an itibari ile çatır çatır başlıkları ve entryleri yok etmekte olan birimdir. belki yetkililerdir yapan bilinmez. sol tarafta dönen oytun yetkili olsun olmasın tartışması mı fişekledi bilmiyorum şu anda 4 entry uçtu gitti gök yüzüne doğru *
Son 285 entrydir bir siligim bile yok. Thanks moderasyon.
bu aptal sürüsü ne işe yarıyor anlamadım? 1 aydır bir derdim varda konu açık. senin maaşın bizim vergilerimizle öd... neyse.
var olduklarına dair söylentiler olan grup.

iddiaya göre sümer döneminde yazının bulunmasıyla birlikte ortaya çıkan bu oluşum binlerce yıldır derin bir uykuya yatmıştır onu sadece uludağ sözlüğün sihirli sözlerini bilenler uyandırıp sözlüğü kontrol etmeye çağırabilir

Şu an ur şehrinde basra körfezinin 7500 m. Altında kadim uykuda uyuyorlar
arkadaşlar gerçek moderasyon geçen yıl topluca intihar etti, şuanki mod sandıklarımız israil’in içimize sızdırdığı mossad ajanlarından oluşan bir ekip ve bdv’ye yazdığımız herşeyi israil devletine aktarıyorlar dikkat edelim.
sayenizde bütün kaliteli yazarlar bıraktı sözlük pkk,dinci ve türk düşmanı yuvasına döndü daha da buralarda durulmaz

bokunda boğul uludağ sözlük.
işlerini yapmıyorlar. insanlara saran, hakaret eden tiplere gerekli cezayı vermiyorlar. bu yüzden bir dünya görüşü olan, gündeme, sanata, mizaha dair iki satır yazabilenler geri çekiliyor, meydan iğrenç trollere kalıyor. bu durumdan bizzat moderasyon sorumlu.
Abi şu edepsizlere biriniz dur deyin be. Valla yazık ya. Yarın bir gün aklı başında insanlar artık dayanamayarak gidecek. Burası boyle boş insanlara kalacak. Onlarda uğraşacak biri bulmamayinca kapatacaklar hesaplarını. Böylece burası tarihe karışacak. O yüzden acilen bir önlem alınmalı.
heralde buranın böyle bir yer olmasını, iki satır yazabilen herkesin kaçıp gitmesini istiyorlar. öyle olmasa günlerce göstere göstere sözlüğün içine eden tiplere izin vermezlerdi. insan baktıkça "ne yazıcam, kime yazıcam" diyip çıkıyor. şu haliyle burası insana hiç birşey katmıyor, mide bulandırmaktan başka işe yaramıyor.
Yerinde yok.
(bkz: atatürk ü düşünüp mastürbasyon yapan izmirli kız)
(bkz: sevişirken kocasına atatürk maskesi takan kadın)

şu iki iğrenç başlığa ve başlıkta fink atan aktrollere neden müdahale etmediğini anlayamadığımız oluşum.
bakın hakikaten sıkıntı var ve siz müdahale etmedikçe bu aktroller sözlüğü yasal yönden sıkıntılı bir duruma sokuyor.

şu iki yazar bozuntusu;
(bkz: reisin adami)
(bkz: milletin iradesi rte)

resmen provokasyon yapıyorlar.

edit: her iki troll de çaylak oldu. teşekkürler moderasyon.
adının tolerasyon olması gereken.
iyi niyetlerinden şüphe duyulmayan sözlük emekçileri...

evet, sözlüğün huzurunu bozan birtakım sözlük kullanıcılarını geç de olsa sözlükten uzaklaştırıyorlar.
şimdi bunlardan birtanesini sizlerle tanıştırmadan önce biraz sözlük formatından ve türk ceza kanununun bazı ilgili maddelerinden bahsederek girizgah yapmak istiyorum.

sözlük formatına göre, sözlükten silik olma sebepleri şunu diyor;
görsel

2. ve 4. maddelere dikkat lütfen.

ayrıca 5816 sayılı kanun, yani bilinen adıyla "atatürk'ü koruma kanunu" da şunu söylüyor;
görsel

bunun dışında tck 125. madde ve tck 130. madde(kişinin hatırasına hakaret), tck 216(halkı kin ve düşmanlığa tahrik), tck 267. madde(iftira) ve tck 301. maddeleri de gözönünde bulundurmak suretiyle, bütün bunların ışığı altında şimdi son birkaç gündür uludağ sözlükte ısrarla atatürk aleyhine entryler giren ve insanları provoke amaçlı yazmakta olan maksadı belli bir sözlük kullanıcısının son girmiş olduğu(ard arda girilmiş entryler) entrylerin linklerini veriyorum;

