bugün

Adamına göre muamele yapan oluşum. Gammazlar da aynı şekilde. Yerlerde olan kaliteyi magmaya sokuyorsunuz.
tavsiye ekranın sürekli bana yer veren oluşum. teşekkür etmem gerek kim oluşturuyorsa o ekrana düşecek entryleri. burada mantıklı, bilgi içerikli entryler yazıp genellikle yeteri kadar kitleye kendimizi anlatamazken bizi kitlelere duyuran duyarlı mod kimse teşekkür ediyorum kendisine.
moderasyon... bundan yıllar önce beni sevmeyen biri tüm girilerimi şikayet etmiş 4-5 girim dışardan kopyaladığım gerekçesiyle direkt silinmişti. modlarla olan konuşmamda modların gözden kaçırdığı bir hususu hatırlattım... farklı sitelerde yer alan sözde benim kopyaladığım yazılar benim yazdığım giriden sonra yayınlanmış yazılardı... yani kimi site sahipleri benim yazımı çalmış, çok kıymetli ve pek muhterem modlar girinin tarihini, içeriğini kontrol etme zahmetine girmeden direkt silmişlerdi... sonra itirazımla canlandırmak zorunda kaldılar tabi.

bu vaziyette mod diye görev yapan arkadaşlara ne söylenebilirse bugün de modlar benim için aynı şeyi ifade ediyor.
gammazladığım hatta şikayet ettiğim ayrıştırma söylemli ve hatta mehzepçilik yapılan entrylere yapılacak işlem için 9 gün bekleten ancak bugün "mustafa kemal in ateist olduğu gerçeği" gibi saçma sapan o.ç için açılmış yobaz başlığına yazdığım entry yi "üstteki entryleri refere eden..." falan filan diyerek ışık hızıyla silen oluşum. formata aykırı yazdım ve yazdığımın silinmesini kabul ediyorum ancak, hayat gayesi küfür yiyerek mastürbasyon yapmak olan ergen bir troll olsaydım bile bu kadar hızlı çökülmezdi tepeme.

söylediğimde inanın; gerçekten yobazlar kollanıyor bu sözlükte.
Sözlükteki en büyük dert buymuş gibi taa 2017 yılının başındaki entryileri silen oluşum. Hangi işsiz gammaz ispikledi o ayrı mesele tabi.*
inançsızlar için tanrı neyse biz yazarlar için de moderasyon odur.
görsel

Hasetten kuduran tırt oluşum.

Şu giri eksilenmeden 8 artı oy almış ve siliniyor. sözlükte yüzlerce saçma sapan giri varken batıyor galiba. Merak etmeyin yemedik sizin sözlük kızlarınızı. Favlayıp özelden of tahrik oldum hadi evlenelim yala beni erkeğim diye mesaj atmıyorlar. Korkmayın yani.
şimdi entry örneği vermeyeceğim ancak silik sayfasında karşılaşıyorum ki dünün en iyi entrysi silik...silinme nedeni olarak bir sürü şey gevelenmiş.. gammaz olarak öyle her entryi yetiştirmiyorum ancak çok ileri gidilmişse gammazladığım entryler yarı yarıya siliniyor silinmiyor. muhtemelen yetkisiz bir yetkili "bağğzı" durumlardan dolayı üzerime oynuyor. moderasyonda bunu yiyor.

moderatörlerden dahi benim kadar şu sözlükte eski bir adam yok salca harici. adam kayırın demiyorum ama insaflı ve adaletli olun.
gerçekten bu sözlükte moderasyona ihtiyaç olduğunu düşündüren nedir. Hadi onu geçtim moderasyonu yazalar arasından seçmek nedir. Okadar eleştiri yapıldığı halde zall bey neden moderasyonla ilgilenmiyor hayret.
Gözleri açık uyuma yeteneğine sahip yönetici danetleyici beceriksizler sürüsü.

Şikayet ettiğim hesabı bir hafta inceleyip adam saçma sapan entrylerini silince "inceledik bir şey bulamadık" diye cevap verecek kadar yüzsüzler. Siz inceleyen kadar adam yüz kere siliyor entrylerini. Bunlar polis olsa suçlıiuyu inceledileri sürede adam yürüyerek Meksika sınırını geçerdi herhalde ki altını çizerim türkiye'nin meksika'ya sınırı yok!
Asosyal işsizler topluluğu.
Yaşama hevesleri kaçmış, bir beklentileri ve vizyonları yoktur.
Meslekleri işsizliktir.
Yahu alti ustu makara tukara yapilan bir sozluk amk. Neden bu kadar ciddiye aliniyor ki?
Hepimizin silinen entryleri oluyor. Ben sahsen canlandirmayi bile denemedim hic. Cok da umurumdaydi. Siler gecerim. Ugrasamam polemige girmekle falan.

