bugün

Yorgunluğu gidermek için duraklama.
otobüs yolculuklarında olur. sigar içmenin ne kadar zevkli olduğunun anlaşıldığı anlardan biridir.
ing. break
(bkz: dur bir mola ver)
devam eden bir sürecin belli bir süre durmasına verilen isimdir. örneğin içeride kopan fırtınaların üstüne, girildiği görülen beyinden mantıktan yoksun entry'ler sonucu sözlük yazarlığına ara vermek gibi.
bir cemal süreya şiiridir aynı zamanda. bazı cemal sever ler için anlamak sıkıntılı olabilir..

- Kartallar dolanıyor generalim
- Kartallar dolanır da dolanmaz da Kaç tane vurmuştum Mütarekede Ama düşman demeye dilim varmıyor Zaten böyle durumda ve aşkta Taşınacak silah değildir gurur

- Ölüyorum yüzbaşım ölüyorum
- Bana bak ben yüzbaşı değilim Üstelik birazdan talim var Dört rüzgarı biçen mitralyözlerin Uçlarında gökyüzü mayalanıyor

- Çavuş pırpırların ne mavi
- Görünce kamaştı da ellerim Şah ismail’in üç sevgilisini Gülizar, Gülperi, Arap Üzengi

- Asker su ver asker
- Ben asker değilim nişanlıyım.
basketbol izleme zevkinin reklamlarla berbat edilmesine neden olan bir basketbol gereksinimi.
izmir otobanında yer alan, sıcak çalışanları ve samimi ortamı ile dikkat çeken, otobüslerin yarım saat dinlenme molası için durdukları mekanın ismidir.
http://video.ntvmsnbc.com...4009212207128218074250027
buralarda koşuşturan bir yazar gözüme çarptı geçenlerde ahanda ordaydı...
balığı ağla çevrelemek.
suan ihtiyacim olan sey.
otobüs verecekse bunlaran bebeklere haber vermeyin lütfen.
şehirler arası otobüs yolculuğunda en az 3 saatte bir gerçekleşendir. ihtiyaç şeklinde olanı ortalama yarım saattir.
insanı mutlu eden şey molanın verdiği rahatlama hissi değil, mola vereceğine olan inancıdır; ayrıca mola da işi anımsatacağı için verildiği esnada bir çeşit acı verir

Edit: bilimsel açıklaması, dopamin sadece iyi veya zevk verici bir şey yaparken değil, o eylemin ileride gerçekleşeceği düşüncesiyle de salgılanır
bugünlük bu kadar yazmak yordu 10 dakika kadar. mola sonra aynen devam.
Afyonda verilmemesi gerekendir.
şehirlerarası yolculuklara dinlenmek ve ihtiyaç için yapılan duraklamalar.
-let all go. see what stays.