bugün

Mng nin sahibi herkesin bildiği kişi. Fikir ona aittir son yapılanlarda. Bu adam eski dostundan farklı değildir fakat bugün siyasi rüzgara uyum sağlayıp konuşuyor. Söylenecek çok söz var söylenecek zaman değil.

Tanım; bir kargo şirketi.
Ülkedeki En kazıkçı ve en şerefsiz kargo şirketidir, mümkünse gönderi yapmayın.
Türkiye nin belki de en Atatürkçü holdingine bağlı şirketidir. Otellerinin hepsinde özel Atatürk köşesi vardır.

Bilip bilmeden konuşmayın.
Oturduğum bölgedeki Mng kargo çalışanlarından birisi çıktığı için gelecek olan kargom 3-4 gün gecikmişti, bende beklemek yerine gidip şubeden almıştım. Alırkende dayanamayıp "koskoca mng de 1 tane eleman işten çıktı diye bütün işler günlerce aksıyorsa yazık, bütün her işi o eleman mı yapıyordu!?" Dedim.
bundan önce çalıştığım şirketin kargo anlaşmasını bu firmayla yapmıştım. bunlardan daha ucuz teklif veren olmadı. ama saçma sapan uygulamaları var. mesela kargoyu gönderemeyecekleri mesafeler için size bilgi vermeden ya da onay almadan özel araç çıkarıyorlar. o araç da taksiden pahalıya gidiyor. anlaşmayı x tl üzerinden yapıyorsun, sadece o kargo için 5x ödüyorsun.
Her kullandığımda memnun kaldığım hiçbir sorun yaşamadığım sıcak kanlı çalışanlarının olduğu güzel bir kargo şirketi

Mng ve Aras dan şaşmayın...
31 ekimde yola çıkan kargomu 10 gün geçmesine rağmen teslim alamadığım kargo şirketidir.

10 günde çinden posta geliyor lan.
Rezalettir. Gecikme günlerinin hatti hesabı yoktur. Normal bir vatandaş olarak insanca davranınca iplemiyorlar. Illa açıcaksın telefonu nüfuzunu kullanacaksın. Aynı gün içinde kargo gelsin. Başka dilden anlamazlar.
musteriyi magdur etme konusunda gercekten ileri derecede imtiyaz sahibi bir firma. nihilizmin radikal destekcilerindendir, ararsiniz yokturlar asla cevap vermezler, 7/24 evdesinizdir ama asla ve asla sizi bulamazlar, ne telefon ederler ne bir mesaj, ortaliktan kaybolurlar. bu gorev anlayisi ve sorumsuzlukla yok olmaya mahkum bir firmasiniz.
Evde olduğum halde eve uğradık yoktuk yalanını söylediler adama yalan söyleme seni sikayet ederim diyince tamam yarın getiririz dediler ne kadar şerefsiz bunlar kargosun görevini yap.
aslında bugüne kadar sorunsuz bir çok kargo aldım. fakat 2 gündür evde olduğumuz halde kargo gelmedi. bir de pişkin pişkin şube 2 gün geçmesine rağmen bizi şu saatte tekrar arayın falan diyor. neyse bu defalık affetmiyorum.
bugüne kadar bir kere bile sorun çıkartmayan firma. evet.
Ne salak bir kargo şirketi bu ya.
bir yaprak kağıdı, istanbul'un bir ilçesinden komşu diğer bir ilçeye 10 liraya taşıyan kazıkçı zihniyetli kargo firmasıdır. şubesini gördüğünüzde, -eğer görürseniz tabii- arkanızı dönmeden kaçın hemen.... sürat kargo ile ülkenin en kötü kargo firması olmak için kıyasıya yarışmaktadırlar.
kargo şirketleri içerisinde en iyisidir. bugüne kadar bir kere sorun yaşamadım. adamlar 1 gün içerisinde adrese teslim iş yapıyorlar. yurt içiymiş arasmış işkence. evet.
Bir seferinde kuryelerinden birini delirtmiştim ve adam haklıydı. Özür dilerim bay kurye sizi o kadar sinirlendirmemeli, o sinirli halinizle eğlenmemeli ve yediğim bu haltı herkese anlatmamalıydım. Bendeki de yavşaklık işte, boş bulunmuşum demek ki.
Türkiye'de en iyi çalışan kargo şirketi. Bir kere bile sorun yaşamadım. Evet.
kargoları hiçbir zaman eve getirmeyen, şubeyi aradığımızda da ''biz geldik ama kimse yoktu'' diye yalan söyleyen kurum.

Allah'tan evim yakın da zorluk çekmiyorum.
Kuryelerini Ağır paketleri taşımakla uğraştırmayan şirket. Belki de şubenin kendi seçimidir bilemem ama ne zaman ağır bir paketim olsa geldik, evde bulamadık, Nütfen yarın gelip paketinizi alın diye mesaj atıyorlar. Onun dışındaki paketleri sorunsuz getiriyorlar sağ olsunlar.*

Bir de ben bunların kuryesini delirtmiştim bir kere. Ha onu anlatmıştım değil mi, pardon.*
Evde olduğum halde beni evde bulamayan kargo şirketi. iki tane kargom var bekliyorum.
bundan memnun olmayanlar, aras kargo kullansın, über firma.
fahiş fiyatlar ile sektörde hizmet veren şirkettir. bu sene içerisinde 1 defa açık kargo bulamayıp bunların ofisine dalmıştım göndereceğim ufacık zarftı 13 lira istemişlerdi anadolu yakasına götürmek için. mecbur vermiştim o zaman şirketin acil evrağı vardı..

geçen gün teslimat için geldiklerinde hazır gelmişlerken gene bir zarfı kaptırmaya çalışıp "14 liraya gider" cevabını alınca vazgeçmiştim. para cebimden çıkmıyor neticede ancak yazık günah. diğer iki büyük kargo şirketi 7.5 ve 9 liraya aynı adrese teslim ederken neden 14 lira ? 10 lira olsun hadi çok iyi hizmet veriyor arada 2-3 lira oynasın dersin ama 5 liradan fazla fark olması enteresan geldi bana..
sokmak için ellerinden gelen her şeyi yapan kargo şirketi.
Yarın gidip haşlamayı düşündüğüm kargo firması.
Evdeyim ulan evde.
Allah düşmanımı düşürsün bu firmaya.
Meskenler diyede bir şubesi var elemanım yok arabam yok diye günlerce kargonuzu şubede bekletirler.

Sanki bu sizin sorununuzmuş gibi.

En sonunda kargo geldiği yere geri döner. Getirmedikleri için.