bugün

entry'ler (95)

fatih ikinci

http://www.facebook.com/p...mp;fbid=10150163057360333 ayrıca bu.

fatih ikinci

http://www.facebook.com/p...mp;fbid=10150163057355333 bu şahıs.

quentin tarantino

asla büyümeyen, çocuk ruhlu ,sinema dehası...birici kural kimse bu adama kötü yönetmen diyemez. niye mi ? çünkü bu herifin herhangi bir filminde asla sıkılmazsınız. ha anlattığı şeyler nedir,önemli midir ,bir mesajı var mıdır ? anlattığı şey kovboyluktur, önemsizidir, hiç bir mesaj kaygısı yoktur. dahası bu herif ciddiyetsizin önde gidenidir.. örneğin bir der untergang filmindeki hitler e bak bi de inglourious basterds dakine.
amma ve lakin sinemanın her şeyden önce bir eğlence olayı olduğunu düşünürsek çok da irdelemeye gerek olmadığını anlarız bu olayı.

son olarak en yakın projesinin kill bill vol 3 (2014) olarak göründüğünü söyleyeyim.

bir kişilik analiz aracı olark face arkadaş sayısı

malum site sayesinde önemli bir sayıdır..öncelikle her zaman her yerde istisnaların olacağını söyleyerek sözlerime başlamak istiyorum..ha burada herkes kendini istisna alanına da sokacak o ayrı, yani kimse kızmayacak, bu da sevindirici. ayrıca burada analiz edilen kişilerin arkadaş sayılarını doğal süreçlerle oluştuğunu varsayıyorum önüne geleni arkadaş olarak ekleyeni analiz etmiyoruz başka bir deyişle.

bu sayıyı 0-99, 100-200, 200-300, 300-400, 400-700 ve 700 üstü olarak gruplandırabiliriz. ve kaideye göre bu grupların herbirinin faklı karakteristik özellikleri vardır.

ilk olarak 0-99 aralığından bahsedelim. evet bu grup isminden de anlaşılacağı üzere en ezik grubumuzdur. bir türlü 3 haneli rakamlara ulaşamazlar, bunlar ezik olmalarının yanında ayrıca geri zekalılardır, arkadaş kaydolmadan önce insan oturur bi hesap yapar dimi ne kadar kişi toplayacağım diye, eğer kurtarmıyorsa girmezsin bu işe, ben bu yüzden hesap açmayan bir sürü insan tanıyorum mesela. evet bu grup genelde profillerine en karizmatik olduklarını sandıkları fotoğraflarını koyarlar ki iyice komik durumuna düşerler ya da bizler (dikkat biz diyorum ;değerli sözlük yazarları hiçbirinizin bu gruptan olduğunuzu düşünemiyorum ,çünkü bunlar tanrının siktir ettiği insanlardır)artık o sayının psikolojik anlamıyla da bu heriflere böyle sıfatlar yüklüyor olabiliriz. genelde bu gruptan gelen arkadaşlık tekliflerini kabul etmeyiz biz normal insanlar olarak ayrıca bu gruptan birinin doğum gününü kutlamak yada duvarına bir şey yazmak bizim için utanç kaynağı olacağından kimseye önermiyorum.

ikinci grubumuz benim de üyesi olduğum 100- 200 aralığıdır. efenim bu aralık da ezik sınıfına sokulabilir, hele kişi kızsa kesin eziktir. bu kişiler kendilerini 0-99 aralığıyla kıyaslayarak mutlu olurlar (şahsen ben bunu yapıyorum). evet daha başaracak çok şeyleri vardır bu kişilerin, açtırlar sosyalleşmeye arkadaşa, bu güne kadar köşeyi dönememişlerdir; fakat bi gün bunu başarabileceklerdir. bi gün taksimden gece eve döndükten sonra ertesi gün facebook a girdikleri zaman "10 arkadaşlık isteği var" iletisini görebilecekledir bu kişiler.doğum günleri kutlu olsundur .

200-300 arasına gelecek olursak..evet bu topluluk aslında en sevilmeyen gruptur. çünkü bir ara formdur kendileri ,alt grup tarafından hiç sevilmezler, 300-400 grubu ise bunların büyük bir kısmına yine ezik gözüyle bakar. bunlara gelince; evet bunlar yeni yeni kabuklarından çıkmaya başlamış, ortalama düz insanlardır.doğum günlerini kutlayıp kutlamamak size kalmıştır.

300-400 evet işte bunlar gerçekten bir sınırı aşarak büyük bir oh çekmiş fakat yine de daha işlerinin bitmediğine inanmış ve bir şeyleri başarmış ilk grubumuzdur..en ideal gruptur kendileri kanımca. kızsa daha bir değeri artar kişinin, çünkü erkek açısından "ne o kadar fazla gereksiz arkadaşı var ne de ezik büzük bir insan" sıfatı bunlara yakıştırılır ki bu da güzel bir şey olsa gerek. bu grubun başka bir özelliği ise facebook daki entellektüel tayfanın büyük bir kısmını oluşturmalarıdır. evet bunlar iyi müzik videoları paylaşırlar yada kısa filmler.. gereksiz siyasi mevzulara yada komik şeylere bulaşmazlar..hepsinin burdan doğum günlerini kutluyorum.