kullanıcı adı: jeffrey dahmer.
son 2 saatte ard arda girdiği entryler.
(bkz: mustafa kemal in kutsallaştırılmasının sebebi/#39046081)
(bkz: koruma kanunu olan birisi hakkında fikir sormak/#39046054)
(bkz: bir kemalistin doğduktan sonra söylediği ilk söz/#39045980)
(bkz: atatürk olmasaydı 5 vakit ezan okunur muydu/#39045964)
(bkz: mustafa kemal in kutsallaştırılmasının sebebi/#39045961)
(bkz: atatürk olmasaydı 5 vakit ezan okunur muydu/#39045797)
(bkz: atatürk olmasaydı 5 vakit ezan okunur muydu/#39045741)
(bkz: mustafa kemal in cemevlerini kapatması/#39045243)
(bkz: fanatik kemalistlerin ya alevi ya da ateist olması/#39044761)
(bkz: koruma kanunu olan birisi hakkında fikir sormak/#39044568)

hesap tamamen atatürk düşmanlığı üzerine kurgulanmış, maksadı belli bir hesap.
girdiği tüm entrylerden bunu anlıyoruz.
hesapla ilgili detaylı arama yaptığınızda bunun farkına kolayca varabilirsiniz;
görsel
görsel

sözlüğe sadece 187 entry girmiş bu yazarın entrylerinin neredeyse tamamı atatürk aleyhine provokatif ve hakaret içerikli entryler.

iyimser bir niyetle bu meczupu gözden kaçırmış olduğunuzu varsayıyorum.
umarım gereken yapılır.

iyi çalışmalar dilerim...
gorevini yapmiyor. mesajla kufur ettiler sikayet ettim adam hala yaziyor.

bir cesit kime şikayet edersen et ulan diyorlar.
şişirilmiş bir zall balonudur. *
iyi çalışmalar dilerim.

başlıkları lütfen inceleyiniz ve yazdıklarına bir bakınız. bu kullanıcı adı: jeffrey dahmer.

(bkz: mustafa kemal in kutsallaştırılmasının sebebi/#39046081)
(bkz: koruma kanunu olan birisi hakkında fikir sormak/#39046054)
(bkz: bir kemalistin doğduktan sonra söylediği ilk söz/#39045980)
(bkz: atatürk olmasaydı 5 vakit ezan okunur muydu/#39045964)
(bkz: mustafa kemal in kutsallaştırılmasının sebebi/#39045961)
(bkz: atatürk olmasaydı 5 vakit ezan okunur muydu/#39045797)
(bkz: atatürk olmasaydı 5 vakit ezan okunur muydu/#39045741)
(bkz: mustafa kemal in cemevlerini kapatması/#39045243)
(bkz: fanatik kemalistlerin ya alevi ya da ateist olması/#39044761)
(bkz: koruma kanunu olan birisi hakkında fikir sormak/#39044568)

konu bir insanın sevilip sevilmemesi değil, konu; bir ulusa, o ulusun önderine, manevi şahsiyetine, kazandığı anasının ak sütü gibi helal zafere yapılan yalan dolan ve iftira dolu hakaretlerdir.

konu bir ulusun destanının küçümsenmesi, ayaklar altına alınmasıdır.

konu fikir mücadelesi değil edep ve haya mücadelesi haline gelmiştir. lütfen gereğiniz yapınız.
gammazlar da olmasa halleri harap olacak topluluk. işlem yapılıyor yapılıyor da zaman alıyor.

edit : hukuki açıdan yazarı ve sözlüğü zor durumda bırakabilecek entryler imha edilene kadar dava açılabilir. o yüzden çok hızlı davranılması lazım.
alem yapıyorlar herhalde, sözlüğe baktıkları filan yok.

görsel
Genel anlamda uyuma lobisi söz konusu. Sanki çalışmadan para kazanan mekan sahipleri gibiler. Akmasa da damlar felsefesi kapı üstüne yazılmış. Ariyrum ariyrum açmün, mod oldun da yükseldin mi ?
bir takım (bkz: ergenek)lerden mütevellit gruptur.

1 ay önce mod kontrolüne girmiş entry hala duruyor.

ota boka atar yapıp, ideolojineze ya da tuttuğunuz takıma kötü bişeyler söyleyince saniyesinde siliyorsunuz entryyi, canlandırma olunca bakmıyorsunuz bile... sizin yapacağınız işi .........
arada bir sözlüğe uğradıkları rivayet olunur.
https://youtu.be/j22F4u2jcv4

aynen bu şekildedir.
sana karşı bir garezimiz var - moderasyon.
Yetkilerini "arap yağı bol bulunca götüne sürermiş " ile "görmemişin oğlu olmuş, tutmuş çükünü koparmış " mantığıyla kullanan kişiler.
Kardeşim, bir entry sileceksen, "birader, buranın ağası benim, canım ne isterse onu yaparım" deyipte SIL. Her CAnın isteyipte sildiğine yok efendim " sözlük formatına aykırı ", " bilmemkime cevap tarzı entryler silinir " gibi girdiğim entryle yakından uzaktan alakası olmayan bahaneleri "ben koydum, oldu" mantığıyla öne sürüp silecekseniz söyleyin, SiKTiR olup gidelim, ne siz yorulun, nede biz.
Silmek için gerekçe gösterdiğiniz sebeplerle benim entrylerim arasında ilişki kuran mantığın aynı mantıkla bu sözlükte bir tane bile entry bırakmaması lazım. Dediğim gibi, canım öyle istiyor birader, beğenmiyorsan git deme medeni cesaretine sahip biri varsa desin, bizde ona göre hareket edelim.