bugün

her kargo firmasında olduğu gibi maalesef mng kargo firmasında da çalışanların sorumsuzluğu, iş yoğunluğundan dolayı sorumluluk almamalarından kaynaklı yaşanan sorunlardan dolayı tercih etmeyi düşünmediğim kargo firmasıdır kendileri.
aras kargodan sonda dünyanın en rezil ikinci kargosudur. sanki dağıtıma âmâ bir kuryeyi çıkartıyorlar asla adres bulamazlar.
arkadaşımın gönderdiği ayakkabıyı kaybetmeyi başarmış firmadır.
En başarısız kargo firmasıdır. Aldığınız şeyler elinize gelmiyor.
bölgemdeki en iyi firmadır. genel olarak değil o şubedeki çalışanlar önemli. Mng benim için 3.sıradayken, Aras kargodan bir kişinin çıkmasıyla Aras Kargo 3.lüğe mng 1.liğe yükseldi.

Yahu adam kapıya kargoyu bırakıyor telefon açıyor “kardeşim kargon kapının önünde haberin olsun” diye ne kimlik istiyor ne imza. Geldiği gibi dağıtımda. Hemen de teslim ediyor. şube yüzünden genelleme yapılmaması gerekir. Ama şöyle bir şey de var. Şubeler da onların denetiminde.
1.
27 ağustos 2018 tarihinde sabah 08.30'da mng kargo bandırma şubesinden bursa nilüfer belediyesi kütüphanesine gönderilmek üzere yollamış olduğum evrakın önem derecesini defalarca yetkililere iletip erken teslimi için öncelikli kargo etiketiyle gönderdim. bugün kargomun durumunu merak ederek sisteme girdiğimde gonderimin bandırma şubesinden çıktığı ancak bursa aktarma istasyonuna ulaşmadığını gördüm. gün içerisinde acil ulaşması gerektiği için bandırma şubesi, bursa şubesini aradım. maalesef kargomun nerede olduğu hakkında bir bilgilendirme yapılmadı. bursa şube müdürlüğü de telefonları sürekli yüzüme kapatarak gayetilgili davrandı. sonuçta kargom yerine ulaşmadı bana bir bildirimde bulunulmadi. böyle bir ilgisizlik, böyle bir laubalilik olamaz. bu durum hakkında kanuni olarak basvurabilecegim merciler konusunda verilecek her bilgiye açığım. ayrıca böyle kepaze bir işletmenin en azından bu iletiyi okuyanlar tarafından tercih edilmemesini sağlamayı uzerime vazife edindim.
Amk kargosu.
3 gündür kargoyu akşam vakti dağıtıma çıkarıp çıkarıp teslim etmiyor. akşam niye çıkarıyorsun kardeşim, bu nasıl kafa? mesai 1 saat sonra bitiyor zaten.
Mng kargo kapıya gelmez, evde yoksanız uyarı notu düşmez ve kolay kolay kargonuzu size teslim etmez, tecrübeyle sabittir.
aras, yutiçi veya ptt kargo'dan pek farkı olmayan kargo şirketi. türkiye'de faaliyet gösterip işini görece daha düzgün yapan şirket ups kargo'dur. tabii ki il, ilçe ve çalışanlarına göre değişkenlik gösterdiğini hesaba katmaz isek.
Kargonuzu getirmeden, getirdik evde yoktunuz, masalları uyduran firma. Şikayetler de bir işe yaramıyor. Allah muhtaç etmesin.
Bir internet mağazasından ayakkabı aldım. Eskiden aras kargo ve mng kargo seçenekleri vardı. Kaldırmışlar. Sadece mng kargo vardı. Kocaelinden buraya 2 günde geldi. Mng kargo hakkında iyi şey duymadım. Arkadaşın biri netten kitap almış, siparişini kaybetmişler.
buradaki şubesinde lisede dövdüğüm çocuk çalışmaya başladığından beri kargolarımı getirmeyen kargo şirketi.
kargo şirketlerinin her biri diğerinden boktan ama ups iyidir. şimdiye kadar yamuklarını görmedim.
özellikle sarıyer şubesinden nefret ettiğim kargo şirketi affedersiniz ama allah belalarını versin.
hakkınla kazanamadığın kupayı tabiki öyle fırlatacaklar yok öyle bedava kupa.
rezalet bir firma.başka firmaların 1 günde kargoları getirdiği yere 4 gündür kargo getiremedi.Üstelik kargo hala verildiği şehirde aktarmada gözüküyor.
mng kargo'ya verilen siparişim, bu sabah 09:15de şubeye ulaşmasına rağmen, bu saate kadar bana halâ ulaştırmayan kargo şirketi. sanırım her türlü tatsızlığa kendimi hazırlamam gerekecek.
1 günde gelmesi gereken kargo 7 gün oldu hala getiremeyen beceriksiz bir firma. Bu mallarla kargo göndermeyin pişmanlık garantili bir firma.
bana varlığımı sorgulatan kargo şirketi.

dün kargo teslim edilecek diye gün boyu evdeydim ama beni evde bulamamışlar. şimdi de şubeden almamı söylüyorlar. ulan zaten elimde koca ürünle dolmuş tepelerinde uğraşmayayım diye internetten sipariş veriyorum. şubeden alacağıma gider iade ederim daha iyi.
Yurtiçi, sürat şimdi de mng mi. Ptt zaten Allaha emanet, ee kargo firması kalmadı.
sadece yurtiçi kargodan bile beterleri olduğunu anlayıp fazla tantana yapmayalım diye yaratılmış oluşum.
bana cinnetler geçirten kargo şirketi. bütün gün evde olduğum halde geldik bulamadık diyen, aynı kargoyu dağıtıma çıkarıp çıkarıp teslim etmeyip ancak üçüncü günün şafağında arayıp laubali laubali "biz sizin oraları bilmiyoruz yeaağğ, tarif ederseniz getiririz kargoyu" diyen vasat altı çalışanlara sahip firma.
yeni bir gelir kapısı bulmuş şirket
elektronik satıslarımızda bu firmayı kullanıyorduk
normalde ürünü kapıda ceviren müşterilerimizin gelen iade ücretleri yarısı kadar olması lazım yani kargo iade kesilir

fakat dikmen ankara mng subesi yeni gelir kapısı bulmus müşteri kabul etmesede teslim edildi olarak düşüyor sonrasında kafasına göre tekrar alıcı ödeme olarak bize göndermiş hayır 1 desi ürünü 50 tl fatura etmek nedir.

bizde kabul etmeyince tabi ki arada müşteri zarar görüyor neden böyle saçma bir işlem yapabiliyorlar ki,
bak söveceğim bir başlık açıldı, şimdi kusucam tüm nefretimi
ulan orul orul orospu cocukları, bu dönemde kargo önemli bir yer taşırken, 'insanlara eve geldik yoktunuz' veya 'kapıya cıkmadınız' lafını kullanamazsınız çünkü bariz yalan amk. Tamam şunu kabul ederim yoğunluk kısmını ama böyle sacma salak bahanelerle insanları mal yerine koyup, kendi kafanıza göre işlemi iadeye düşürüp ve gönderilen ürünü geri almak için bile para alamazsınız. ayıptır yani.