bugün

dün* akşam harika bir konser vermiş güzide grup.
summer rocks'ta beklemediğim çok çok çok güzel bir performans sergilemiş grup.
alma mater mucizesini yapmışlar susulup hayran kalınası müziğin icracıları.
hacettepe sozluk yazarlarındandır.
Tenebrarum Oratorium şarkısıyla insani çarpabilecek hayvani solistli bir grup. o solistin sesi dinlenmeden ölünmemelidir.
adüsözlükte de görenler olmuş. bir de uludağa çıkmış diyorlar...
gothic metal'in mihenk taşlarından olan müzik grubu. özellikle Wolfheart, Sin Pecado ve Irreligious albümleri kesinlikle dinlenmeli. Wolfheart albümleri bana göre gothic metal'in efsane albümlerinden yerlerini almıştır.
beklenen night eternal albümünü 2008 nisan ayında çıkarmışlardır.
dün akşam portekiz - türkiye maçını beraber izlediğimiz portekizli grup. verilmeyen gol için bayağı bi sevindiler. ofsayt bayrağını görünce de gelen ayarlara cevap olarak bira bardaklarının dibini gördüler. ikinci yarı başlarken kalkıp gittiler. allahtan gittiler zaten. yoksa olaylar gelişirdi. *
falco'dan feyzalmış vokaliyle, başarılı bi goth* grup.
hayatımın son üç yılını dolduran muhteşem ve metalmiş şuymuş buymuş gibisinden kalıplara koymaktan kaçındığım gruptur. öyle bir vokalleri vardır ki alır götürür ses tonu ve telaffuzu.
alma matter gibi müthiş,olağanüstü,inanılması zor bir parçayı yaratmış olan gruptur
luna adlı parçasıyla birlikte, ruh dünyamla transa geçtiğim hoş grup.
elimde hali hazırda 18 ağustos 2007 de türkiye konserlerinden kalma playlist bulunan grup...
night eternal albümüyle branşlarında çok büyük ilerleme kaydetmiş olsalarda. kariyerlerinin en coşkulu dönemlerini memorial albümüyle yaşamış olan tapılası grup.
(bkz: night eternal)
hayatımda dinlediğim en sağlam gruplardandır.fernando riberio'nun izleyiciyi kendine kilitleyen sesini,sahne karizmasını anlatmıyorum zaten.ispanyol sempatizanı olarak portekizli bu grubu bir kat daha fazla seviyorum.
altıncı nesil yazardır. candır. sevilir.
portekizin sadece cristiano ronaldo dan ibaret olmadığının resmi kanıtıdır. garip bir şekilde, yıllar sonra bile dinlerken sanki çok özel ve gizli bir ayrıcalıktan faydalanıyormuş hissi uyandıran, en derinlerde gömülü hisleri ortaya çıkaran, adı gibi sihirli, ve en önemlisi ne müziğini gerçek anlamda tanımlayacak bir kelime, ne de benzetecek bir şey bulabildiğim-gavurun deyimiyle unique..
"portekizli bir metal grubu" diyip geçmenin korkunç bir gaflet olduğu bir "şey"dir moonspell. her ne kadar müzik zevkime (kısmen)uymasalarda asla ve asla dinlemeyi bırakmayacağım insan topluluğu. vokalisti fernando amcaya, ayrı bir ilgi duyduğum karizmatik insan. kurt falan olmadı fernando abicim artık ismindenmidir, cismindenmidir pek bilemedim gariii. tamam gotik falanda... (bkz: fakat bir ankaralı turgut olamazlar)
alma mater parçasını allah gibi okuyan adamlar topluluğu.
kariyerilerinin en kötü albümleri night eternal ve memorial olan grup. Maalesef Antidote efsanesinden sonra, pazarlama hadisesi-endişesi işin içine girince (bkz: steamhammer records) bitmiştir. 90'lı yılları yaşamayan güruh bilmez.

Ayrıca 30 Eylül 2012' de Türkiye' de 4. konserini verecek gruptur.
vampiria ve alma mater şarkılarının benim için hiç eskimeyeceği grup.
(bkz: can t bee)
Alpha Noir/Omega White adlı yeni albümü çıkmıştır.

Gerçek şu ki alpha noir, omega white'a göre çok daha etkileyici kendi açımdan, aşkı bulan omega dinlesin bulamayan alpha takılsın. Axis mundi ve opera carne adlı şarkılar yere düştükten sonra kanayan kolumun acısı üzerine acımı ifade etme adına morfin etkisi yapmıştır. Ha bu arada unutmadan belirteyim moonspell'in evrimini bilenler için yegane favori albümüm ''lusitanian metal''dir. ruhun derinliklerine nüfuz ettikten sonra en sevdiğim ve gerçektende
bir final parçası niteliği taşıyan''full moon madness''le konseri duygusal bir soloyla noktalamıştır. Moonspell gibi bir grup ruhumun müziğe olan ihtiyacından doğan semptomlarını dindirebilen en gaz grup olmuştur ve olmaya devam edicek gibi görünüyor.
Galiba onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi bu, http://www.youtube.com/watch?v=hXyVNGNnzVU

not; beni benden almıştır.