şimdi geldik 400-700 kısmına (yoruldum lan)..şimdi bu kısım öncelikle sevimsizdir,çok bilmiştir, erkekleri megalomandır nerdeyse hepsinde bir greg house hayranlığı tyler durden yada joker fanlığı vardır. bunlar kahraman sevmezler anti kahramancılardır ..ilerde bi gün bunlardan biri olma hayaliyle yaşamasalar da sisteme de bayılmazlar hani, dediğim gibi çok bilmişlerdir. ayrıca bir üst gruptan nefret ederler. vallahi korkulur bunlardan doğum günlerini filan kutlamamak lazım.

evet final grubumuz: 700 ve üstü. eğer normal bir insansanız bu rakama ulaşmanız biraz zor olabilir..herkesin rüyalarını süsleyen bu grubumuzun büyük bir kısmı nihilisttir. erkekleri übermensch dir hiç bişeyin hayranı olmaz bunlar, niçe nin bile. bir şey paylaşmazlar, bu insanlar face e kendilerine gelen arkadaşlık taleplerini cevaplamak için girerler genelede haftada bir yada iki kez. bunlar doyuma ulaşmış canlılardır, bazıları kendi şiirlerini yada aforizmalarını "ne düşünüyorsun" kısmına yazarlar ve genelde tarzları aynıdır ve büyük bir kısmı "lan" kelimesini çok kullanır bu tarz şeylerde. bu heriflerin doğum günleri yoktur.

battlestar galactica

ara ara aklıma gelir...takarım kulaklığımı soundtrack ını dinlerim, dünyaya milyonlaraca ışık yılı uzak mesafelerden bakarım o anda ve tarif edilemez bir huzurla dolarım bir sonun olmadığını bilmekten. evet her şey tekrar tekrar olacaktır başka bir yerde başka bir zamanda...

greg house

(bkz: gregory house)

the last shadow puppets

arkadaş ne varsa eskilerde var söz öbeğini bir kez daha söyletmiştir bana (battlestar galactica ve the prisoner in yeni versiyonlarını izlediğimde söylemiştim... bununla 3 oldu)
işte bu adamlar da 60 lar ve daha öncesinin müziğini yapıyor ve gayette olağanüstü bir şekilde beceriyorlar bu işi..
http://www.youtube.com/wa...u2xkV8J0&feature=fvst çok tanıdık bir melodi.. ben bunu biliyorum diyen varsa.. iyi olur.

nitratex

tanımam etmem..girerim sözlüğe yazacağım bir şey varsa yazarım sonra çıkarken bakarım nitratex bir şey yazmış mı diye sonra da siktir olup giderim...gerçi tarzı rahatsız eder beni ,bir greg house megalomanlığı var bu herifin üzerinde, iticidir ama hakkaten iyi yazar sakınmaz klavyesini.neyse buradan kendilerine azer bülbül den canım yanıyor u gönderiyorum..

4 luni 3 saptamani si 2 zile

görünmez birisi eline görünmez kamerasını almış da 1987 romanya'sını bütün doğallığıyla kaydetmiş dedirten film..bu kadar gerçekçi geldi bana.

mola

http://video.ntvmsnbc.com...4009212207128218074250027

izmir de denize çıplak giren kız

(bkz: duygu öztemir) 27 yaşında ölmüştür.

zall ın birçok yazarı uçuracak olması

(#5775660)

buz gibi havada mini etek giyen kadınlar

soğuk havada mini etek giyerler.

donnie darko

gabriel garcia marquez in yüzyıllık yalnızlık kitabına bolca gönderme yapan film..

aynı kişiyle aynı gün 3 defa karşılaşmak

saçmalıktır.

3 gün hiç durmadan dinlenebilecek şarkılar

3 gün hiç durmadan dinleyebilirsiniz bunları.

kapitalist dünyanın mutlu insanları

(bkz: tyler durden in güzel bir şeyi yok etmek istemesi)

protestocuları protesto etme hakkı

(bkz: protestocuları protesto edenleri protesto hakkı)

kazım koyuncu

bir nükleer enerji kurbanı.

the wrestler

2008 hollywood filmleri içinde en iyilerinden biri diyebilirm...Aronofsky açısından ilginç bir veri keşfetmeme sebep omuştur :şöyle ki bu adama 10 milyondan fazla para vermeyeceksin film için yoksa sıçıyor.

Pi : $60,000
Requiem for a Dream: $4,500,000
The Fountain: $35 million
The Wrestler: $6,000,000