bugün

fernando ribeiro isimli vokalistleri olan gotik metal grubu .

ayrıca wolfheart gibi bir albüm yapıp gönlümüzün tavanına vurmuşlardır vakti zamanında ...
Dunyaya gelmis gecmis en karizmatik, en muhtesem ve urpertici ses ve goruntuye sahip; ozellikle sahne sovlariyla kendine hayran birakan adami Fernondo'nun vokalistligini yaptigi, 16 Ocak 2004 tarihinde verdikleri konserle beni benden alan saygi duyulasi grup.
Ayrica sarki sozleriyle de diger bir cok gruptan farkli bir yer edinmeyi basarmislardir;

For the dawn of Knowledge has a Southern Sign
Delfos will once again desveil its light
And those with eyes will drink this precious wine
But for the blind, Ignorance shall be the only sight!

To our strenghtening I will re-affirm:

I worship thee. They are my Shield.
And their message I shall reveal.

Because: "Quod sciptum, Scripsi!"

And this Southern blend of esoteric sapience
This sensual Mediterranic Philosophy
Will be the only and holy science
And these lines both dream and prophecy!

"Ecce Homo!" - Those you'll call the Wise
Who will destroy this pitful hole of common sense
of desrespect for the true occult devise
Those who from, the lambs, shall feel the sharpened spears of
Intelligence!

I worship thee. "Quod sciptum, Scripsi!"
I worship thee. "Consummatum est!"
Tenebrarum Oratorium (Andamento I / Erudit Compendyum) [Under the Moonspell]
dave gahan'a acaip benzeyen bir ses tonuna sahip grup.
love crimes dışında pek bir icraatını görmediğim eski gothic metal grubu.şu aralar yaptıkları müziği çözemedim pek ama keşke progressive takılsaydılar daha bi...
yunanistan' gitme sebebi. (bkz: hey gidi günler)
Vampiria şarkısındaki

depart now on your bright wings
the world envy
the skies have always seduced you
precious queen
and you know your time has come
to fly away with me, so far...

kısmı ile bizi kendimizden geçiren gruptur.
son albümü memorial 'ın track listi :

01. In Memoriam 01:26
02. Finisterra 04:09
03. Memento Mori 04:28
04. Sons of Earth 01:52
05. Blood Tells 04:09
06. Upon The Blood of Men 04:55
07. At The Image of Pain 04:22
08. Sanguine 05:51
09. Proliferation 02:40
10. Once it Was Ours! 04:53
11. Mare Nostrum 01:56
12. Luna 04:43
13. Best Forgotten 6:47
14. Atlantic (Bonus Track) 12:43

http://www.moonspell.com
solistlerinin ayrica birkac tane siir kitabi vardir.
alma materın a dying wish'den calıntı oldugunun soylenmesi uzerine anathema hayranlarını kendisinden sogutan, muzik tarzlarını bir turlu tanımlayamadıgım, turkiyeyi 2 kez ziyaret etmis grup.
LP albümlerinin listesi şöyledir:

1-Under the moonspell
2-Wolfheart
3-Irreligious
4-2econd skin (best of)
5-Sin Pecado
6-The Butterfly Effect
7-Darkness And Hope
8-The Antidote
9-Memorial
solistinin sesinin süper olduğu Portekizli bir grup. Alma mater en harika parçasıdır.
Fullmoon Madness adlı parçalarının beşinci dakikanın ikinci saniyesinde başlayan sololarını dinlemeyenler için seve seve önerdiğim grup.
morbid god olan isimlerini 1992 yılında moonspell yapan süper grup
vampiria adlı şarkıları karanlıkta dinlenmesi gereken 1990 yılında morbid adı ile black metal grubu olarak kurulmuş wolfheart adlı albümleri ile dark gotic metal e kaymış portekiz'li takip edilesi gruptur.

Bunların son istanbul konserine telefonunu takside unutan kız arkadaşımın geç kalması yüzünden gidememiştim. Son beşiktaş vapuru kalkana kadar benimle beraber rock pub da takılıp beni teselli ederek, sonra da benim arkadaşın gelmeyeceğini anlayıp beni satmış tüm arkadaşlarıma selam ederim.
http://www.youtube.com/watch?v=Gj1H7Rzw76g
portekizli gothşc metal grubu.en begendigim albumu wolfheart tır. bascı abimiz victor wootenin bir lafından alıntı yapacak olursak ruhla calmak lazım, sadece ellerle degil. sozunu uygulayan gruptur kanımca.
wacken open air 2007 de sahne alacak gruplardan.
dinlerken başka yerlere götüren,insanı kendinden geçiren şarkılara sahip portekizli gothic metal grubu.
(bkz: allah akbar la ella alla)
(bkz: the great silver eye)
çok bilmiş müzik otoritesi pek sayın ağır metalci gubidiklerin black metal mi gotik metal mi olduğunu halen daha tartışdığı grup. ulan sana ne? neyse ne işte, güzel müzik yapıyolar herifler işte. dinle gitsin! ama yok her yerde en baba metal eleştirmeni benim diyen bünyeleri hayatımızdaki bu anlaşılmazlığa da bir son vermek gibi kutsal bir görevi üstlenmiştir.
fernando ribeiro nun bazen göz* makyajını abarttığını düşündüğüm portekizli gothic metal grubu. ayrıca (bkz: vampiria)
18 ağustos cumartesi günü türkiye'deki 3. konserini verecek olan grup.
Summer Rocks Festival ''de 18 ağustosta 22.30 - 00.00 saatleri arası boy gösterecek olan gruptur. * *
bu akşam saat 22.30'da istanbul'u sallayacak olan topluluk.
güncel Önemli Başlıklar