Yanliz en ayar oldugum sey "ustteki entrye cevap niteliginde olan entryler silinir" e iyide bazen cevap gibi entry yazilmasi gerekiyor. Bunda nasil bir sakinca var ki??
Bir entry gammazlamak ney yaa??
Iııy igrenç bisey.
açıkça yobaz koruyup kollayan oluşumdur.

hain, ihanet dolu ve aşağılıkça iftiralar atan yobaz bir yazar hakkında açtığım başlıklar yüzünden bana 3 gün çaylaklık verdi. yobazda tık yok. tüm karanlığını ve kinini kusmaya devam etti. sonasında üç gün daha çaylak yapıldım sebebi? sebebi yok. entry girmekmiş. sözlüğe entry mi girilirmiş? dünyada görülmüş şey mi? komediye bakar mısınız?
sonrasında, bu adamlar sürekli siyasi entry girmekte ısrar ettikleri halde, kendisi taahhüt etmesine karşın yine bir işlem uygulamadı.
bugün, ise saçma sapan gerekçelerle entrylerimi siliyor, bir kaç örnek vereyim, takdir sizin olsun.

yobaz "üniversitelerin zina ve şehvet yuvası olması" diye başlık açıyor, "üniversiteyi şeyhinin dergahı ile karıştırmış yazar bayanı." yazmışım. bu bir tanım değil mi? elbette tanım. ama "üstteki entryleri refere eden veya onlara cevap niteliğinde olan entryler silinir." gerekçesi ile siliniyor.

yobaz: "kemalistlerin cehennemde yanacağı gerçeği" diye başlık açıyor, ayrıştırma söylemidir, umurlarında değil. çok müslümansan bile açık açık şirk koşmadır, hüküm allahın değil mi?

yobaz: "lgtblilerin kemalist olması" diye başlık açmış. "daha başlığı düzgün açamıyor. adam yerine koyup karşına alıp görüşünü açıklayacaksın ama tip daha nasıl yazı yazacağını bilmiyor. " yazıyorsun, hala ayrıştırma söylemi peşinde değil format peşinde koşuyorlar. format ile ilgili hassaslığınızı her daim görmek isteriz.

soysuzun teki "şapka yüzünden asılan büyük dedem" diye başlık açarsa ona "at yalanı sikeyim inananı" derler arkadaşlar, sizin format peşinde koşmanız bunu değiştirmez.

son zamanlarda açılan başlıkların çoğu moderasyon turnusoludur. (bkz: tengir budun) un dediği gibi (bkz: uludağ sözlükteki menzilci fetöcü yapılanma) gerçekten vardır. ve moderasyonun bundan sonraki tavrı bunu açıkça ortaya koyacaktır.

iyisi ile kötüsü ile 10 yıldan fazladır bu sözlükteyim. beşinci nesilim. bir iftira yüzünden çaylak yapılmak o kadar ağrıma gitti ki sözlüğü bırakmayı düşündüm. ama sonra hayır dedim kendi kendime. haklı olan benim, ne yaptığınız önemli değil. siz buradan temizlendiğinizde dahi ben yazıyor olacağım
son günlerde sudan sebeplerle yaklaşık 30 kadar entrymi silmiş olan, ancak aynı duyarlılığı defalarca gammazlandığı halde ayrıştırma söylemi içeren, ötekileştirme söylemi içeren, maksatlı başlıklara, ucuz trollere ve ırkçı soysuzlara göstermeyen oluşum.

onlara göre "eren bülbül e boş beleş zat diyen kemalist alevi" başlığı açabilirsin, ama "neden alevi? neden kemalist? bunlar ayrıştırma söylemi değil mi? her şeyden önce ayıp değil mi?
yazmış olduğu şey külliyen ayıp zaten, hem ölen kişinin ardından böyle konuşulmaz hem de ölen hayatının baharında gencecik masum bir yavru. boş beleş zat demeden önce ciğerine kor düşen anasını babasını düşünmek lazım.

yapılan ayıba karşılık başka bir ayıp yapılmış. yakışmamış sözlüğe"

yazamazsın

duyarlılığınızın devamını diliyorum.
Duyarcı tirrekleri kızdırmıştır.
görsel
Yavaştan yavaştan afk olduklarını düşünmeye başladığım insanlar topluluğu.
bende diyorum duyar kasanlar nerde?
uludağ sözlüğün allahlarıdır.
Horul horul uyuyan, sòzlüğún çin kerhanesi kıvamına dönüşmesini kollarını bağlayıp, arkasına yaslayarak, birer çiçek çocuk misali izleyen güruhtur.

Benim, senin gördüğünü gòrmemeleri için, ya kör ya da okuma yazma bilmiyor olmaları gerekir.
Ya da bu erdemsiz, seviyesiz gidişattan hoşnut olduklarını gòsterir.

Vallahi okudukça benim yüzüm kızarıyor, utanç duyuyorum.
Sizin kızarmıyor mu allah billah aşkına bi deyiverin hele!

Bırakın entrylerini, adamın aldığı nick bile, edebe, ahlağa aykırı, nasıl izin veriyor ve yazarlığını tasdik ediyorsunuz?!?!
Uyuyor musunuz?!

Zall!! Beni moderatör yap!
Bu iğrençlikleri paylaşıp.insan olduğu zanneden zavallılar varsa bir adım öne çıksın.Ulan siz nasıl yaratıklarsınız.bir kadını sadece cinsel bir varlık olarak görmek ne demektir ?.

ey gafil
ey sevgiden yoksun.

sen insan değil sadece bir hayvansın.hayvanlar bile sizden daha masumdur.
şu anda sol frame'e bakılırsa hepsi ya uyuyor, ya tüymüş, ya da tatile çıkmış.

(bkz: moderasyon uyuma)
(bkz: böyle bir şey Yok ama olabilir de)
Bir iki kelime yazdık diye çaylak yapıyorsunuz bari çaylaklığı belirtilen saatte dakikada açın amk.
bu sözlükte şudur:

görsel
adam gibi adamlardır. sözlük formatını bilmeden entry girip sonra da çaylak olanların üzülmesi kadar saçma hayat.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar