1. 1.
    Duygu UZEL'in toplumun dayattığı baskılara direnmeye çalışan tüm kadınlara armağan ettiği romanıdır.

Mor menekşelerin annemden çok ilgi gördüğünü bildiğinden olsa gerek, babam ne zaman anneme sinirlense, elini ilk onlara atardı. Menekşeler, babamın hışmından kurtulmayı başarırlarsa annemin emeğinin karşılığını veriyor, kendilerini çiçeklerle donatıyorlardı. Babamın hışmından kurtulamadıklarında da, ise kendilerini parçalanmış halde sokakta, kaldırımın üzerinde buluyorlardı. Böyle zamanlarda ben devreye giriyor, süpürmek bahanesiyle dışarı çıktığımda, en az zarar görenleri saklıyor, anneme getiriyordum. Annem de onları sil baştan, canlandırma savaşma giriyordu... Kavgalı sokakları, huzursuz ilişkileri, tüm kenti esir almışsın. Esir etmişsin tüm gül bahçelerindeki tomurcukları. Tomurcukların rengiyle aynı gözlerindeki alev. Gözlerindeki alev yaktı silik hayalini, tüm kenti, beni ve kirlenmişliğimi... Aradan yıllar geçti. Yine ılık bir bahar akşamı yüreğimin yolculuğa çıktığı ana kadar umutsuz bir tutkuyla baktım kendime. Bir gün yeşil bir dal filizlenir de üzerimdeki kirliliği onun kökleriyle birlikte gömerim diye... O zaman mor menekşeden bir tarla gibi olur içinde dolu dizgin koşarak yaşayacağım dünya... *
    1 ... vend avesta
  2. 2.
    (bkz: gebzespor)*
    ... akmai
  3. 3.
    yamulmuyorsam:

(bkz: hacettepespor)
    1 -1 ... vanti lator
  4. 4.
    (bkz: real madrid) *
    -1 ... enes
  5. 5.
    trt de yeni başlayacak olan dizidir. fragmanında ki konuşma güldürmüştür.

--spoiler--
    b: oğlum kalk hadi yat sen.
    ç: olmaz baba. ya dolaptan adam çıkarsa.
    a: heh çok iyi yaptın oğlum. annen ayıklasın şimdi pirincin taşını.
    --spoiler--
    2 ... milenyumun ilk ergeni
  6. 6.
    (bkz: fiorentina)
    3 ... kingofcomedy
  7. 7.
    serdar akar'ın yeni dizisi. Hikaye 1950'ler de Ankara'da yaşayan 3 Kabadayı Hayali Ömer*, Kabadayı Akif* ve Sarı Fikret* üzerine. Dizi kadrosunda namlı kabadayı Fakir Şükrü rolünde Güven Kıraç ve Zafer Algöz'de bulunuyor.
    ... beyaz nouma
  8. 8.
    bu akşam 20:00de trt 1 de 2. bölümü yayınlanacak dizi. özellikle güven kıraç namlı kabadayı fakir şükrü karakteriyle memduh başkanı aratmıyor. gene döktürüyor. 3 eskitepeli gencin, kabadayılığa varan serüvenide ilgimi çeken, gayet şükela bir senaryo. özellikle geçtiği zamana ve birkaç karakterine dayanarak söylüyorum ki bir kabadayı hikayesinin içinde mübadele konusunada değineceğini düşünüyorum.

--spoiler--
    fakir şükrü : arkadaş içmez.

arap: neden imam mı?

fakir şükrü: olmadı bu arap. isteyen içer, isteyen içmez. insanlar farklı olacak ki hayatın güzelliği olsun.
    --spoiler--

--spoiler--
    fakir şükrü: ismin nedir senin?

ermeni vatandaş: irfan beyim.

fakir şükrü: nasıl ya? ermeni değil misin sen, gerçek ismini söyle.

ev: osef.
    --spoiler--

--spoiler--
    - arkadaşın lakabı dedodur.

milletvekili: dedo, suyun öte tarafındansınız demek.

dedo: suyun o tarafı, bu tarafı kalmadı. ben bilmem oraları, angaralıyım ben.
    --spoiler--

--spoiler--
    çapa: beyim izin verirsen ben arkadaşa irfan diyecem.

fakir şükrü: siyaset yapma çapa. adamın ismi osefmiş.
    --spoiler--

objektif bir şekilde suya sabuna dokunacak dizi.
    4 ... beyaz nouma
  9. 9.
    ilk başta, ankara'yı anlatan bir dizi olduğunu öğrendiğimde, sırf ankara hatrına izlemeye başladığım dizidir. lakin artık müptelası olduğum bir dizi haline gelmiştir.
    1 ... ankyra
  10. 10.
    trt'nin leyla ile mecnun dizisi öncesi yayınladığı dizi. daha çok kadro zenginliğiyle dikkat çeker.ne anlattığına henüz vakıf olamadığım; leyla ile mecnun dizisinin hatırına baktığım dizi.
    ... bingol1000gol