf bir cagri filminde oynadi diye musluman aleminin "anthony quinn muslumanmis, gecen gun oruc tutarken gorulmus, set arasinda namaz kiliyormus, elinden tesbihini dusurmuyormus, oscar toreninde allaaah diye bagirmis" dedikodularina maruz kalan, hatta bu dedikodularin ars-i alayi asmasi uzerine olmeden once "ben musluman degil, hiristiyanim" aciklamasi yapma ihtiyaci hissetmis aktor. ee oyle kolay degil tabii, bize pacayi bir kere kaptiran kolay kolay kurtulamaz.

  aslinda bizim sorunumuz su: filmle gercegi ayird edemiyoruz. seneler senesi analar, bacilar sinema salonlarinda bir turlu izdivaclari gerceklesmeyen biri fakir digeri karun gibi zengin iki gence agladilar. cakir diye bir sumuklu senaryonun gidisati geregi olunce yedi duvel mevlut okuttu, kuran okudu olusunun ardindan. e bu durumda bize gore, bir musluman filminde oynayan sozum ona gavur mutlak surette mumin olur. kaptan cousteau'yu da musluman yaptik zaten giyabinda, adam neye ugradigini sasirda garibim.
  8 -1 ... laz pacino
 2. 2.
  bir sürü radikal müslümanı oynayıp da müslüman olamayan aksine karı-kız-götür ve ye-iç-canlı müziğe eşlik et-yat felsefesini ziyadesiyle benimsemiş aktör. buradan maşallah diyorum adam harbici aktörmüş oynadığı rollerden hiç etkilenmemiş.
  3 -2 ... shrek
 3. 3.
  cagrı filminden sonra islamiyeti secmek isteyen ama amerikan hükümetinin baskısı ve tehditi sonucu olamayan,bu söylentileri cürütmek içinde zorla magazin dünyasında hatunlarla pozlar verdirilen aktör.
  3 -3 ... karpuzkabugu
 4. 4.
  (bkz: sarığın nerde)*
  (bkz: cem yılmaz)
  1 -1 ... scarface
 5. 5.
  oynadığı "çağrı" ve "çöl aslanı" filmlerinden sonra müslüman olduğu dedikodusu ortaya çıkan, ancak bunu reddeden, "müslüman olmadım ama müslümanlara karşı olan düşüncelerim değişti." diyen rahmetli oyuncudur.
  3 -1 ... fewzi1907
 6. 6.
  ramazanın gelmesiyle birlikte tv kanallarında 30 gün boyunca sabahtan akşama çağrı filmiyle sık sık izleyeceğimiz merhum aktör.
  1 ... krmyrdsn
 7. 7.
  geride 2 oscar ödülü, 13 çocuk ve 200'ü aşkın film bırakmıştır.
  bir de çağrı filminin her izlenişinde oyunculuğuna duyulan hayranlık ve hz. hamza(ra) sevgisi...
  4 ... muhayyil
 8. 8.
  (bkz: aq)
  ... karga
 9. 9.
  http://www.bigglook.com/b...cinema/unlu.asp?fuid=1926
  ... mulayim
 10. 10.
  1915 doğumlu 2001 yılında hayata veda eden meksika doğumlu müthiş yetenekli aktör.

  köylüden ihtilalciye, ressamdan büyücüye, boksörden boğa güreşçisine, gangsterden kovboya her rolü oynayabilen, aynı zamanda notre dame'ın kamburu, gauguin, papa veya hazret-i hamza olabilen ve 60 yıllık sinema kariyerine 100 den fazla film sığdırmış sinema tarihinin gelmiş geçmiş en büyük oyuncularından biri.
  5 ... fata morgana